CryptoLocker Virüsü Çözüldü. Çözümü burada

saracbilisim
25-03-2016, 11:27   |  #1  
saracbilisim avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

CryptoLocker Virüsü Nedir

Son zamanlarda mail üzerinden Fatura biçiminde gelen bu virüs sisteme bulaştığı zaman bütün verilerinizi kilitlemektedir. Bu durumdan kurtulmak için sizden para talep ederler. Ödeme yapılsa dahi  verilerin tekrardan açılıp açılmayacağı belli olmamaktadır. Ülkemizde son zamanlarda yaygınlaşan bu virüsler kullanıcıları oldukça zora sokmaktadır. Bilgisayarınıza virüs bulaştığında masaüstüne HELP_DECRYPT.HTML  adında bir HTML dosyası oluşturuyor  HELP_DECRYPT.HTMLdosyası ile birlikte  HELP_DECRYPT.PNG,  HELP_DECRYPT.TXT, HELP_DECRYPT.URL  gibi dosyalar oluşturuyor. Bu virüs aynı zamanda bilgisayar dışında bağlı olan harici disk veya ağ üzerinden diğer bilgisayarlara da bulaşmaktadır.

Peki Nedir Çözümü?

Saraç bilişim olarak  bulaşan bu virüsleri sisteminizden kaldırarak verilerinize ulaşmanızı sağlamaktayız. Sizden virüs bulaşmış 2 adet dosya istiyoruz. Bu dosyaların analizin ardından gerekli şifrelendiğiniz algoritmaya ulaşarak işlemi tersine yani decrypt edecek algoritmayı ve yazılımı size özel şekilde tekrar sıfırdan yazıyoruz. Bu işlem yaklaşık 15 saat sürmektedir. Ücretlendirmemiz birden fazla versiyonu olan bu virüs için değişiklik göstermektedir. Örneğin .ccc .vvv .xxx .ttt .encrypted gibi. Daha fazla bilgi almak için
0312 431 01 44 – 0533 607 43 45

Son Düzenleme: saracbilisim ~ 25 Mart 2016 11:28 Neden:
Tolstoy
29-03-2016, 22:56   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
381 mesaj

Bu virüsün bir yığın versiyonu var.  Ben şu ana kadar çözebilenleri görmedim.

Sizin de bu işi becerebileceğiniz şüpheli. Vatandaş size niye inansın !

virusler
13-05-2016, 12:43   |  #3  
virusler avatarı
Taze Üye
4 mesaj

uygun fiyatlı ve çözüm olursa ücret ödeme koşuluyla yardımcı olabilirim. ahmetsurmeli82@gmail.com

leventalp
20-06-2016, 16:03   |  #4  
Taze Üye
1 mesaj

Crptolocker virüsünün çözümü dediğiniz gibi çok zor çünkü birçok versiyonu var artık. Virüs temizlense bile dosyaların kurtarılma ihtimali çok düşük oluyor. Bu noktada çözümden ziyade önlem iş görüyor fikrimce. Backup yazılımları kullanılabilir.
Ben Clonera diye bir servis kullanmaya başladım. İşlemciyi yavaşlatmıyor, bir de ciddi derecede hızlı yedekliyor dosyaları. Tedbirli olmakta fayda var.
İhtiyacı olanlara bahsettiğim ürünün linkini bırakıyorum.
http://www.clonera.net/urunler/veri-yedekleme/end-point-backup/

Son Düzenleme: leventalp ~ 20 Haziran 2016 16:04
ByDaDaS
26-07-2016, 02:36   |  #5  
Taze Üye
1 mesaj

Bir arkadaşımın tavsiyesiyle 0850 532 23 33 nolu telefonu aradım. M.T bana sorunlu 3 dosya göndermemi istedi. Gönderdim. Kısa bir süre sonra dönüş yaptılar. 1-2 saate tüm bilgisayarımı taratıp bu sıkıntıdan kurtardılar. Bence arayıp şansınızı deneyin derim. arama süreciyle yorulmak istemiyorsanız bana verdikleri mail adresi info[at]teknosor.com.tr buraya 3 dosyanızı mail atın.

Neyu2016
29-09-2016, 17:26   |  #6  
Taze Üye
6 mesaj

Maalesef türk kurnazlığı bu işlere dahi bulaştı.
bir arkadaşımın şirketine de bulaşmıştı.
kendisi biryere birkaç dosya gönderdi. adamlar read me linkinden hackerların örnek olarak çözdürdüğü dosyayı çözüp arkadaşıma gönderdiler. Ödeme yapılmış.
adamlar 3-5 saat sonra dönüp dosyalar çözülmedi ama paranızı iade edeceğiz yalnızca çalışmalarımızın karşılığı olan saatler için 200 TL alacağız demişler. Adam giden dosyalarına mı yansın ödediği havadan paraya mı?
siz siz olun internette her çözüyorum diyene inanmayın. cryptolocker bu bilmem kaç karakterli şifre var. eğer bu adamlar bunları çözebilse emin olun internette butür reklamlar yapmazlar.

Dikkatli olmakta fayda var.