çalıştığınız işyerini sahiplenir misiniz

cem_batum
26-05-2016, 08:34   |  #1  
cem_batum avatarı
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 7
42 mesaj

senin olmayan ve belki de hiç olmayacak devasa paraların döndüğü bir yere ömrünü heba ettiğin yetmiyormuş gibi bir de kendini işverene ait hissedip o işyerinin demirbaşı hâline geliyorsun, neden? "çok sadıktı, çok iyiydi, çok menfaatimizi düşündü sağolsun" dedirtmek, sırt sıvazlatmak için mi?

"yaşam boyu kadim çalışan" ödülü vermiyorlar kimseye. iş iştir, çalışırsın hayatını idâme ettirirsin burası anlaşılır ama patronundan daha çok işyerini sahiplenmek neyin nesi?

tamam çalıp çırpma, düzgün işini gücünü yap da, arkamda "beni çok seviyiler eheheh" deme. kimse kimseyi kara kaşı kara gözü için sevmiyor.

işçisin lan, ötesi var mı?

kenpazhi97
26-05-2016, 09:29   |  #2  
kenpazhi97 avatarı
Üye
Teşekkür Sayısı: 11
75 mesaj

aslında öylebi huyum yok ama insan ister istemez biraz rütben yüksek olduğunda özellikle birazda olsa bende oluyo açıkçası bu arada tekstilde muhasebede çalışıyorum

cleverman
26-05-2016, 16:07   |  #3  
cleverman avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 30
2,510 mesaj

Birgün bir Volkswagen Plaza'ya gittik, satıcı durmadan anlatıyor:"Benim arabalarım şöyledir, benim arabalarım böyledir!"

Nereden senin arabaların oluyormuş diyesim geldi birden!:)

Kendini pazarlama gurusu zanneden bir çakalın satıcılara öğrettiği birşey olabilir mi acaba diye düşünüyorum.

Doğrusunu da buradan söyleyelim: Ben diye konuşulmaz, biz diye konuşulur.

"Volkwagen olarak bizim arabalarımız şöyledir, bizim arabalarımız böyledir!" şeklinde...