exe.geçerli bir win32 uygulaması değil

sportman_surf
07-03-2008, 22:39   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

Sevgili arkadaşlar.Sabah bilgisayarı açtığımda antivir güvenlik sistemimim çalışmadığını gördüm.Aynı şekilde ccleaner da, açtığımda hemen kayboluyor.Bu güvenlik sistemlerini silip yeniden yüklediğimde de çalışmıyorlar.Mesela
"C:\Program Files\Spybot-Search&Destroy\SpybotSD.exe geçerli bir win32 uygulaması değil" mesajı çıkıyor,Spybot güvenlik yazılımını tıkladığımda.Bir tane güvenlik yazılımı kullanıyorum.XP kullanıcısıyım.Eğer yardım ederseniz çok mutlu olurum.Şimdiden teşekkürler.

Banned
07-03-2008, 23:57   |  #2  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 21
5,777 mesaj

1. sistem geri yükleme yapın
2. sorun çözülmedimi format atın.
3. formattan sonra kendini ıspatlamış internet security sürüm olan bir virüs programı kullanın

unaltutay
08-03-2008, 00:30   |  #3  
Üye
60 mesaj

Ben sistem geri yüklemeyi kesinlikle tavsiye etmiyorum.Bu çok basit bir işlem ve çok amatörce.Böyle olmakla kalmıyor sisteminizi yeterince eski haline döndüremiyor.Yani virüs , trojan gibi zararlılar bilgisayarınızdan kaybolmayabiliyor.

Size tavsiyem.İlk önce bilgisayarınıza Windows defender veya Ad-Aware birde Nod32 'yi indirin ve kurun ardından bilgisayarınızı yeniden başlatın ve güvenli kipte açın (bunun için başlangıçda f8 e basmanız gerekiyor).Bilgisayarınızı Ad-Aware ve Nod32 taramasından geçirin.Bulunan bütün zararlıları silin.

Dediklerimi yaptıysanız bilgisayarınızı yeniden başlatın ve windows update 'nin sitesine girip bütün güncelleştirmeleri yükleyin.Ardından Hijackthis ile sistemnizi derin bir analiz yapın.Bulunan güvenlik açıklarını kapayın.

Bu makale bu tür sorunlarla karşılaşan arkadaşlar için eminim bir ilaç gibi gelicektir.Makalenin anlatımı bana aittir.Lütfen altıntı yaparsanız ismimi makalenin altına yazınız...

sportman_surf
08-03-2008, 13:48   |  #4  
OP Taze Üye
2 mesaj

Sistem geri yükleme olayı için sanırım geç kaldım.Çünkü sadece olayın devam ettiği bir zamana geri dönüş yapabiliyorum.Bu yüzden bu yöntem faydasız.Daha öncede dediğm gibi hiç bir şekilde güvenlik yazılımı da yükleyemiyorum."C:\Program Files\Spybot-Search&Destroy\SpybotSD.exe geçerli bir win32 uygulaması değil", gibi yüklediğim güvenlik yazılımlarına göre _________.exe geçerli bir win32 uygulaması değil" mesajı çıkıyor hepsinde de.microsoftun sitesinden de güvenlik güncelleştirmelerinde başarısız olundu yazıyor.Diğer güvenlik dışı güncelleştirmelerde ise sorun yok.Sorun sadece güvenlik yüklemeleriyle alakalı.Kafayı yemek üzereyim.Lütfen iyi bilen, bu işlerde tecrübesi olan arkadaşlar varsa yardımlarını bekliyorum.Çok makbule geçer gerçekten.Teşekkürler şimdiden.

ekstraa
13-03-2008, 17:09   |  #5  
Taze Üye
7 mesaj

bu uyarı bende de çıktı.

kaspersky alttaki gibi uyarı veriyor ve sil butonu aktif değil.ne olduğu hakkında bi bilginiz varmı?ne yapmam gerekir?

detected: adware not-a-virus:AdWare.Win32.Agent.zk        URL: http://www..........com/affiliat ... //PE_Patch.UPX//UPX

(sitenin ben vermedim)

dirayet
14-12-2008, 10:35   |  #6  
Üye
54 mesaj

C:\geçerli bir win 32 uygulaması değil hatası veriyor pc  sebe nedir dostlar

dirayet
14-12-2008, 10:38   |  #7  
Üye
54 mesaj

bütün sistemde aynı hatayı veryor c deveryor d dede veriyor sebebini anlatırmısınız sevgili arkadaşlar. şimdiden teşekkürler.

Recep Baltaş
14-12-2008, 13:48   |  #8  
Recep Baltaş avatarı
CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 8
9,635 mesaj
dirayet
C:\geçerli bir win 32 uygulaması değil hatası veriyor pc  sebe nedir
C sürücünüze Autorun virüsü bulaşmış.

Araçlar, Klasör seçnekleri, Gizli dosyaları göster seçneğini devre sokun ardından yine buradan Korunan İşletim sistemi dosyalarını gizle seçneğinin işaretini kaldırın.

Daha sonra adres satırına C: yazazak C sürücünüze girin ve Autoun ve CMD dosyalarını silin. Dİkkatli olun ve işletim sistemi dosyalarını silmeyin.

Sorun devam ederse bu yazılımı indirin ve kurun. Otomatik olarak silecektir virüsleri.

Daha sonra da KIS 2009 deneme sürümü ile taratın sistemi.

viking20
14-12-2008, 13:53   |  #9  
viking20 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 141
7,681 mesaj

(+)
Autorun Virus Remover 2.3 ;2008-11-07

Son Düzenleme: viking20 ~ 14 Aralık 2008 13:54
Banned
14-12-2008, 14:02   |  #10  
alierenerdal avatarı
Banlandı
361 mesaj
ekstraa
bu uyarı bende de çıktı.

kaspersky alttaki gibi uyarı veriyor ve sil butonu aktif değil.ne olduğu hakkında bi bilginiz varmı?ne yapmam gerekir?

detected: adware not-a-virus:AdWare.Win32.Agent.zk        URL: http://www..........com/affiliat ... //PE_Patch.UPX//UPX

(sitenin ben vermedim)

Sanırım Limewireden veya herhangi bir siteden mp3 gibi gözüken bir trojan indirmişsin(ornek:sen aglama.mp3.exe) orda Deny
Access var onu seç ve O sitelere bi daha yaklaşma.Zaten Mozilla Fİrefox kullanıyorsan Sahtekar Olarak bildirilmiş Bİ Site diye uyarı gelir ve sen de Beni buradan kurtar diyerek Trojan yemekten kurtulursun!!

Banned
14-12-2008, 14:21   |  #11  
alierenerdal avatarı
Banlandı
361 mesaj

Büyük ihtimal Kayıt defteri  ve/veya Windows dosyaları bozuk olduğu için bu hatayı almaktasınız .Ayrıca amvo virüsleri de bu ti psorunlar yaratıyor!!Şunları bi deneyin:
1.Sistemi Güvenli modda Açıp (Kis veya Avira ile)  virüs taraması yapın(HEr ikiside amvo virüslerini tanıyor)
2.Windows XP Önyükleme cdsini takıp,sistemi yeniden başlatın ve gelen  cd ekranında herhangi bi tuşa basın...Gelen karşılama ekranında Windows Kurtarma konsolunu kullanarak onarmayı seçin veya R tuşuna basın.Bu 1 saatinizi alabilir!!!
3.c: ve d: sürücülerinde autorun ile ilgili bütün dosyaları silin(C: ye giremiyorsanız; C: sürücüsüne girmek için  Başlat menüsünde "çalıştır" kısmına  c: yazarak girebilirsiniz
4.Hİjack Antimalware programını kullanın:
Download:
http://www.softpedia.com/public/scripts/downloadhero/10-17-69/
Kullanımı:http://www.timuroglu.com/dosya/hijack_this.htm
***Alıntıdır****
5.sisteminiz sp2 ise SP3 yükleyin
Yİne de bi değişiklik yoksa   tek kurtuluş yolu temiz bi  format ve sonrasında sisteminize Güncel bir güvenlik  yazılımı kurmak (Norton Antibot+Zone Alarm,Kis)   olacaktır!!!

Son Düzenleme: alierenerdal ~ 14 Aralık 2008 14:22
dirayet
14-12-2008, 16:19   |  #12  
Üye
54 mesaj

tamam viriüs bulaşmış dediğiniz gibi ilgilendiğiniz için hepinize tekrar teşekkür ederim

keremkayhan
15-12-2008, 14:24   |  #13  
Taze Üye
5 mesaj

ben warrock indirdim exe sine tıkladigim zaman bu gecerli bir win32 uygulamasi degil diyor tekrar indirme sansim yok adsl kotali zaten 8 / 1 i gtti warrock 560 mb yardim pls

Hallederiz_87
06-01-2009, 04:13   |  #14  
Hallederiz_87 avatarı
Yıllanmış Üye
934 mesaj

Bendede şöyle bi sorun var:(

aliugras
13-05-2011, 22:53   |  #15  
Taze Üye
3 mesaj

http://www.dosyadeposu.com/files/QAkmX67v1305316282.html

burdan uygulamayı indirip çıkan her pencereye evet diyin hem sürücüleriniz hemde flashdisk içerisindeki virüsler yok olsun.
kolay gelsin.

albertox
03-02-2012, 21:39   |  #16  
albertox avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 16
481 mesaj

ya arkadaşlar ben lord of the ring war in the north u cd den pc ye yükledim gayet güzel fkt masaüstüne gelen oyun kısayayoluna tıkladağım zmn war in the nort\witn.exe geçerli bir win32 uygulaması değildir dio napmam lazım
İŞLETİM:WİN7 HOME BASİC
RAM:2GB

albertox
03-02-2012, 22:15   |  #17  
albertox avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 16
481 mesaj

arkadaşlar ben lord of the ringsi cd den yükeldim witn.exe win32 uygulaması değildir