CODEC PROBLEMİ (yeşil ekran)

nyaman
04-10-2006, 20:36   |  #1  
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 0
65 mesaj

filmleri oynatmaya çalıştığımda yeşil bir ekran çıkıyor.bana makinendeki bütün codecleri kaldır divx codec yüklememi tavsiye ettiler ama bu codecler nasıl kalkacak? arama yapıp codecleri kaldırıyorum divx codeclerini yüklüyorum ama yine olmuyor. yardımlarınızı bekliyorum

Son Düzenleme: Serkan Karadaş ~ 10 Mayıs 2007 13:59
barisaydiner
04-10-2006, 21:03   |  #2  
Yıllanmış Üye
486 mesaj

k-lite codec in tam teşkilli olanını indir ve direk kur.

Recep Baltaş
05-10-2006, 00:25   |  #3  
Recep Baltaş avatarı
CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 8
9,635 mesaj

Yani K-Lite Mega Codec Pack

Der Metzgermeister
05-10-2006, 00:48   |  #4  
Üye
74 mesaj

ya da bügüne kadar gördüğüm en iyi media player olan vlc'yi tavsiye edebilirim. neredeyse tüm codecler onunla birlikte kurulduğundan, hiç sorunsuz ne istersen izleyebiliyorsun. en azından, benim codek paketlerini de kurduğum halde bir şekilde izleyemediğim ya da çok düşük fps lerle görebildiğim tüm videoları deyim yerindeyse cillop gibi izlememi sağlamıştır. tek kötü yönü arayüzünün kanaatimce eski ve sıradan oluşu, o kadar. codeclerden somra bunu da deneyebilirsin. aknının bir köşesinde bulunsun.

muratahmetbeyoglu
13-10-2006, 13:06   |  #5  
Yıllanmış Üye
176 mesaj

ffdshow   diye       bir programı yükle yalnız yüklerken ac3 codec yanındaki tiki kaldır -seçili olmayacak-

Recep Baltaş
13-10-2006, 18:18   |  #6  
Recep Baltaş avatarı
CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 8
9,635 mesaj

Mega Codec Pack ile o geliyor zaten

muratefendi
01-05-2007, 09:46   |  #7  
Taze Üye
2 mesaj

Benim de codec'lerle ilgili şöyle bi sorunum var(yada codec sorunu olduğunu zannediyorum) bu sonradan ortaya çıkan bi sorun oldu;Birkaç aydır sorun yoktu,laptopum da yeni-konfg'dan kaynaklanan birşey olduğunu zannetmiyorum. Divxleri izlerken birçok player'da görüntü kalitesinde düşüklük meydana geliyor. Realplayer'da mesela rmvb uzantılı bi video küçük boyutta iyi; tamekranda bozuk. Media Player Classic deseniz o da öyle.renkler çok soluk,çözünürlük düşük gibi.(avi'lerde)
Bir tek iyi sonuç veren MV2 Player var (ama o da mesela real video'ları desteklemiyor)
Sistemimde Ace Mega Codec Pack Pro. kuruluydu; sorun onun ayarlarındaki birşeydendir diye düşünüp kaldırdım ve K-Lite kurdum ama durum aynı. MV2'nin sorun çıkarmıyor oluşu beni düşündürdü.. Neden olabilir acaba bu durum? Herhangi bir fikri olan var mı?

Borga-x
01-05-2007, 10:09   |  #8  
İlk Maestro
Teşekkür Sayısı: 2
11,767 mesaj

Bence codeclerı düzgün silemedigin için aynı sorunları yasıyorsun. K-Lİte ve program files'daki klasorunu sil. sonra
başlat>çalıştır>regedit
HKEY_LOCAL_MACHİNE>Software>klite klasörünü de sil. Onceden yükledigin ACE mega codec programının klasoru bu HKEY_LOCAL_MACHİNE>Software dizninin altında olabilir onu da sil. yanlız bunu yaparken dikkatli ol yanlış bir sey silleyim deme.

Ondan sonra reset ve tekrar kur k-lite mega.... sorunun çözülecektir.