diskin yazmaya karsı korumasını kaldırma

tubi92
21-04-2011, 22:05   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 1
2 mesaj

arkadaslar hafıza kartından herhangi bi dosya silemiyor vede yükleyemiyorum disk yazmaya karsı korumalı diye ileti geliyor aynı zamanda format da atılmıyor bu konuda bilgisi olan varsa acil yardım lütfen!!

tubi92 bu faydalı başlığı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
Recebow
21-04-2011, 23:43   |  #2  
Recebow avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
550 mesaj

Büyük bir ihtimal yönetici ayarlarında bir problem var yapacağın şey belli sahipiliği alacaksın
yapacağın şey bu linkte açıkça anlatılıyor http://nonpasaran-windows7.blogs ... ipligini-almak.html  kolay gelsin

muhammedguler
21-04-2011, 23:55   |  #3  
muhammedguler avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
539 mesaj

kart okyucunda problem olabilir baka okyucu ile dene bi bi kac defa basıma geldi

develler
22-04-2011, 11:36   |  #4  
Üye
58 mesaj

bunu önerebilirim;
Sabit sürücünüz kullanıldıkça zamanla bozuk bölümler oluşturabilir. Bozuk bölümler sabit diskin performansını düşürür ve veri yazmayı (Dosya kaydetme gibi) zorlaştırır hatta imkânsız hale getirir. Hata Denetleme Yardımcı Programı sabit sürücüde bozuk bölümleri tarar ve belirli dosyaların veya klasörlerin yanlış yerleştirilip yerleştirilmediğini belirlemek üzere dosya sistemi hatalarını tarar.

Bilgisayarınızı her gün kullanıyorsanız veri kayıplarını önlemeye yardımcı olması için bu yardımcı programı haftada bir çalıştırmayı denemelisiniz. Bu yardımcı program, dosya ve klasörlerin bütünlüğünü veya sabit diski fiziksel hatalar açısından tarayarak sistemin tamamını kontrol eder. Sistemin okuyabileceği tüm formatlanmış disklerde kullanılabilir. Bu program, sistemin uygun bir biçimde kapanmadığı zamanlarda her seferinde veya ayda en az bir kere kullanılmalıdır.

Scandisk işlemi MS-DOS ve Windows’un bütün sürümlerinde vardır. Scandiski çalıştırmadan önce çalışmakta olan ve açık olan bütün programlar kapatılmalıdır. Daha sonra Bilgisayarım penceresi açılarak Scandisk yapılacak sabit disk sürücüsü üzerinde farenin sağ tuşuna basılarak açılan menüden “Özellikler” seçeneğine tıklanır.

Bu pencerede Scandisk işlemi için Şimdi denetle butonuna tıklanır.

Disk denetleme butonuna basılınca ekrana aşağıdaki pencere gelecektir.Bu pencerede disk denetim seçenekleri vardır. Bu seçeneklerden yapmak istenen işlemlerden biri ve ya her ikisi seçilerek başlat butonuna basılır.

Eğer dosya sistemi hatalarını otomatik düzelt seçeneği seçilip Başlat butonu tıklanırsa ekrana aşşağıdaki diyalog kutusu açılacaktır. Bu diyalog kutusunda, disk denetim işleminin bilgisayarın bir sonraki oturumunda yapılacağı ile ilgili kullanıcıyı bilgilendiren mesaj vardır.

Eğer “Bozuk bölümleri tarayıp düzeltmeye çalış” seçeneği seçilirse, aşağıdaki disk denetleniyor pencereleri aşama aşama gerçekleşecektir.

Disk hatalarını tespit edin ve onarın

Denetleme işlemleri bitiminde aşağıdaki aşşağıdaki diyalog kutusu ekrana gelir. Tamam,tıklanarak denetleme işlemi bitirilir.

Yukarıda anlatılan işlemleri kısaca aşağıdaki gibi özetleyebiriz:
Hata Denetleme yardımcı programını çalıştırmak için:

1. Başlat'ı sonra da Bilgisayarımı tıklatınız.
2. Bilgisayarım penceresinde, bozuk bölümleri aramak istediğiniz sabit diski sağ
tıklatınız ve Özellikler'i tıklatınız.
3. Özellikler iletişim kutusunda, Araçlar sekmesini tıklatınız.
4. Şimdi Denetle butonunu tıklatınız.
5. Disk Denetle iletişim kutusunda, Bozuk bölümleri tarayıp düzeltmeye çalış onay
kutusunu ve/veya “Dosya sistemi hatalarını otomatik düzelti” seçiniz ve Başlat'ı
tıklatınız. Çoğu durumda, “Bozuk bölümleri tarayıp düzeltmeye çalış” seçeneğini seçilir.
6. Bozuk bölümler bulunduğunda düzeltmek üzere seçiniz.

sosyalik
22-04-2011, 20:46   |  #5  
sosyalik avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 47
1,710 mesaj

https://www.chip.com.tr/forum/usb ... aldirma_t72625.html
Bunu denemiştim işe yaramıştı.

ozgur0479
22-04-2011, 21:52   |  #6  
Taze Üye
17 mesaj

kardeş kart okuyucuyun özelliklerine tıkla orda oaraları araştır orda bi ayar olucaktı tikli falan ordan halled şuan ben orayı hatırlşamıyom

karabelayunus
07-08-2012, 09:24   |  #7  
Taze Üye
4 mesaj

vala benimde olmuş böyle bir bilgisayar olsaydı nneyse arkadaşlar her bilgisayarda koruma hatası veriyor

karabelayunus
07-08-2012, 09:26   |  #8  
Taze Üye
4 mesaj

nie böyle yaa bi müzik bile atamiiyorum arkadaşlar