Firefox zararlı tehlikesi altında!

CHIP Online
03-09-2009, 10:30   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Eklenti diye kuruluyor; ama bütün bilgilerinizi kaydedip gönderiyor! İşte detaylar...

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/fire ... -altinda_14994.html

Resimlerle: Firefox 4.0'dan taze görüntüler

Kendini Firefox eklentisi olarak tanıtan ve "Adobe Flash Player 0,2" olarak adlandıran bir spyware Firefox kullanıcılarını tehdit ediyor.

Kaynağı hakkında tam bir bilgi edinilemezken forum iletileri vasıtasıyla gün ve gün daha fazla kullanıcının arama geçmişi ve Google arama girdileri gibi bilgileri önceden ayarlanmış bir kontrol mekanizmasına yollayan bu zararlıya karşı Trend Micro tehlike çanlarını çaldı. Arama yaptığınız an, kendi oluşturduğu bağlantıları karşınıza getiren zararlı daha da sinir bozucu hale gelebiliyor.

Trend Micro Smart Protection Network'ün başarıyla engellediği bu zararlıya karşı bütün Firefox kullanıcılarının dikkatli olmasını ve tarayıcılarına eklenmek isteyen bu eklentinin aslında bir zararlı olduğunu bilmesi gerekiyor.

Internet Explorer'da ise bulduğu bir açığı kullanarak sisteme kurulmak isteyen bu zararlıya karşı mutlaka Kullanıcı Hesap Denetim'inizin açık halde olmasını tavsiye ediyoruz...

Tüm konu: Firefox zararlı tehlikesi altında!

İzleyin: Firefox'a multi-touch geliyor

Resimlerle: Firefox 4.0'dan taze görüntüler

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Bu gibi tehlikelere karşı aldığınız önlemler neler?

Thrystan
03-09-2009, 10:47   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
155 mesaj

Firefox'un eklentileri o kadar çok güvenlik açığı yaratıyor ki :D En iyisi İnternet Explorer 8 kullanmak ama İE ye karşıyım diyenler için birçok alternatif var...

Nyse böyle tehlikelere karşı alınacak en büyük önlem Firefox kullanmamak :P

ismet35
03-09-2009, 11:10   |  #3  
ismet35 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,037 mesaj

Çok fazla eklentim yok güvendiğim ve yaygın bir eklenti ama ne olur ne olmaz bunlara :S
Aslında en iyisi IE 8 ama  Mozilla'yı hız için kullanıyorum..

emre__
03-09-2009, 11:26   |  #4  
emre__ avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
1,519 mesaj

heheheheh her sitede gelen eklentiyi kursak işimiz var :D ben kurmuyorum başka eklenti kurunca ff sapıtıyo öğerli değişik gösteriyo :D heheheh aynı açık ie sürümlerinde de varmış konuyu dikkatli okuyun uac yi açık tutun diyo ben hiç kapatmadım ki :D xp olanlar ne yapacak :D hehehe bende vista yüklü xp si olanlar düşünsün...

Son Düzenleme: emre__ ~ 03 Eylül 2009 11:29
Qromodynmc
03-09-2009, 11:40   |  #5  
Qromodynmc avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 127
4,184 mesaj

bende xpde ie8 kullanıyorum,eklenti kullanmıyorum,tarayıcıyı yavaşlatıyor,mozilla hiç kullanmam ama kuruludur,nedense mozilla bende hep yavaş çalışmıştır,ikisinide istemeyen safari kullansın son sürümü çok güzel.

Fattur
03-09-2009, 16:24   |  #6  
Yıllanmış Üye
5,768 mesaj

safari kullansın son sürümü çok güzel.

Safari 4ü kullanmıştım en son.Aklıma gelebilecek en yavaş tarayıcı ünvanını aldı benden.o yüzden şimdilik uzak duruyorum....

Önüme gelen eklentiyi kurmuyorum...

M.G.G
04-09-2009, 11:21   |  #7  
M.G.G avatarı
Yıllanmış Üye
3,367 mesaj

Şu an firefox kullanıyorum istediğim herşeyi eklentisiz yapıyorum :)
Örneğin internetten flash video indirmek için iki saat kodları araştırırıp buluyorum.Yazıyorum tıkır tıkır iniyor :)

Ciim
04-09-2009, 14:45   |  #8  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
454 mesaj

öyle her hıyarım var diyene tuzla koşan biri değilim. bilinçli kullanıcı olarak gerekmeyen eklentileri kurmuyorum. kuracağım eklentileri firefox addon sitesinden kuruyorum. flash v.b durumları kendi sitelerinden indiriyorum.