Dizüstü Bilgisayara Ters Akım Sonrası Sıkıntı

mezunn
03-12-2016, 20:00   |  #1  
mezunn avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

İyi akşamlar arkadaşlar. Bilgisayarımda şarj olma sorunu vardı ilk önce power jack denilen soket değişti sonra sıkıntı şarj aletindeymiş yan sanayi bir ürün aldım ikisininde çıkışı aynı 3.16A idi ama yan sanayi aletin akımı yetmiyordu galiba bilgisayara işlem arttıkça bilgisayarda temassızlık gibi bir problem yaratıyordu. Bu sıralarda sinirim tavandı halihazırda cidden bir adaptör sorunu yüzünden belki de 3 hafta gitti bir de 70 lira param ama bu da bize yetmedi bi gençlik yaptık dedik ki yan sanayinin sadece ucunu kullanırız ikisininde başını söker orjinal adaptöre yan sanayinin ucunu takarız diye düşünerek kestik ikisine de. Bir de dedik koskoca bilgisayar ters bağlasak bile bi diyot neyin vardır korumasını yapmışlardır ama ikisinde de topraklama olduğunu düşündüğümüz beyaz kablolar zıtmış galiba ilk anda bilgisayar bir kapandı sonra da şarj ışığı yansada şarj edilmiyor uyarısı verdi bir süre sonra kapandı. Delilik seviyem daha da katlandı cidden 120 liraya orjinal ürün sipariş ettim. ancak ürün bugün geldiğinde ne ışık yandı ne bilgisayar tepki verdi. ilk şarj sıkıntısı olduğunda adaptörün ucunda akım var mı bakmadan soketi değiştiren bilgisayarcıya götürdüm tekrar en yakınımda o olduğu için anakartın yanmış olabileceğini yüksek ihtimalle kurtaramayacağını bütün yerlerdeki enerji akımını kontrol edip tamir edilip edilemeyeceğini edebilirse de 100 lira masrafı olacağını söyledi. Biliyorum biraz uzun oldu ama cidden yardıma açım şu konuda; bilgi verin, fikir verin, ankarada bu işten anlayan güzel bir bilgisayarcı söyleyin, yapabilecek bir usta söyleyin. bilgisayarlar ateş pahası benim param yok halihazırda 200 lira gibi bi param gitti son kez de olsa bi daha gitsin artık yapacak bir şeyim yok ama bilgi verin lütfen. Yardımlarını esirgemeyenler vakit ayıranlar için şimdiden teşekkürler.

Son Düzenleme: mezunn ~ 03 Aralık 2016 20:00 Neden:
mezunn
05-12-2016, 15:30   |  #2  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

Konu bir hayli güncel