Dvd Playerda Divx filmlerde Alt Yazı Sorunu

KelleJii
29-06-2009, 19:50   |  #1  
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 0
54 mesaj

Harici Harddiskime attığım Türkçe alt yazılı yabancı filmleri  ,tv'de izlediğim zaman alt yazıları küçük çıkıyor ama DVD lerde böylebirşey olmuyor , ayrıca  divx filmlerin alt yazıları beyaz olduğuiçinde bazı durumlarda görmekde sıkıntı çekiyorum :). Divx filmlereAltyazıyı Entegre Edebileceğimiz , yazı rengini değiştirip , boyutunuayarlayabileceğimiz program varmı ?
Eğer varsa yardımcı olabilirseniz bana çok sevinirim.. Şimdiden teşekkür ederim.
Saygılarımla
KelleJii

Son Düzenleme: KelleJii ~ 30 Haziran 2009 10:09
Feel Good
29-06-2009, 19:51   |  #2  
Yıllanmış Üye
2,688 mesaj

GOM Player bu konuda oldukça iyi. Şahsen ben çok memnunum.

KelleJii
30-06-2009, 08:27   |  #3  
OP Üye
54 mesaj
Alıntı: Feel Good  
GOM Player bu konuda oldukça iyi. Şahsen ben çok memnunum.
Arkadaşım iyi güzel Gom playerdan memnunsun. Bu benim cevabım değil. Ben TV'de film izlemek istiyorum PC'de değil yukarda gayet net açıkladım. Madem konuyla ilgili yardımcı olamicaksın neden gereksiz yorum yaparak post kasmaya çalışıyorsun..? Konuyla ilgili gerçekten yardımcı olabilecekler cevap versin lütfen.

Feel Good
30-06-2009, 09:29   |  #4  
Yıllanmış Üye
2,688 mesaj
Alıntı: KelleJii  
Arkadaşım iyi güzel Gom playerdan memnunsun. Bu benim cevabım değil. Ben TV'de film izlemek istiyorum PC'de değil yukarda gayet net açıkladım. Madem konuyla ilgili yardımcı olamicaksın neden gereksiz yorum yaparak post kasmaya çalışıyorsun..? Konuyla ilgili gerçekten yardımcı olabilecekler cevap versin lütfen.
Bilgisayarı TV'ye bağlayarak izleyeceksin zannettim. Hemen trip yapmana gerek yok. Post kasma gibi bir amacım da yok.

KelleJii
30-06-2009, 09:55   |  #5  
OP Üye
54 mesaj

İlk yazdığım postta böyle bişeyden bahsetmiyorum canım arkadaşım. Trip ' de atmıyoruz sen rahat ol. Burda bir problemimiz olduğunu oldukça net bi şekilde bahsettiğimi zannediyorum. Kimseyede trip atma gibi bi amacımız yok. Burasıda bu konuyu tartışılcak bi mekân değil.

Feel Good
30-06-2009, 09:58   |  #6  
Yıllanmış Üye
2,688 mesaj

Tamam o zaman cevap verilecektir. Uzatmanın manası yok.

nonpasaran
30-06-2009, 10:19   |  #7  
nonpasaran avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 7
1,216 mesaj

harici hardiskinin divx oynatma özelliği yoksa Gülümseme arada bişi kullanıyor olman lazım onu yazmamışsın eğer usb girişli bir divx player kullanıyorsan o zaman onun menüsünden ayarlayacaksın yok tv yi bilgisayara bağladıysan zaten arkadaşın dediği gibi gom kullan bunda problem yok.Yok ben illa altyazıyı gömecem diyorsan o çok uzun hikaye bence sen dvd ye yazdır daha kolay olur
kolay gelsin

KelleJii
30-06-2009, 10:30   |  #8  
OP Üye
54 mesaj
Alıntı: nonpasaran  
harici hardiskinin divx oynatma özelliği yoksa Gülümseme arada bişi kullanıyor olman lazım onu yazmamışsın eğer usb girişli bir divx player kullanıyorsan o zaman onun menüsünden ayarlayacaksın yok tv yi bilgisayara bağladıysan zaten arkadaşın dediği gibi gom kullan bunda problem yok.Yok ben illa altyazıyı gömecem diyorsan o çok uzun hikaye bence sen dvd ye yazdır daha kolay olur
kolay
Normal standart harici harddisk kullanıyorum. DVD playerin divx oynatma özelliği var usb girişiyle bağlıyorum DVDplayer'a . Alt yazıda çıkıyor ama alt yazı küçük çıkıyor , hem küçük hemde beyaz olduğu için Filmde ki beyaz sahnelerde yazıları okuyamıyorum :) . Bir kaçtane Altyazı Entegre programı buldum ama halledemedim malesef. Çok şey istiyorum ama derdime derman olacak program elbet vardır diye düşünüyorum. Hem yazı rengini Hemde puntoyu ayarlayabileceğim bi program olcak :).

Son Düzenleme: KelleJii ~ 30 Haziran 2009 10:34
nonpasaran
30-06-2009, 10:40   |  #9  
nonpasaran avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 7
1,216 mesaj
Alıntı: KelleJii  
Normal standart harici harddisk kullanıyorum. DVD playerin divx oynatma özelliği var usb girişiyle bağlıyorum DVDplayer'a . Alt yazıda çıkıyor ama alt yazı küçük çıkıyor , hem küçük hemde beyaz olduğu için Filmde ki beyaz sahnelerde yazıları okuyamıyorum :) . Bir kaçtane Altyazı Entegre programı buldum ama halledemedim malesef. Çok şey istiyorum ama derdime derman olacak program elbet vardır diye düşünüyorum. Hem yazı rengini Hemde puntoyu ayarlayabileceğim bi program olcak :).
tamam da senin sorunun filmlerde değil sorunu yanlış yerde arıyorsun
sorun divx player ın ayarlarında menüsünü biraz kurcala alt yzaı rengi boyutu  vs. ayarları olduğunu göreceksin oradan ayarlayacaksın

KelleJii
30-06-2009, 10:49   |  #10  
OP Üye
54 mesaj
Alıntı: nonpasaran  
tamam da senin sorunun filmlerde değil sorunu yanlış yerde arıyorsun
sorun divx player ın ayarlarında menüsünü biraz kurcala alt yzaı rengi boyutu  vs. ayarları olduğunu göreceksin oradan ayarlayacaksı
Onları kurcaladım arkadaşım ama sonuç çıkmadı , servisini aradım sadecetürkçe karakterlerin çıkabilmesi için güncelleme yapabiliyoruz dediler.Kısaca bana Altyazıyı Filme Entegre edebilecek ve ederken Altyazınınboyutunu ve rengini ayarlayabileceğimiz bi program arıyorum :) şimdidaha net oldu galiba :)