DVD-R Kaydı Yapmak İstiyorum

HPQ-User
22-08-2008, 15:13   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

anabolicsteroid sormuş:
Bilgisayarımda bulunan ve tv den kaydettiğim videoları Nero aracılığıyla elimde bulunan DVD-R disklere kaydetmek istiyorum. Daha önce cd rom kaydı yaparken yaklaşık 80-85 dakikalık bir videoyu sorunsuzca kaydedebiliyordum. Şimdi 1 saatlik bir videoyu DVD-R diskine zor sığdırabiliyorum. Bir video converter programım var ancak çok yavaş çalışıyor. Burada hangi uzantıyı seçeceğimi bilmiyorum (.jpg, .mpeg, dvd pal, flash movie, .avi vs...) Dosyaları doğrudan Nero ya aktarıyorum, "tanımlanamayan dosya" uyarısı alıyorum. Derdim elimdeki 16x hızında 4.7 GB kapasiteli 120 dk.lık DVD-R diskine yaklaşık iki saatlik videoyu sığdırmak. Ne yapmalıyım?

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
MW XP, P IV, Nero, Samsung DVD Rewriter Dvd Rom

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; SV1; .NET CLR 2.0.50727)

Borga-x
22-08-2008, 15:24   |  #2  
İlk Maestro
Teşekkür Sayısı: 2
11,767 mesaj

Neronun showtime özelliğini kullanarak yazdırmanı onerırım. Program zaten kendısı vıdeoyu DVD'ye sıgacak sekılde donuşturup dosya uzantısını DVD formatına gore degıstırıyor.

mhmmt
22-08-2008, 15:46   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
180 mesaj

çevirme programıyla mpeg formatına çevirip birde öle dene derim.

Fatih_ARMAĞAN
22-08-2008, 20:31   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
2,804 mesaj

DVD olarak atmaya çalıştığın için olmasın ? dvd seçimi yaparsan neroda dvd formatında kopyalama yapıcaktır doalyısıyla 4.7 gb bir dvd ye 120 dk fazla sıgdıramazsınız görüntü kalitesi ile ilgili ayarları konrol edin.
Convertxtodvd yi deneyebilirsiniz nerodan çok daha kolay ve basit.

Banned
22-08-2008, 20:50   |  #5  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 1
1,447 mesaj

Bu işine yarayabilir..
Nero İle 700 Mb'lık cd Ye 900 Mb Yazma

Nero Burning Rom Ayarları
1) Nero ile 90 dakikalık bir CD'yi yazmak için bazı varsayılan ayarları değiştirmeniz gerekmektedir. Programı çalıştırdıktan sonra 'File' menüsü altında yer alan 'Preferences' kısmına girerek 'General' sekmesine gidin. Burada CD yazım penceresinde CD'ye yazılacak veri miktarını gösteren alt çizelge üzerinde yer alan sarı ve kırmızı limit çizgilerini Yellow Marker 99:00:00, Red Marker 120:00:00 olacak şekilde değiştirin.
2) 'Expert Features' sekmesine giderek, 'Enable Overburn' kutusunu işaretleyin. Bu sekmede yer alan 'Maximum CD Length' değerini 120:00:00 olarak değiştirin.
3) Yazılacak dosyaları seçtikten sonra 'Write CD' menüsünde öncelikle 'multisession' menüsü altındaki 'No Multisession' işaretleyin.
4) ISO sekmesi altında bulunan ISO Level 2, Mode 2, ISO 9660 ve Joilet seçeneklerinin işaretli olduğundan emin olun.
5) Ardından 'Burn' sekmesi altında yer alan 'Write' ve 'Finalize CD' kutucuklarını işaretledikten sonra, yazma hızı olarak yazıcınızın izin verdiği en düşük hızı seçin.
6) Ve son maddemiz. Son olarak yazım yöntemini 'Disc-At-Once' yaptıktan sonra, CD yazım işlemine başlayınız. Hazırladığınız 900 MB'lık CD'nin de her CD sürücüde okunamayacağı olasılığını göz önünde bulundurmayı unutmayın.

Son Düzenleme: suskun_kral ~ 22 Ağustos 2008 20:51
inNteAcoME
22-08-2008, 21:00   |  #6  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
677 mesaj

şu da olabilir eğer daha önce yapmıyordu diyorsan: bence windowsun "imapi cd-yazma com hizmeti" nde bir sorun oluş muş olabilir. bu sorumu gidermek için:
1. hizmetin tanında bu lunam elle yi otomatk yapın.
2. bahsi geçen hizmet msconfig>hizmetler kısmında aktif deil ise aktifleş tirin ve pc yi yeniden başlatın.
3. son olarak hizmetin zarar görmüş olabileceği kanaatindeyim http://rapidshare.com/files/139307493/imapi.rar.html system32ye yapıştırın ve pcnizi yeniden başlatın;)