Chrome Flash Player Virüsü

kurular4
04-04-2013, 18:04   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
13 mesaj

Arkadaşlar 1 saat önce Facebookda video izlemeye başlarken flash player yok tıklayıp yükleyin yazıyordu aynı Adobe gibi.. Sonra yükledim chrome u açtım socialhizmetler daha sonra aramamekanı diye bir site geliyor. Ne biçim virüsse her şeyi denedim en sonunda oldu..Allah belalarını versin deli ettiler bende çözümü paylaşıyım böyle insanlıktan nasibini almamışlardan korunalım diye..

Çözümü: 

-Sağ üstteki seçeneklerden araçlara gelin orda görev yöneticisi var ordaki tüm eklentilere tıklayp sonlandır deyin kurtulun ilerde yakalanırsanız işinize yarar.. Hadi kolay gelsin..

Son Düzenleme: kurular4 ~ 05 Nisan 2013 16:14
murat5038
04-04-2013, 22:38   |  #2  
murat5038 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 681
6,682 mesaj

:D görev yöneticisinden eklentileri sonlandırmak anca o an için çözüm tarayıcıyı bir daha başlatınca tekrar gelecekdir.Gerçekden reklam yazılımı eklenti ise.Ayarlardan uzantılara git ordan hangi uygulama ise kaldır devredışı bırakdıkdan sonra.

kurular4
05-04-2013, 16:10   |  #3  
OP Taze Üye
13 mesaj

Aynen dediğin gibi oldu ama başka yolu yok uzantılarda o uygulama var ama Adobe Flash Playersds diye duruyor yanında yeniden yükle fln diyor kaldırma yok çözümü yokmudur bunun?McAfee var onla taratmaya başladım özellikle önerdiğin tarama programı var mı yoksa mcafee iş görür mü?Paralı Tam sürümü var..

Fotoğraftaki gibi

Son Düzenleme: kurular4 ~ 05 Nisan 2013 16:21
murat5038
05-04-2013, 16:53   |  #4  
murat5038 avatarı
Yıllanmış Üye
6,682 mesaj

Tarayıcıya about:plugins yaz ordan aynı isimde varsa devredışı bırak.Tarayıcının kısayolundna özelliklerine bak hedef bölümünde ne yazıyor.

kurular4
05-04-2013, 16:57   |  #5  
OP Taze Üye
13 mesaj

Kardeş about:plugins yazarak baktığımız yerde o flash palyersds gözükmüyor. Hedef kısmıda "C:\Program Files \Google\Chrome\Application\chrome.exe"

murat5038
06-04-2013, 01:28   |  #6  
murat5038 avatarı
Yıllanmış Üye
6,682 mesaj

İmzamdaki Sistem Tarama aracını indir sistemi tarat ve tarama bittiğinde otomatik Web sayfası açılcak kapatma Orda sana bir link verecek onu bana gönder.Sonra inceleyip durumu aktarırım.Eğer manuel silincek bir programı bulamazsam yoksa regden verdiğim adresleri silmen gerekecek.

Son Düzenleme: murat5038 ~ 06 Nisan 2013 01:29
canavar26
06-04-2013, 01:48   |  #7  
Taze Üye
4 mesaj

Aynı sorun bendede var. Bastık facebook'tan slayt izle diye paylaşmış birisi , Flashplayer sonsürüm indir tıkladım , böyle oldu , süreki google ' girerken baska sayfaya yönlendiriyor , Google Chrome Görev Yöneticisinden uzantıyı sonlandırıyorum ama chrome açınca tekrar geliyor ve hiçbir şekilde uzantıyı kaldırmadan google girmiyor. Hiçbir virüs tarayıcı bulamıyor , Ccleaner ile tarattım , microsoft security 'de denedim . yok silinmiyor. Sanırım Regedit'den manuel el ile kaldırılcak birşey  , çözümünü bilen arkadaşlar paylaşırsa sevinirm , 2 gündür ugraşıyorum silemedim , eğer olmazsa son çarem format atcam . 

Çözüm'ünü anlatan arkadaşlara şimdiden teşekkürler. 

canavar26
06-04-2013, 01:50   |  #8  
Taze Üye
4 mesaj

anlatırmısn usta nasıl yapılacak ?

murat5038
06-04-2013, 02:52   |  #9  
murat5038 avatarı
Yıllanmış Üye
6,682 mesaj
Alıntı: canavar26  
anlatırmısn usta nasıl yapılacak ?

Yukarda yazdıklarım senin içinde geçerli verdiğim programla istediklerimi yap sonuç linkini yaz buraya.

skaya15
06-04-2013, 03:37   |  #10  
Taze Üye
1 mesaj

istediğiniz link bu   http://www.getsysteminfo.com/rea ... 7900529d23d5a4a5c1c

murat5038
06-04-2013, 13:15   |  #11  
murat5038 avatarı
Yıllanmış Üye
6,682 mesaj
Alıntı: skaya15  

HKEY_USERS\S-1-5-18\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\RunOnce

HKEY_USERS\.DEFAULT\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\RunOnce

Burdaki " _nltide_2 : regsvr32 /s /n /i:U shell32" yazanı bul ve sil.

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Internet Explorer\Main

http://find.localstrike.net/ Bunu sil dikkat et sadece veriyi sil komple kayıdı silme.

Sonra Kayıt defterinde ctrl+f bas ordan bu linki yapıştır ve Sonrakini bul tıkla bulunan yerde dediğim gibi sadece bu veriyi sil.sonra f3 bas buldumu aynı şekilde devam et bitene kadar.

http://www.intel.com/p/en_US/support/detect

Burdan driverlerin var güncel olan indir.

Bunu İndir ve 

1. butona bas sana LOG verecek txt olarak onu rarlayıp buraya gönder.

Ek olarak Google Chromeden Yer iaşretlerin alıncak varsa al ve şurdaki ne dosya varsa sil.

"C:\Users\Kullanıcı adınız\AppData\Local\Google\Chrome"

Son Düzenleme: murat5038 ~ 06 Nisan 2013 13:47
Nslhn90
06-04-2013, 19:38   |  #12  
Taze Üye
2 mesaj
Alıntı: murat5038  
İmzamdaki Sistem Tarama aracını indir sistemi tarat ve tarama bittiğinde otomatik Web sayfası açılcak kapatma Orda sana bir link verecek onu bana gönder.Sonra inceleyip durumu aktarırım.Eğer manuel silincek bir programı bulamazsam yoksa regden verdiğim adresleri silmen gerekecek.

Merhabalar; bende de aynı sorun var dediklerinizi uyguladım aldığım link bu yardımcı olursanız memnun olurum. 

kurular4
06-04-2013, 19:45   |  #13  
OP Taze Üye
13 mesaj

@murat58 kardşm bende yolluyummu arkadaşlar yollamış aynısını mı uygulayım

Kardeşim dediğin yere baktm ama runonce a tıklaynca bir şey gelmiyor genişleyen dosya değil bul dedim dediğini yazdm yine bir şey çıkmadı

Bende link çıkardm buyur..

Son Düzenleme: kurular4 ~ 06 Nisan 2013 19:59
murat5038
06-04-2013, 21:50   |  #14  
murat5038 avatarı
Yıllanmış Üye
6,682 mesaj
Alıntı: kurular4  

Kardeşim dediğin yere baktm ama runonce a tıklaynca bir şey gelmiyor genişleyen dosya değil bul dedim dediğini yazdm yine bir şey çıkmadı

http://www.getsysteminfo.com/rea ... 31587fb3e21d0dd5236 Bende link çıkardm buyur..

Sana zaten demedim runonceyi bul diye ben linki verene cevap veriyorum herkes için aynı değil.

kurular4
06-04-2013, 22:02   |  #15  
OP Taze Üye
13 mesaj

Tamam linki yolladm ilgilenirsen uraştığın için teşekkür ederim..

murat5038
06-04-2013, 22:42   |  #16  
murat5038 avatarı
Yıllanmış Üye
6,682 mesaj

http://www.getsysteminfo.com/rea ... 31587fb3e21d0dd5236 Bende link çıkardm buyur..

C:\Windows\SysWOW64\jmdp\lmrn.dll

Regediti açıp bu yolları bulup Verilerini silin.

Not:Bunları yaparken tüm tarayıcılardan çıkın.

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Internet Explorer\Main

http://www.22find.com/ Bu adresi o adresde bulup Sadece o veriyi sil.

Sonra Regeditde Bilgisayar yazana tıkla ve CTRL+F bas Ve http://www.22find.com/ yaz ve Sonrakini bul tıkla ve bulunan sadece veriyi sil.

Regeditten bu yolu bulun

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\ShellServiceObjectDelayLoad

Ve bunu altında bulun "E6FB5E20-DE35-11CF-9C87-00AA005127ED"

C:\Program Files (x86)\Common Files\Spigot
Burda bulunan programı Uninstall varsa ordan kaldır yok ise denetim masasına Search Setting veya spigot diye bir program varsa kaldır yok ise Direk dosyaları sil.

HKEY_USERS\S-1-5-20\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\RunOnce

HKEY_USERS\S-1-5-19\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\RunOnce

HKEY_USERS\S-1-5-18\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\RunOnce

HKEY_USERS\.DEFAULT\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\RunOnce

Bu Anahtarların altında Neler var yazın.

C:\Program Files\IB Updater
C:\Program Files (x86)\FilesFrog Update Checker
Burdaki programların ne olduğunu bilmiyorsan kaldır

System32 içindeki host dosyasını orj.ile değiştir.Nette  Windows 7 host dosyasını araştırıp değiştirebilirsin bulamazsan söylersin.

Ayrıca javanın 6.17 ,6.37 olan sürümünü kaldır.

iobit toolbar,IB UPDATER (2 SİNİDE),DEALİO TOOLBAR Bunlarıda denetim masasından kaldır.

MCafee yüklü eğer ücretli almadıysan sil zaten uyumluluk sorunu var.Sonra aşağıdakileri uygula.

Malwarebyte veya Kaspersky IS indir Eğer malwarebyte indirirsen sadece tarama yap silme yapma kaspersky yaparsan güncelle fullscan yap.

Bunların hepsi bittikden sonra

Başlat çalıştıra %temp% yazın ve ordaki tüm dosya ve klasörleri silin ve aşağıdaki verdiğim adrese gidip altındaki dosya ve klasörleri sil (not:Ancak ilk önce Chromedeki yer işaretlerini yedeklemek istiyorsan dışarı aktar/ yedekle yani.Sonra yap).

C:\Users\Kullanıcı adınız\AppData\Local\Google\Chrome

Son Düzenleme: murat5038 ~ 06 Nisan 2013 23:25
murat5038
06-04-2013, 22:43   |  #17  
murat5038 avatarı
Yıllanmış Üye
6,682 mesaj
Alıntı: Nslhn90  

Merhabalar; bende de aynı sorun var dediklerinizi uyguladım aldığım link bu yardımcı olursanız memnun olurum. 

http://www.getsysteminfo.com/rea ... 05ae3091a2966e3706f

Denetim masasından Aşağıdaki dediklerimi kaldırın.

Software Informer,Yandex bar,BrowserCompanion,Adobe acrobat 4.0,Adobe reader 9.1

Java nın tüm sürümlerini ve java FXde dahil silin.

Yukardaki arkadaşa dediğim gibi sizde orj.Host dosyanızı bulup değiştirin.

________

C:\Users\casper\AppData\Local\MediaGET veya media get 2 olan klasörü silin.

C:\Program Files\Google Tools Pack\ Burda ise Uninstall varsa onunla kaldır yoksa klasörü sil.

Regediti açın ve HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Internet Explorer\Main

Bu yolu bulun ve altında "http://home.sweetim.com" Adresi yazanı bulup sadece bu veriyi silin.

Regeditte Bilgisayar yazana tıklayıp ctrl+f tıklayıp Bu adresi aratın http://home.sweetim.com Eğer bulunursa sadece bulunduğu veriyi silin.

Bunları yaptıkdan sonra her ihtimale karşı sende malwarebyte indir sistemi tarattır bulunan birşey varsa ne bulduklarını yaz.

Sonra Google chromeden Yer imlerini/işaretlerini yedekle yani dışarı aktar.Sonra aşağıdaki verdğim adresdeki klasörleri sil.

Bu yola gidip içinde kaç tane klasör dosya varsa sil sadece o yoldakini geri çıkıp diğerlerini de silme.

Son Düzenleme: murat5038 ~ 06 Nisan 2013 23:22
elveda33
07-04-2013, 00:02   |  #18  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 2
2 mesaj

Chorme eklentilerini chrome://extensions ile açın 

Listelenen verilerden işte yeniden yüklenmesi gereken eklentinin Kimlik: yazan kısmın karşısındaki kodu kopyalayın Bende bu vardı mesela

Kimlik:lcbfjcekjncehfbcimlogajbekmoeblm

Başlat/çalıştır'a regedit yazarak kayıt defterine girin ve bu kimlik kodunu aratın (ctrl+f / düzen-bul) 

Bulduğunuzu silin İşlem tamam...

elveda33 bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
elveda33
07-04-2013, 00:04   |  #19  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 2
2 mesaj
Aynen dediğin gibi oldu ama başka yolu yok uzantılarda o uygulama var ama Adobe Flash Playersds diye duruyor yanında yeniden yükle fln diyor kaldırma yok çözümü yokmudur bunun?McAfee var onla taratmaya başladım özellikle önerdiğin tarama programı var mı yoksa mcafee iş görür mü?Paralı Tam sürümü var..

Fotoğraftaki

resmin altında Kimlik:lcbfjcekjncehfbcimlogajbekmoeblm var ise regeditten bunu (kimliği) arat. Bulduğunu sil tamamdır...

elveda33 bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
kurular4
07-04-2013, 01:11   |  #20  
OP Taze Üye
13 mesaj

Öyle bir kod yazmıyor ama c deki bir dosyada vardı ordan silmiştim böyle saçma sapan bir yazıyı geri geliodu ama kayıt defterinden silmedim hiç..

murat5038
07-04-2013, 01:26   |  #21  
murat5038 avatarı
Yıllanmış Üye
6,682 mesaj
Öyle bir kod yazmıyor ama c deki bir dosyada vardı ordan silmiştim böyle saçma sapan bir yazıyı geri geliodu ama kayıt defterinden silmedim hiç..

Resimdeki "geliştirici modu" tıklarsan altında yazar, Ancak bunu Verdiklerimi yaptıkdan sonra düzelmez ise denersin ve dikkatli olman lazım yine.

murat5038 bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
Nslhn90
07-04-2013, 01:35   |  #22  
Taze Üye
2 mesaj
Denetim masasından Aşağıdaki dediklerimi kaldırın.

Software Informer,Yandex bar,BrowserCompanion,Adobe acrobat 4.0,Adobe reader 9.1

Java nın tüm sürümlerini ve java FXde dahil silin.

Yukardaki arkadaşa dediğim gibi sizde orj.Host dosyanızı bulup değiştirin.

________

C:\Users\casper\AppData\Local\MediaGET veya media get 2 olan klasörü silin.

C:\Program Files\Google Tools Pack\ Burda ise Uninstall varsa onunla kaldır yoksa klasörü sil.

Regediti açın ve HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Internet Explorer\Main

Bu yolu bulun ve altında "http://home.sweetim.com" Adresi yazanı bulup sadece bu veriyi silin.

Regeditte Bilgisayar yazana tıklayıp ctrl+f tıklayıp Bu adresi aratın http://home.sweetim.com Eğer bulunursa sadece bulunduğu veriyi silin.

Bunları yaptıkdan sonra her ihtimale karşı sende malwarebyte indir sistemi tarattır bulunan birşey varsa ne bulduklarını yaz.

Sonra Google chromeden Yer imlerini/işaretlerini yedekle yani dışarı aktar.Sonra aşağıdaki verdğim adresdeki klasörleri sil.

Bu yola gidip içinde kaç tane klasör dosya varsa sil sadece o yoldakini geri çıkıp diğerlerini de silme.

Bu host dosyasının orjinalini nasıl bulucam değiştirme kısmı tamam da :)

arzz
07-04-2013, 03:55   |  #23  
Taze Üye
1 mesaj

Ustam regedit'ten bi kaç veri sildim düzeldi gibi ama twitter ve facebook hesaplarımdan benim yetkim dışında saçmasapan url'ler paylaşıyodu tam temizleyebildim mi diye endişeliyim bi bakarsan çok sevinirim. Şimdiden emeğine sağlık.

kurular4
07-04-2013, 09:18   |  #24  
OP Taze Üye
13 mesaj

Resimdeki "geliştirici modu" tıklarsan altında yazar, Ancak bunu Verdiklerimi yaptıkdan sonra düzelmez ise denersin ve dikkatli olman lazım yine.

Kardeşim kodu buldumda kayıt defterinden veri arama konusunu çözemedim tam bula tıklıorum sonra yazıorm oraya arıcam şeyi sonrakini bul diyorum arama tamamlandı diyor biraz sonra ama hiçbir şey gelmiyor ekrana

kurular4
07-04-2013, 10:27   |  #25  
OP Taze Üye
13 mesaj

Tamam hallettim o değeri aratıp silince sorun çözüldü yardım eden herkese teşekkür ederim :)