CHIP Forum
Haber
İnceleme
Makale
CHIP TV
Galeri
Kategoriler
Forum
Canlı Yayın
11
Konu Seçenekleri

''disk yazmaya karşı korumalı'' hatası

CHIP Online
UID
41714

Kişisel Sayfası

23 Nis 2008 12:37     #1
HHAYALETT sormuş:
bilgisayara gömülü kart okuyucum,digital camera ...... gibi 5 tane daha okuyucu yeri var.disket okuyucu yerine takılıyor.bir sorunum varhepsi ''disk yazmaya karşı korumalı'' hatası veriyor.bu donanıma taktıgım psp, cep telefonu hazıza kartı....veya diger okucuların hepsı ''disk yazmaya karşı korumalı'' hatasıveriyor birsey yükleyemiyorum,silemiyorum,ad değiştiremiyorum.hep ''disk yazmaya karşı korumalı'' hatası veriyor.''Aygıt Yöneticisi'' nden devre dışı bırakıp tekrar etkinleştirdiğim zaman düzeliyor ama hafıza kartını çıkartıp taktıgımda veya bilgisayarımı yeniden başlattımgımda yine aynı hatayı verıyor.Bunu nasıl düzelte bilirim?

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Windows 2000 / NT
Sistem Özellikleri:
disket okuyucu yerine takılı bir tane usb girişi, hafıza kartı, digital camera hafıza kartı okuyucu, .... gibi 5 tane okuyucu var.Bilgiyara gömülü.Ana karta baglı.

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; SV1; .NET CLR 2.0.50727; InfoPath.2)

Bildir
Teşekkür et Yanıtla Alıntıla
Üye
REP: 342, 3,96
UID
30901

Kişisel Sayfası
Engelle

23 Nis 2008 12:39     #2
Bu linkdeki yeri okur we uygulamalarını yaparsan sanırım sorun kalmıcakdır.
http://www.chip.com.tr/forum/Flash-ve-USB-BellekYazma-Korumasini-Kaldirma_t41246.html

Bildir Teşekkür et Yanıtla Alıntıla
Yeni Üye
UID
94466

Kişisel Sayfası
Engelle

27 Eki 2008 04:44     #3
Başlat/çalıştıra gelip regedit yazıp tamam dedikten sonra;

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Contro l\StorageDevicePolicies kısmından WriteProtect i bulup sağ tıklayıp "değiştir" dedikten sonra orada çıkan değer eğer 1 ise 0 yapın.

Son olarak ControlSet001 ve ControlSet002 kısımlar içinde aynısını uygulayın...
Eğer olmassa tekrar ''O '' olan değerleri ''1 ''yap o zaman eski haline döner Beğendim

Teşekkür edenler: zekibilgin

Yeni Üye
UID
70177

Kişisel Sayfası
Engelle

08 Eki 2009 00:04     #4
Ne zaman böyle bir sorunla karşılaşsam ve nete baksam sanki bütün cvpları aynı kişi yazıyormuş gibi heryerde aynı şey var ve bu yazılan şeyi kopyalayıp buraya yazan arakdaşda (çözüm adına yardım etmek için yazanları diyorum) denemedikleri bir şey olduğu için açlışmadığını bilmediklerinden sadece kopyala yapıştır yaparak çzüm buldukalrını sanıyorlar...Çalışmıyor bunlar boşa uğraşmayın.Bunu yazdıysan Control set flian WinXP Por da çalışmadığınıda ekle baride millet boşa uğraşmasın....

Yeni Üye
UID
198408

Kişisel Sayfası
Engelle

14 Kas 2010 23:41     #5
arkadaşlar sorun usb bellek disk yazma koruması olduğu için silinmiyor ve formatlan mıyor . regedit e girdim denilenleri yaptım nafilee ... bellekte herkangi bir koruma jumper ı falan yok .. hergün kullandığım bir bellek . nasıl olurda korumalı olur . ve nasıl olurda bu kadar kişi bu olayı çözümliyecek birşeyler yazmaz .. anlamadım gitti...

Üye
REP: 269, 3,33
UID
75332

Kişisel Sayfası
Engelle

15 Kas 2010 01:05     #6
Brex 08 Eki 2009 00:04
Ne zaman böyle bir sorunla karşılaşsam ve nete baksam sanki bütün cvpları aynı kişi yazıyormuş gibi heryerde aynı şey var ve bu yazılan şeyi kopyalayıp buraya yazan arakdaşda (çözüm adına yardım etmek için yazanları diyorum) denemedikleri bir şey olduğu için açlışmadığını bilmediklerinden sadece kopyala yapıştır yaparak çzüm buldukalrını sanıyorlar...Çalışmıyor bunlar boşa uğraşmayın.Bunu yazdıysan Control set flian WinXP Por da çalışmadığınıda ekle baride millet boşa uğraşmasın....
Oldu millet Windows icin ynei komutlar yazar seni mutlu etmek icin
Kardesim dednilen olmuyorsa sende sistemini öncelikle sistem geri yükleme kapatarak tarama yaptir

Yeni Üye
UID
232205

Kişisel Sayfası
Engelle

23 Haz 2012 22:44     #7
drej 27 Eki 2008 04:44
Başlat/çalıştıra gelip regedit yazıp tamam dedikten sonra;

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Contro l\StorageDevicePolicies kısmından WriteProtect i bulup sağ tıklayıp "değiştir" dedikten sonra orada çıkan değer eğer 1 ise 0 yapın.

Son olarak ControlSet001 ve ControlSet002 kısımlar içinde aynısını uygulayın...
Eğer olmassa tekrar  ''O '' olan değerleri ''1 ''yap o zaman eski haline döner   Beğendim
 Kardaşim çok teşekkürler işime yaradı ama bir iki hatan var. Control yazanağına Contro l yazmışsın bir de Controlset001'de benim yoktu orayı yapmadım o yüzden bunu da belirtmen gerekirdi bazılarında olmayabilir diye.

Üye
UID
149553

Kişisel Sayfası
Engelle

20 Tem 2012 18:48     #8
flashını güvenlü moddayken biçimlendirmeyi dene belki çalışır ayrıca arka panele takmalısın flashını...

Yeni Üye
UID
243843

Kişisel Sayfası
Engelle

06 Eki 2012 22:20     #9
Arkadaşlar eğer sorun mp3'ünüzden kaynaklanıyorsa mp3'ünüzün kilit kısmına bakmanızı öneririm. Şahsen ben kilit kısmını açık unutup uzun saatler nedenini araştırdım sonra aklıma geldi ve kilidi açınca bu sorunda kalktı sadece bi öneri... İyi Günler...

11