Ekran Kartında Isınma Problemi Acil Yardımm

Süleyman Dere
09-02-2016, 01:45   |  #1  
Süleyman Dere avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

Arkadaşlar Öncelikle Windows 10 pro kullanıyorum Ekran kartım asus 7850 normalde internette gezinirken bilgisayarda dolaşırken 30-32 dereceyi görüyorum ama oyun açtıgımda birden 54-56 dereceleri bulup kare kare dalgalanmalar fln yapıp oyun kapanıyor ne olmş olabilir ekran kartıma bi öneriniz varmıdır ?

badwizard
09-02-2016, 18:29   |  #2  
badwizard avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 100
1,013 mesaj

Kasanın içi kirlenmiş olabilir, hava akımı olmayan köşe duvar dibi gibi bir yere kasanı koymuş olabilirsin, ekran kartında fan mevcut ise tozdan devri düşmüş yada tamamen durmuş olabilir, kıscası temnizlik şart, tabi hava akımınıda sağlarsan makinan daha rahat nefes alacaktır.

badwizard bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
kenpazhi97
10-02-2016, 09:58   |  #3  
kenpazhi97 avatarı
Üye
Teşekkür Sayısı: 11
75 mesaj

kardeşim sana şu kadarını söyliyim bu ekran kartı biraz sıkıntı zorlamıcan aynısından vardı asus tweak programını yükle oyun oynayacağın zaman fanı en yüksek yap sesinden şikayetci ola bilirsin ama ekran kartının yanmasından iyidir veya overclock falan yaptısyan eski haline dödür bu ekran kartında yapmanı tavsiye etmem

kenpazhi97 bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
kenpazhi97
10-02-2016, 10:00   |  #4  
kenpazhi97 avatarı
Üye
Teşekkür Sayısı: 11
75 mesaj

bide sen yine iyisin bendeyken 60 65 dereceyi görüyordu ama sıkıntı yoktu bazen oyun açıyodum kasayı açıp ekran kartının kartını elliyodum alev gibi oluyor gerçekten ama sıkıntı yapmıyordu sana tavsiyem arkadaşın dediği gibi ekran kartında anlıyorsan temizle ama anlamıyorsan bence sakın bulaşma tam bi baş belası basit bişe temizlerim diye geçme ben bilmiyorken 2 tane ekran kartı bozdum öyle anlıcan çok hassaslar hele bu ekran kartı

Süleyman Dere
16-02-2016, 12:58   |  #5  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

Teşekkürler arkadaşlar kasamda bir tane toz bulmak imkansız genel olarak bu kartta ısınma mevcutmuş onu anladımki oyunlara girerken dediğiniz gibi programdan %75e getirince biraz rahatlıyo pc bu şekilde problemi çözmüş oldm saolun tek sıkıntım varki online oyuna girdigimde LoL e dikey ant. açmadan oyun kasıyo ona anlam veremedim ama onuda öyle oynuyorum malesef :(