CMD (komut istemi) Ekranından CDROM'a girme?

Mustafa Deniz
25-04-2009, 10:35   |  #1  
Mustafa Deniz avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
752 mesaj

Addon(Katılımsız kurulum) için 1 aydır çalışıyorum dosyalar XP cd'si herşey hazır, ama bir konuda takıldım yardımlarınızı istiyorum zaten 1 ay sürmesinin sebebide programların sistem sürücüsünden yükleme olarak ayarlamıştım. XP kurulduktan sonra cd'den C: sürücüsü ana dizinine doyaları kopyalıyor kopyalanan dosyalar sırayla kuruluyor kurulum bitince bu dosyalar siliniyordu. Bu şekilde olunca zaman kaybı oluyor. Dosyaları kopyalama yapmadan direkt olarak cd üzerinden kurmak için internette araştırma yaptım ileri düzey runonce.cmd dosyası adındaki dosyaları inceledim uyguladım fakat başarısız oldu.
işte size ileri düzey Runonce.cmd dosyasından bir örnek:
@Echo Off

FOR %%i IN (E F H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z) DO IF EXIST %%i:\CD.txt SET
CDROM=%%i:

FOR %i IN (E F H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z) DO IF EXIST %i:\CD.txt SET CDROM=%i:

SET KEY=HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\RunOnceEx

REG ADD %KEY% /V TITLE /D "PROGRAMLAR YUKLENiYOR... Deniz Mustafa " /f

REG ADD %KEY%\001 /VE /D "Ccleaner yukleniyor" /f
REG ADD %KEY%\001 /V 1 /D "%CDROM%\ccsetup213.exe /S"

REG ADD %KEY%\002 /VE /D "Unlocker yukleniyor" /f
REG ADD %KEY%\002 /V 1 /D "%CDROM%\unlocker1.8.7.exe /S"
EXIT

Bu alandaki kırmızı renkli kodlardan dolayı hata veriyor,buna altarnatif olarak bildiğiniz kod varmı?
Aşağıdaki komutları denedim problem yok, ama bildiğiniz gibi format sonrası cd sürücü harfi her zaman E: olarak görünmez,aşağıdaki komutlara da bi bakın:

@Echo Off

SET KEY=HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\RunOnceEx

REG ADD %KEY% /V TITLE /D "PROGRAMLAR YUKLENiYOR... Deniz Mustafa" /f

REG ADD %KEY%\001 /VE /D "Ccleaner yukleniyor" /f
REG ADD %KEY%\001 /V 1 /D "E:\ccsetup213.exe /S"

REG ADD %KEY%\002 /VE /D "Unlocker yukleniyor" /f
REG ADD %KEY%\002 /V 1 /D "E:\unlocker1.8.7.exe" /S
EXIT

Bu durumda çalışıyor ama E: yerine başka bir harfe sahip olursa cd sürücüsü nasıl yüklenecek o zaman?
İşte bu yüzden harf belirtmek sağlıklı değil onun yerini alacak komut belirtmek daha iyidir.
Örneğin; sistem sürücüsünü belirtmek için bir çok program kurulurken C: olarak değil %systemdrive% olarak kurulur.
konu biraz karışık gibi oldu ama anlaşılmayan bölümleri açıklarım.

Son Düzenleme: Mustafa Deniz ~ 27 Nisan 2009 11:36
piRe_
27-04-2009, 14:07   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,183 mesaj

winnt.sif dosyasında hata yapmış olabilirsin. Buradaki anlatıma bakarak eksiklerini görebilirsin.