E: erişilemez yanlış işlev

HPQ-User
24-05-2009, 17:33   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

ıglesıas sormuş:
boş cd taktığımda sürücüye e erişilemez yanlış işlev hatası veriyor.googleda biraz araştırdım sürücüyü sağtıkla özellikler kayıt bu sürücüde kaydetmeyi etkinleştir diyor. ama ben sağ tıkladığımda genel otomatik kullan ve donanım çıkıyor öyle bir seçenek yok yani. yardımcı olurmusunuz.

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
xp pro sp2

İnternet Tarayıcı: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; en-US) AppleWebKit/530.11 (KHTML, like Gecko) Chrome/2.0.181.1 Safari/530.11

Süleyman.
24-05-2009, 22:48   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
16,587 mesaj

Sürücüde CD/DVD yokken yapın, boşken yani.

ıglesıas
25-05-2009, 10:24   |  #3  
Üye
Teşekkür Sayısı: 0
77 mesaj

hayır var. ama boş cd içinde herhangi bir veri yok.sorunum halloldu. kayıt defteriyle ilgili bir problemmiş.ilgilendiğin için teşekkürler

Süleyman.
25-05-2009, 10:27   |  #4  
Yıllanmış Üye
16,587 mesaj
ıglesıas
hayır var. ama boş cd içinde herhangi bir veri yok.sorunum halloldu. kayıt defteriyle ilgili bir problemmiş.ilgilendiğin için teşekkü
Nasıl halloldu; bilgi de verirseniz bu sorunu yaşayan başkaları için arşiv olur.

Son Düzenleme: Süleyman. ~ 25 Mayıs 2009 10:29
ıglesıas
25-05-2009, 12:49   |  #5  
Üye
77 mesaj

1. Önce Başlat'ı sonra Çalıştır'ı tıklatın.
2. Aç kutusuna regedit yazın ve Tamam'ı tıklatın.
3. Aşağıdaki kayıt defteri alt anahtarını genişletin:
HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\Curre ntVersion\Explorer\CD Burning\Drives
4. Dosya menüsünde Ver'i tıklatın.
5. Dosya adı kutusuna sürücü anahtarlarının yedek kopyası yazın ve Kaydet'i tıklatın.

Not Bu kayıt defteri alt anahtarını, kaydettiğiniz sürücü anahtarlarının yedek kopyası.reg dosyasını çift tıklatarak geri yükleyebilirsiniz.
6. Kayıt Defteri Düzenleyicisi penceresinin sol bölmesinde, Drives altındaki Volume{GUID} klasörünü tıklatın; burada GUID, 32 karakter uzunluğunda onaltılık bir genel benzersiz tanımlayıcıdır.

Not Bilgisayarınızda birden çok CD-ROM sürücüsü varsa, her sürücü için ek bir Volume{GUID} klasörü listelenir.
7. Kayıt Defteri Düzenleyicisi penceresinin sağ bölmesinde, Drive Type öğesini çift tıklatın.
8. Sürücü türüne bağlı olarak, Değer verisi kutusuna 1 veya 2 yazın ve Tamam'ı tıklatın.

Sürücü CD-R ise sürücü türü 1, sürücü CD-RW ise sürücü türü 2 olmalıdır.
9. Kayıt Defteri Düzenleyicisi'nden çıkın.
10. Önce Başlat'ı sonra Bilgisayarım'ı tıklatın.
11. Taşınabilir Depolama Aygıtı altında, CD-R veya CD-RW sürücüsünü sağ tıklatın ve açılan kısayol menüsünden Özellikler'i tıklatın.
12. Kayıt sekmesi görüntüleniyorsa, Windows sürücüyü bir kayıt yapılabilen aygıt olarak tanımlamıştır.
13. İptal'i tıklatın.

Not Bilgisayarınızda birden çok CD-ROM, DVD-ROM veya CD-RW sürücüsü varsa ve Kayıt sekmesi görüntülenmiyorsa, Windows kayıt defterinde yanlış bir sürücü "kayıt yapılabilen" olarak yapılandırılmış olabilir. Bu sorunu gidermek için aşağıdaki adımları izleyin:a. 1. ile 9. adımlar arasını yineleyip, yukarıdaki değerini değiştirmiş olduğunuz Volume{GUID} klasörünün Drive Type değerini düzenleyin.
b. Değer verisi kutusuna 3 yazın ve Tamam'ı tıklatın.

Sürücü türü değeri olarak 3 kullanılması, sürücünün standart bir CD-ROM olduğunu ve yazdırılabilir olmadığını gösterir.
c. Kayıt Defteri Düzenleyicisi penceresinin sol bölmesinde, sonraki Volume{GUID} klasörünü tıklatın.
d. 7. ve 8. adımları izleyip, Değer verisi girdisini sürücü türüne bağlı olarak 1 veya 2 olarak değiştirin.
e. Kayıt Defteri Düzenleyicisi'nden çıkın ve 10 ile 12. adımlar arasını yineleyip CD-R veya CD-RW sürücüsünün Özellikler iletişim kutusunda Kayıt sekmesinin görüntülendiğini doğrulayın.
ben bu uygulamaları 5. adıma kadar izledim.5. adımıda uygulayınca cd dvd sürücüsünü sağ tıklayıp kayıt bölümünden  bu sürücüde cdye kaydetmeyi etkinleştir dedim sorunum halloldu.şunuda belirteyim ben de önceden kayıt bölümü yoktu bu 5 işlemi gerçekleştirdim. kayıt bölümüde geldi.5 adımı uygulamanız yetrli en azından bende öyle oldu.ama olmazsa tüm adımları uygulayın diye hepsini ekledim.yukarıdakiadımlar tamamen alıntıdır. kim hazırladıysa çok teşekkürler

Süleyman.
25-05-2009, 12:53   |  #6  
Yıllanmış Üye
16,587 mesaj

Size de teşekkürler...

mamosta1907
25-06-2009, 18:19   |  #7  
Taze Üye
2 mesaj

bende de erişilmez yanlış işlev hatası veriyordu boş cd taktığımda kardeş bir haftadır araştırıyordum bulamıyordum nerdeyse dvd rom sokecektim çok teşekur ederim kardeş yaptım

dercemili
12-11-2009, 23:50   |  #8  
Taze Üye
1 mesaj

konu ile ilgilenen resul takak kardeşime teş ediyıorum. bu siteye takılmayı düşünüyorum uzunca HERKESE TEŞ LER HALLETM SONUNDA CD ROM U

Kapalı Hesap (135391)
13-11-2009, 13:31   |  #9  
Kapalı Hesap
2,758 mesaj

Teşekkürler bilmeyenler için iyi olacak :)

suleyman_10
25-02-2010, 16:09   |  #10  
Taze Üye
1 mesaj

aynı bende hataaa cıktı benim yasım küçük anlamıyom [email=gs_bolukoglu_10@hotmail.com]gs_bolukoglu_10@hotmail.com[/email] nolur yardım edinn

rsb71
26-02-2010, 18:26   |  #11  
Üye
58 mesaj

Iglesıas arkadaşım Bilgi İçin Teşekkür Ederiz Keşke Kayıt Defterini Kaydetip Upload Ettikten Sonra Linkini Verseydin ÖyLe Daha Kolay Ve Güzel olurdu Hem Yorulmazdın O kadar Yazı İçin .

soranax
16-03-2010, 17:43   |  #12  
Taze Üye
1 mesaj

tşkler kardeşim yaptım bende oldu biliosunuz kimi biz gibi mağdur insanlar bazen kayıt defteri üzerinde yanlış bilgi veriyorlar yada biz yanlışlık yapıoruz o kadar güzel anlatmışsın ki güvenmeyenler için 10 üzerinden 10 veriyorum arkadaşım orda bi kardeşimiz var msn adresi vermiş ekledim eğer sorunun devam ediosa yardımcı olurum sana burdan bana sorunum devam edio de yardımcı olayım sana tekrar tekrar teşekkür ederim

Nejmaga
26-03-2010, 18:51   |  #13  
Taze Üye
1 mesaj

kardes verdiğin bilgiler için saolda . sürücü anahtarı ne anlamadım ben onu

canxbaba
06-04-2010, 23:26   |  #14  
Taze Üye
1 mesaj

Çok teşekkür ederim.Allah razı olsun gerçekten çok işime yaradı..

ıglesıas
07-04-2010, 15:17   |  #15  
Üye
77 mesaj

önemli değil.bende nette araştırıp bulmuştum.zaten  bir kadınları ikinciside şu windowsun verdiği tuhaf hataları anlamak mümkün değil.windows bir bayan galiba.nerede ne zaman ne şekilde tepki vereceği ve neye bozulacagını kestiremiyorsun.ikiside karmaşık komplike yapıdalar.bir bayanı en iyi windows windowsuda en iyi bir bayan anlar.acaba windowsa sorsak kadınlar ne ister diye cevap alabilirmiyiz:)

şafak89
18-04-2010, 23:40   |  #16  
şafak89 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 7
2,522 mesaj
Alıntı: ıglesıas  
önemli değil.bende nette araştırıp bulmuştum.zaten  bir kadınları ikinciside şu windowsun verdiği tuhaf hataları anlamak mümkün değil.windows bir bayan galiba.nerede ne zaman ne şekilde tepki vereceği ve neye bozulacagını kestiremiyorsun.ikiside karmaşık komplike yapıdalar.bir bayanı en iyi windows windowsuda en iyi bir bayan anlar.acaba windowsa sorsak kadınlar ne ister diye cevap alabilirmiyiz:)
hacı o konuda hakkılısın ben,m bu konudaki teorim windowsu bill gates değil sevgili bulmuş bence bill gates de onun üzerinden devam ettirmiş :D

Ahmetaltınok
23-02-2013, 17:01   |  #17  
Taze Üye
1 mesaj

YA ben yapamadım yardım edebilirmisinz ??