En İyi Arıza Tespit ve Diagnostik Cihazı

Newmann
07-12-2016, 11:47   |  #1  
Newmann avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

Öncelikle merhabalar..

Genel olarak otomotiv tamirhanemde alman grubu araçlara bakıyorum, ancak zaman zaman uzakdoğu grubu da geldiği oluyor. Bu sebeple iyi bi' arıza tespit cihazı satın almak istiyorum. Daha önce 300-500 hatta 1000 liralık çin malı cihazlardan kullandım, ancak aracın OBD'sine zarar verdim. Bu sebepten üst sınıf kaliteli bir cihaz arıyorum. Aynı zamanda lisansı bittiğinde cihazım kapanmasın istiyorum.

Tavsiyelerinizi bekliyorum Beğendim

transparan
08-02-2017, 23:21   |  #2  
Taze Üye
4 mesaj

Çin malı cihazlar alırken uygun gibi geliyor ama güncelleme yok, garanti yok, sağlam aracı bozar, sürekli yenisi çıkar ve hep alıp durursunuz. Sonu gelmez. Ufak ufak tırtıklanırsınız, hissettirmeden çuval dolusu paranız gider... Benim ve çevremdeki hemen her servis sahibi arkadaşın başına geldiği gibi. Çin malı cihazlardan uzak durarak en doğrusunu yaparsınız.

Avrupa'da bu işlerin lideri eski adıyla meşhur Gutmann yeni adıyla Hella Gutmann Solutions ve Boschtur. Avrupalı boşuna lider yapmaz bir markayı. Emin olun bir bildikleri vardır, teknolojiyi üreten zaten kendileri oldukları için arıza tespit cihazı konusunda da onları örnek almak en doğrusu diye düşünüyorum.

İki markayı ve cihazıda görün birini seçin bence... Hem adam gibi destek alırsınız, hem yıllarca kullanırsınız. Araçlara zarar vermeden, doğru arıza alıp, korkmadan kodlama-adaptasyon ve işlem yaparsınız.

Güç ve imkan varsa en doğru iki adres. Eskiden Hella Gutmann Türkiye 'de yoktu, Türkçesi olmadığı için ama artık var ve fiyatları da yaptıklarına göre çok mantıklı. Kapanma kilitlenme yok, Türkçe teknik data var, doIP desteği var, passthru desteği var, her arızayı çözümü ile birlikte alıyorsunuz... Daha ne isteyebilir ki bir usta :) Bosch'un eski cihazlarında bildiğim kadarıyla doIP desteği yok bunun için yeni model 560ı çıkarmış. Bosch'u da görün mutlaka Hella'ya göre eksikleri olsada dünya devi bir marka.

Herkes en iyi arıza tespit cihazı bizim marka diye anlatır ama hep boş muhabbet. Söylenenleri görmeden inanmayın. %90'ı çuvallayacaktır. %100 herşeyi yapan bir cihaz yok, markaya özel cihazlar dahil. Bunu iddia eden varsa oradan cihaz falan almayınız ya yalan söylüyor ya da işi bilmiyor demektir.

Tecrübelerim böyle, dilerim faydalı olur.

Son Düzenleme: transparan ~ 08 Şubat 2017 23:23
kasvax
29-03-2017, 15:11   |  #3  
Taze Üye
9 mesaj

Valla de desek boş yenisini ama kalitelisini almakta fayda var

mdiag
31-05-2019, 10:10   |  #4  
Taze Üye
1 mesaj

Selamlar ... Arıza tespit cihazları ile alakalı bence çin malı ürünler çok riskli. Bunun yerine italyan Texa diagnostic device lar var ... Hem yeni türkiyede Metadiag firması da disrtibütörü. Fiyatlar eskiye nazaran daha uyguna geliyor. Teknik destek ve kurulum oldukça profesyonel bir ağ. Başka tavsiye ürünleriniz varsa alabilirim.

kiliccihan21
14-08-2019, 16:02   |  #5  
kiliccihan21 avatarı
Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 3
32 mesaj

Merhaba, Arıza tespit cihazlarında  zengin ürün yelpazemizle size  destek vermeye hazırız her türlü araç için arıza tespit cihazı mevcut satış sonrası teknik destek ile  her türlü sorununuza anında çözüm için burdayız 

Hedef Teknoloji Bilişim Arıza Tespit Cihazları Ve Teknik Servis hizmetleri, 10 yıla yaklaşan tecrübesi ilediagnostic anlamında sektöre yeni bakış açıları getirmiştir. Merkezi İzmir’de yer alan firmamız, uzman kadrosu ve modern yönetim anlayışı ile Türkiye’nin dört bir yanına nüfuz etmeyi başarmış ve aynı kalitede hizmet sunmayı kendine misyon edinmiştir.

Yenigeldi
08-01-2020, 19:48   |  #6  
Taze Üye
13 mesaj

işinize yarar.

https://elektriktetasarruf.blogspot.com/?m=1

Yenigeldi
09-01-2020, 20:48   |  #7  
Taze Üye
13 mesaj