''disk yazmaya karşı korumalı'' hatası

HPQ-User
23-04-2008, 12:37   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

HHAYALETT sormuş:
bilgisayara gömülü kart okuyucum,digital camera ...... gibi 5 tane daha okuyucu yeri var.disket okuyucu yerine takılıyor.bir sorunum varhepsi ''disk yazmaya karşı korumalı'' hatası veriyor.bu donanıma taktıgım psp, cep telefonu hazıza kartı....veya diger okucuların hepsı ''disk yazmaya karşı korumalı'' hatasıveriyor birsey yükleyemiyorum,silemiyorum,ad değiştiremiyorum.hep ''disk yazmaya karşı korumalı'' hatası veriyor.''Aygıt Yöneticisi'' nden devre dışı bırakıp tekrar etkinleştirdiğim zaman düzeliyor ama hafıza kartını çıkartıp taktıgımda veya bilgisayarımı yeniden başlattımgımda yine aynı hatayı verıyor.Bunu nasıl düzelte bilirim?

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Windows 2000 / NT
Sistem Özellikleri:
disket okuyucu yerine takılı bir tane usb girişi, hafıza kartı, digital camera hafıza kartı okuyucu, .... gibi 5 tane okuyucu var.Bilgiyara gömülü.Ana karta baglı.

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; SV1; .NET CLR 2.0.50727; InfoPath.2)

GaMeRr
23-04-2008, 12:39   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1,264 mesaj

Bu linkdeki yeri okur we uygulamalarını yaparsan sanırım sorun kalmıcakdır.

drej
27-10-2008, 04:44   |  #3  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 1
2 mesaj

Başlat/çalıştıra gelip regedit yazıp tamam dedikten sonra;

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Contro l\StorageDevicePolicies kısmından WriteProtect i bulup sağ tıklayıp "değiştir" dedikten sonra orada çıkan değer eğer 1 ise 0 yapın.

Son olarak ControlSet001 ve ControlSet002 kısımlar içinde aynısını uygulayın...
Eğer olmassa tekrar  ''O '' olan değerleri ''1 ''yap o zaman eski haline döner   Beğendim

drej bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
Brex
08-10-2009, 00:04   |  #4  
Brex avatarı
Yıllanmış Üye
141 mesaj

Ne zaman böyle bir sorunla karşılaşsam ve nete baksam sanki bütün cvpları aynı kişi yazıyormuş gibi heryerde aynı şey var ve bu yazılan şeyi kopyalayıp buraya yazan arakdaşda (çözüm adına yardım etmek için yazanları diyorum) denemedikleri bir şey olduğu için açlışmadığını bilmediklerinden sadece kopyala yapıştır yaparak çzüm buldukalrını sanıyorlar...Çalışmıyor bunlar boşa uğraşmayın.Bunu yazdıysan Control set flian WinXP Por da çalışmadığınıda ekle baride millet boşa uğraşmasın....

hibudak
14-11-2010, 23:41   |  #5  
Taze Üye
0 mesaj

arkadaşlar sorun usb bellek disk yazma koruması olduğu için silinmiyor ve formatlan mıyor . regedit e girdim denilenleri yaptım nafilee ... bellekte herkangi bir koruma jumper ı falan yok .. hergün kullandığım bir bellek . nasıl olurda korumalı olur . ve nasıl olurda bu kadar kişi bu olayı çözümliyecek birşeyler yazmaz .. anlamadım gitti...

mancukya
15-11-2010, 01:05   |  #6  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
2,844 mesaj
Alıntı: Brex  
Ne zaman böyle bir sorunla karşılaşsam ve nete baksam sanki bütün cvpları aynı kişi yazıyormuş gibi heryerde aynı şey var ve bu yazılan şeyi kopyalayıp buraya yazan arakdaşda (çözüm adına yardım etmek için yazanları diyorum) denemedikleri bir şey olduğu için açlışmadığını bilmediklerinden sadece kopyala yapıştır yaparak çzüm buldukalrını sanıyorlar...Çalışmıyor bunlar boşa uğraşmayın.Bunu yazdıysan Control set flian WinXP Por da çalışmadığınıda ekle baride millet boşa uğraşmasın....
Oldu millet Windows icin ynei komutlar yazar seni mutlu etmek icin
Kardesim dednilen olmuyorsa sende sistemini öncelikle sistem geri yükleme kapatarak tarama yaptir

zekibilgin
23-06-2012, 22:44   |  #7  
zekibilgin avatarı
Taze Üye
4 mesaj
Alıntı: drej  
Başlat/çalıştıra gelip regedit yazıp tamam dedikten sonra;

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Contro l\StorageDevicePolicies kısmından WriteProtect i bulup sağ tıklayıp "değiştir" dedikten sonra orada çıkan değer eğer 1 ise 0 yapın.

Son olarak ControlSet001 ve ControlSet002 kısımlar içinde aynısını uygulayın...
Eğer olmassa tekrar  ''O '' olan değerleri ''1 ''yap o zaman eski haline döner   Beğendim

Kardaşim çok teşekkürler işime yaradı ama bir iki hatan var. Control yazanağına Contro l yazmışsın bir de Controlset001'de benim yoktu orayı yapmadım o yüzden bunu da belirtmen gerekirdi bazılarında olmayabilir diye.

huseyinekrem
20-07-2012, 18:48   |  #8  
huseyinekrem avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
124 mesaj

flashını güvenlü moddayken biçimlendirmeyi dene belki çalışır ayrıca arka panele takmalısın flashını...

msamety7
06-10-2012, 22:20   |  #9  
Taze Üye
1 mesaj

Arkadaşlar eğer sorun mp3'ünüzden kaynaklanıyorsa mp3'ünüzün kilit kısmına bakmanızı öneririm. Şahsen ben kilit kısmını açık unutup uzun saatler nedenini araştırdım sonra aklıma geldi ve kilidi açınca bu sorunda kalktı sadece bi öneri... İyi Günler...