Format Atamıyorum.

Deniz Can Özbek
10-06-2015, 22:06   |  #1  
Deniz Can Özbek avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3 mesaj

İyi forumlar,
Arkadaşlar bilgisayar kapanmadan şarteli kapatmıştım, daha sonra tekrar açtigimda windows bir hatayla karşılaştı diyor kapanıyor otomatik onarma başlıyor, buda sürekli hata veriyor neyse format atayim dedim 8.1 32 bit windows gereken dosyaları yukleyemiyor hatası alıyorum CD nin çalıştığına eminim 1 hafta once arkadaşa attım çizik yok DvdRom da temiz HDD yi bilgisayar görüyor teknik bir sorun yok ama atmiyor gene ayni hatayı alıyorum birde bios menüsünden SATA modeyi ide yapmam söylendi fakat bu menüyü bulamıyorum Phoneix Award Bios
Yardımcı olabilir misiniz

excel_mustafa
14-06-2015, 20:00   |  #2  
excel_mustafa avatarı
Genel Denetmen
Teşekkür Sayısı: 545
4,445 mesaj

disk seçimi yapılan adımda kuracağın yeri biçimlendir biçimlendiremezsen silip yeni bölüm oluştur.bu tür durumlarda genelde dosya sistemi bozulur ve diskteki dosyalar okunamaz

Son Düzenleme: excel_mustafa ~ 14 Haziran 2015 20:01
MrForjest
27-06-2015, 16:59   |  #3  
MrForjest avatarı
Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 1
37 mesaj

Önemli dosyalarınız var ise,öncelikle cd'den ve usb disk'lerden kurulum Live çalışma özelliğine sahip işletim sistemleri ile başlatıp önemli verilerinizi yedeklemenizi öneririm,yedekleme işlemleri ile ilgili bir çok program alternatifi var gerçi format atmak işin kolayı windows 8+8.1 sistemlerde hibernation bios bilgileri ile hareket etme ve kaydetme özelliği içerdiğinde power güç muhtemel sorunlarda kök dizinle ilgili dosyaları onarımda biraz sorun yaratmakta aslında evvelinde acronis true image home tarzı recovery programı yüklü olsa imiş saniyeler içerisinde sistemi geriye döndürebilirsiniz neyse olan olmuş artık.Yedekleme işlemlerini yapıp format işlemine geçmeden evvel BIOS anakartınızı default ayarlara almanız yararlı olacaktır mesajınızdan anladığım kadarı ile sistem çalışıyor ikende sürücü çakışmalarıda muhtemel bir onarım moduna sokmuş olabilir işletim sistemini temel amaç bu riski bertaraf etmek için BIOS'u default ayarlara almak garanti olacaktır sıfır sistemi kurup,tüm güncellemeleri ince ayarları yapın prograrm kurmadan acronis ve benzeri yedekleme yazılımı ile yedek alın kenarda dursun acronis true image home mutlaka olası sorunlar için alınana image yedeğini saniyeler içerisinde formata gerek kalmadan temiz sisteminizi geri yüklenmesini sağlar bunun yanında da kurulu sistemden de farklı zaman aralıklarında ileri-geri alma bir çok ince özellikleride bünyesinde barındırmakta riskleri minimize etmektedir kendi uzun yıllardır kullanmaktayım tavsiye ederim formatı unuttum desem yeridir iyi günler dilerim. :)