Driver Yükledikten Sonra Windows Açılmıyor

Neurotoxin
23-11-2014, 20:31   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

İyi akşamlar herkese.Benim sorunum bilgisayarıma ekran kartının (Ati Radeon HD 4300) driverını yükledikten sonra bilgisayarımı yeniden başlatınca bilgisayarım açılmıyor.Tam windows yükleniyor yazısı geliyor orda donup kalıyor bilgisayar.Aşağıdaki resimde de olduğu gibi Windows Başlatılıyor yazıyor ama o windowsun pencere resmi gelmiyor.Sonra tekrar başlatıyorum bu sefer hiçbirşey gelmiyor simsiyah bir ekrana bakıyorum. Sonra bilgisayara format atıyorum düzeliyor herşey.Tekrar driverı yükleyince yine aynı şey oluyor.Bunun sebebi nedir acaba? Birçok foruma baktım sorunu bulamadım.

Özellikleri

Windows 7 Ultimate 32 Bit

Sistem Modeli : EXPER STYLE

BIOS : Version 1.000

Intel Core2 Duo T 6600 2.20 GHz

ATI Mobility Radeon HD 4300 Series

Son Düzenleme: Neurotoxin ~ 25 Kasım 2014 19:50
a_a1997
26-11-2014, 01:16   |  #2  
a_a1997 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
190 mesaj

Acaba hangi driverı yükleyince bu problem oluyor? Bir ihtimal söyliyim. İlk format atılınca onboard ekran kartından çalıştırdığı için sorunsuz bir şekilde çalışır. Driver kurunca ise harici ekran kartından almaya çalışınca sorun olabilir. yani ekran çipinizde sorun olabilir. Laptopunuza uzun süredir bakım yaptırmadıysanız soğutucunuzun tozlanmasından dolayı gpu nuz aşırı ısıdan bacakları kalkmış olabilir. Bu olay çok sık görülüyor.

Neyse sadece bir ihtimaldi. Bu bilgilerle benim aklıma gelen en mantıklı olay bu şekilde. Bir kontrol edin hangi driverı kurunca oluyor bu problem. Ama kesin çözüm istiyorsanız işin uzmanına yani bir laptop tamircisine götürebilirsiniz.

okankurubas
06-12-2014, 19:16   |  #3  
okankurubas avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 118
1,390 mesaj

Bilgisayarınızı yeniden başlatın ve F8 tuşuna devamlı basın gelecek ekrandan komut istemiyle güvenli mod'u seçin komut istemi açıldıktan sonra şunu yazın:  rstrui.exe sonrasında en yakın tarihe sistem geri yüklemesi yaparak açabilirsin bilgisayarı. Sorun yanlış driver yüklediğinden kaynaklanıyor.