En İyi Notebook Markası? (ANKET)

Anket
Kapalı Hesap (128169)
30-08-2012, 17:50   |  #26  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 40
2,851 mesaj

Casper, Packard Bell ve Grundig gibi balon markaların da ankete koyulması beni üzdü. Birçok markanın öne çıkan özellikleri var sonuçlar. En iyi marka değilde en iyi laptop nedir diye sormak daha mantıklı olabilirdi.

bydeath123
14-04-2013, 04:09   |  #27  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

insanlarda malesef şu mantık var ya fiyatı pahalıysa iyidir ürün içeriğine bakan cok az sayıda insan var aa bu i7 hadi alalım aa 16 gb ram aa 4 gb ekran kartı hadi 4000-5000 tl ödiyelim düşüncesi tamamiyle boş i5 yüksek ghz da bi işlemci herkezin işini görebilir oyun tutkunları içinde böyle webcisi vs içinde 16 gb ram var lakin pcde tek yaptığı 1-2 oyun ve facebook
i5 8 gb ram ekran kartı güncel güzel bi makina yaklaşık 1500 tl civarı
malesef en fazlada bizim milletimizde olan sorun doyumsuzluk ben sanmıyorum 4000-5000 tl para verip o bilgisayarın hakkını verdiklerini yüksek performans pc ler alınır tabiki grafikerdir alır sürekli bi sunum 5-6 programla beraber çalışma gereği vs ama bizim gencimiz facebook girmek için 2500-3000 tl lik bi masaüstü lakin laptop alıyor
ama laptopta dikkat etmemiz gerekenler soğutma laptopun markasından çok nasıl soğutucu sistemi olduguna arkadan sogutmalı laptoplar sürekli problem cıkarır ve cok ısınan bi bilgisayar gerçek performansını veremez güzel bi soğutucu alırsanız laptopunuza hem soğutucu ömrü uzar hemde tam performans kullanırsınız ama ben güncel oyunları oynuyorum diyorsan monster laptoplar tavsiye edilir suanda cogu laptopta ssd değtegi yok malesef monsterde kendi laptopunuzu oluşturma geliştirme şansınıız var ve soğutması gerçekten çok iyi genel 2-3 fan desteği oluyor
daha 15 gün önce yiğenime bilgisayar topladık masaüstü 9500 tl verdi var parası veriyor bi tutku edinmiş ama kullanıyormu hayır oynadığı oyun knight online :) i7 3970x işlemci maximus V anakart 32 gb gskill 1600 mhz cl9 ram hd7990 gddr5 6 gb 768 bit ekran kartı vs 1200 lük pus full tower kasa suyla soğutma şimdi diyorki crosfire yapacam 1 tane alacam ekran kartı yok raid yapacam ssd lerden
bana geliyor bazen adamlar vicdansız inanılmaz makinalar var hdd vs baktıgımızda saçma sapan oyunlar başka birşey yok.
ama şu var arkdaşları geldiği zaman devir teknoloji devriya aa öylesi böylesi anlamını bilmediği kavramları ezberleyerek saymalar amaç bu foruma foto koymak bendede bu var varda ne yapıyon ileriye dönük alıyor diyeceğim 2 sene sonra eskidi diyon yeni alıyon
geçen geldi bi makina acer aşırı ısınma problemiyle fan değiştirdik vs adam babasıyla gelmiş ikna etmişya babasını bana diyorki babama dede masrafı cok yüksek yeni aldırcam :) 4 aylık makina servis dahili niye gtx680m varken gtx 660 yakısırmı :) adama zorla aldırdı 1 laptop bu bnim işimi görmüyor diyo adam geldi işte kötümü o vs bizde işyerine mahkum değil işini görür ama ileriye dönük değil zaman geçtikce yetersiz kalır dedik halbuki makina 4300 tl lik makina liseye gidiyormuş okula lazımmış yalana bak :) gençlik bu durumda acıdım insanlara okulda celeron pc lerde yapıyonya adam geliyor ram alacak aman benimki yüksek olsun cl 11 olsun diyo bide anlıyormuş gibi cl düşükse iyidir halbuki bizde kakalıyoz gidiyor aman 2133 mhz olsun git cl 9 1600 al daha iyi daha uygun geliyor telefon alacak mağazada bakıyor hemen bunun yeni modeli varmı soru bu ne yapıyon sabahtan akşama kadar kız arkdasına mesaj atyon konustugun yok bu teknoloji mahfetti ülkeyi bizim meslek ama üzülüyorum asusun bi rog tytan diye bi pc si var yaklaşık 13 bin lira civarı 4 tane sattı 1 haftada ne yapacan onu hiçbişe toplasa aynı özelliklerde dahi olsa yarı fiyat niye kasanın yandan fanları acılıyor speedle cok sık cpu fan alacak bakıyor cooler master bi ürün cıkarmıs v8 motor şeklinde 200 lira civarı dönüş hızı vs 90 liraya cooler masterin başka fanı var çok daha iyi yok v8 görünüyor onu alayım kasanın içiyle ne işin var sonra ayın sonu gelmiyor gelmez tabi beyaz eşya alacak aaa 1400 devir olsun 1400 devirde çamaşır yıkasa corap kadar kalacak 1000 de bile yıkayamaz 1000 devirle 1400 devir arası fark 600 lira bey bunu alalım bu daha iyi diyor hepsine şahit olduğum için söylüyom adam kalkıyor koşu bandı alacak bunun hızı 22x cıkıyor bunu alayım ulan 12 de koştunda 22 si kusur kaldı 8 max yapacan zaten niye 500-600 dolar fazla ödüyon göbegin bi sen daha varmış gibi aldığı maaşı sorsan max 1500 tl çekiyor kartla 12 ay taksit sonra ödemeye gelince ödiyemiyom faiz var borcumöyle oldu böyle oldu ah gitti ev ah gitti o bu
laptop alıcaksan oyun oynıcam diyorsan monster gtx ekran kartı yani gddr5 cok az laptop var monsterda hepsi gtx kullanıyor
iş için alıcam diyorsan çok yüklenmiyeceksin ofis programları vs kolay hafif ultrabooklarda samsung en iyisi dar alan iyi performans konusunda samsung iyidir.
evde kullanıcam ara sıra oyun oynıcam diyorsan asus
gerçekten çok profesyonel birşey istiyorum dış görünüşü süper olsun diyorsan asusun yeni gameserilerinden alıcaksın tabi tuzlu
:)

Qromodynmc
14-04-2013, 12:56   |  #28  
Qromodynmc avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 127
4,184 mesaj

Anketin sonucunu bilmem ama Dünya şuan Lenovo Dedi,1 numaralı Pc üreticisi :D

DiamondMines
14-04-2013, 13:33   |  #29  
DiamondMines avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 988
10,394 mesaj
Alıntı: ekox  
Evet arkadaşlar sizce en iyi notebook markası hangisi.Unuttuğum veya eklemek istediğiniz marka olursa söyleyin.

14 Nisan 2013 1:25 PM itibari ile sonuçlar yukardaki şeklini almıştır. MSI neden %1.88 hala anlamış değilim 'kalite' olarak. Casper 4.57 / HP 8.33 ile kesinlikle MSI'dan daha iyi kaliteli notebook üretmiyorlar. Sony'nin veridiği kalite çok pahalı, nasıl ki 4K televizyonları 25.000 dolardan satmaya başladılar, notebookları da minimum 1.5 katı değerindeki fark ile satıyorlar ve alınmaz. Samsung'un 4.84 alması da ilginç, çok iyi orta düzey laptopları var ve HP'den çok daha iyi.

Marka olarak Asus, MSI, Samsung/Lenovo/Dell/Acer gibi sıralanabilir fakat bunların laptop modelleri de çok önemli. Fakat yinede bu markalar dışında ürün almam. Ne casper, ne exper, ne sony, ne a-pple. Görünüşden önce sürücü desteği, içindeki parçaların kalitesi, stabil, uzun ömürlü olması ve fiyatı önemlidir.

Banned
15-04-2013, 18:54   |  #30  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 5
262 mesaj

En iyi notebook piyasada ki.

En iyi netbook gündelik işler için.

chethin
16-04-2013, 01:00   |  #31  
chethin avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
185 mesaj

Toshiba nerde :S Sağlam ve uzun ömürlü laptop dedin mi ilk akla gelenlerden performansıda cabası..

Banned
16-04-2013, 05:07   |  #32  
Banlandı
262 mesaj
Alıntı: chethin  
Toshiba nerde :S Sağlam ve uzun ömürlü laptop dedin mi ilk akla gelenlerden performansıda cabası..

Aklınıza gelen Macbook olmalıydı. :D

chethin
16-04-2013, 09:57   |  #33  
chethin avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
185 mesaj
Alıntı: Resurrection Ace  

Aklınıza gelen Macbook olmalıydı. :

MBP leri sevdiğini biliyorum da Retina olması felan güzel fiyatı bana biraz fazla geliyor.Şuan kullandığın macbook var mı?

Banned
16-04-2013, 15:43   |  #34  
Banlandı
262 mesaj
Alıntı: chethin  
 MBP leri sevdiğini biliyorum da Retina olması felan güzel fiyatı bana biraz fazla geliyor.Şuan kullandığın macbook var mı?

tabiki. Macbook Pro 2011 late 17 inch....

dmx36
25-07-2013, 09:12   |  #35  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 34
417 mesaj

asus özellikle c75vx

https://www.notebookadresi.com/a ... ebook?keyword=cv056