Facebook sayfanıza kim bakmış?

CHIP Online
17-03-2010, 19:30   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Eğer Facebook'ta profilime kim, kaç kere bakmış diye merak edenlerdenseniz, bu haberi mutlaka okuyun

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/face ... m-bakmis_18931.html

Resimlerle: Facebook'tan çok farklı 10 sosyal ağ sitesi...

Facebook reklamdan başka hiçbir işe yaramadıklarını idda ettikleri bazı uygulamaların peşine düştü. Bunun ilk adımı ise "profilime kim bakmış" türü uygulamarı kapatmak olacak.

"Profilime kim bakmış", "en büyük 10 hayranım" gibi uygulamalar iddaya göre, Facebook sayfanızı en çok kimlerin ziyaret ettiğini ortaya çıkarıyordu. Böylece kullanıcılar öz güven patlaması yaşayıp ve belki de listesindeki bazı kişilerin onlar hakkında değişik duygular beslediğini düşünüyordu.

Facebook, bu gibi uygulamaların işe yaramadğını açıkladı. "Profilinize ya da fotoğraflarınıza kimin kaç kere baktığını kimse bilemez" açıklamasını yapan sözcü bu gibi uygulamaların yalnızca reklam amaçlı olduğunu da belirtti.

Tüm konu: Facebook sayfanıza kim bakmış?

Resimlerle: Facebook'tan çok farklı 10 sosyal ağ sitesi...

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Profilime Kim Bakmış tipi araçları hiç kullandınız mı?

M.G.G
18-03-2010, 07:18   |  #2  
M.G.G avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
3,367 mesaj

1 kez sadece

Ahmet Ertuğrul
18-03-2010, 15:31   |  #3  
Ahmet Ertuğrul avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3,651 mesaj

HAYIR. Zırt pırt benzer uygulamaların davetiyesini yollayanlara da gıcık oluyorum. Bana ne kim bakmış. Bakılmayacak şeyi koymayız zaten oraya. Bir de Facebook'da arkadaşlarını dedektif gibi takip edenler var. Sinir oluyorum hepsine.