Ekrandaki çizgiler?

HPQ-User
27-06-2008, 15:11   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

hellboy sormuş:
Merhaba arkadaşlar ben bazen bilgisayarı ilk açtıgımda ekran da dikey olarak renkli çizgiler beliriyor ve bende hemen kapatıp bağlantıları kontrol ettikten sonra tekrar açıyorum ve düzeliyor ancak arasıra yine tekrar ediyor bu durum ne anlama geliyor.
    Başta bilgisayarın çöktüğünü sandım çok korktum ama bunun sebebinin ne olduğunu sizin bilgilerinize dayanarak çözmeye çalışacağım...
                                                                       TEŞEKKÜRLER

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
intel dual core çift çekirdek 1.60 işlemci
256 GB hard disk
512 mg ati redeon 1555 ekran kartı (sabit)
2 GB ram

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; SV1; FunWebProducts)

neverofnever
27-06-2008, 15:39   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
507 mesaj

Önceden benim kuzenimede oluyordu yani şu şekil ekran kartının Dvı girişlerinde oynama olduğu an ekran rengarenk oluyodu yani rengi falan değişiyordu.Dediğiniz gibi bağlantıları kontrol edince oluyor.Yani Dvı girişinde monitörünüzün girişi oynamaması lazım.Bunu sağlam tutun.

Banned
27-06-2008, 17:37   |  #3  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 0
67 mesaj

Bende de aynı sorun vardı.Bir sabah kalkıp açtıgımda dediğin ekran görüntüsüyle karşılaştım ve hemen kapattım.bağlantıları kontrol ettiğimde monitor girişinde gevşeme vardı.Sonradan herhangi bir sorunla karşılaşmadım. Endişelenecek birşey yok,sadece dikkatli olmak lazım.

Reborn91
27-06-2008, 18:02   |  #4  
Reborn91 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
3,307 mesaj

ekran kartını kasa içine bir vide ile saglamca sabitle..
ayrıca DVI kablosunu baglarken de ekran kartının arkasına vidalamayı sakın unutma gevşek kalmasın...