Cheking media_ sorunu

emreerdgn9
19-01-2017, 21:09   |  #1  
emreerdgn9 avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3 mesaj

Arkadaşlar Lenovo G510 laptopumda arıza oldu ve ben bilgisayarcıya götürdüm bana hdd hatası oldunu söyledi bios şifreli olduğu için kendi bilgisayarımda temiz w10 kurulumu yapamadım hdd yi arkadaşımın pc sine taktım ve temiz kurulum yaptım arkadaşımın bilgisayarında disk sorunsuz çalıştı kendi bilgisayarıma takıp çalıştırdım ve bana Cheking media_ hatası veriyor ve ardından

''EFI NETWORK 0 FOR IPv4 (20-1A-06-A3-19-5F) boot failed. hatası veriyor laptopumda bilmediğim bi bios şifresi var biosa giremiyorum ve system recovery seçeneğini seçtiğim zamanda aynı hatayı tekrarlıyor hiç bir seçeneği kullanamıyorum bios pilini çıkararak 2 saat bekledim bios kendini 0 lamadı çaresizim ve öğrenciyim bu sorunu minimum masrafla mümkünse masrafsız kendim her türlü uğraşabilirim lütfen bi çaresi olan varsa yardımcı olursa sevinirim...

Sistem Bilgilerim
  • Lenovo G510
  • Windows 10 Pro 64-bit
  • Intel
  • Lenovo
  • AMD R5 M230
  • Conexant Smart Audio Hd
  • Mozilla Firefox
  • - Kullanmıyorum -
  • 4096 MB
  • Android 7.0 (Nougat)
  • - Tabletim yok -
  • Avea
zazaca
22-01-2017, 00:47   |  #2  
zazaca avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 23
563 mesaj

1.kendi pc de neden temiz kurulum yapamıyorsun ?
2. arkadaşın pc sinde kurduğun  windows tabiki de kendi bilgisayarında çalıştıramasın donanım farkı sürücü farkı var 
gelelim 1 soruya sorun nedir bios girmedende temiz kurulum yapa bilirsin
yani bios girmedende format atılır

Son Düzenleme: zazaca ~ 22 Ocak 2017 00:49
excel_mustafa
27-01-2017, 00:20   |  #3  
excel_mustafa avatarı
Genel Denetmen
Teşekkür Sayısı: 545
4,444 mesaj

windows u kurabiliyorsan hiç bulaşma bios a.olmuyorsa biostan anlayan bi bilgisayarcıya gösterebilirsin.garantisi varsa cüzi bi ücrete halledebilirsin.