C C++ Karşılaştırma

ckrMe
18-09-2014, 22:38   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
5 mesaj

Arkadaşlar eminim bu konuyu belkide yüzlerce kez görmüştürsünüz. C mi C++ mı ? Ben C de biryere kadar gelmiş elektronik müh. öğrencisiyim,konuştuğum bazı kişiler C biraz kavradıktan sonra C++ a geçmemi önerdi. C++ ın daha çok kullanıldığı söylendi. 
C ve C++ karşılaştırmalarını okuduğumdada hep karşıma çıkan şey: '' C++ nesneye dayalı programlama dili ama C değil'' bu söylenen hep soyut ifadelerle anlatılıyor yani ne olduğunu tam olarak anlamıyorum ve ne yapmam gerektiğinde kararsız kalıyorum. 
Sizden istediğim C ve C++ ın farkını daha somut bir şekilde anlatabilir misiniz ?
Sizce C++ a geçmelimiyim, şirketler C değilde C++ bilen birilerini mi arıyor ?

Birde Haberleşme alanıyla ilgili yazılara baktığımda C tavsiyesi gördüm,bu konuda bilginiz var mı ?

Son Düzenleme: ckrMe ~ 18 Eylül 2014 22:45
oasman
19-09-2014, 15:54   |  #2  
oasman avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 13
185 mesaj

Okulda zaten sana mesleğin ile gerekli olabilecek her şey öğretirler.     

Nesneye yönelimli programlama araçlarının önemle önerilmesinin nedeni, Microsoft (ve diğerleri de tabii) kendi programlama araçları için kod (modüller) paketleri satıyorlar. Bunların 300,- $ ile 700,- $ aralarında fiyatları var. 1500,- $ da Visual Studio lisans bedeli ödedikten sonra, Microsoft senden en başından 3000,- $ kazanmış olacak. Tabii'ki, mutlaka Nesneye yönelimli programlamayı çok faydalı olarak herkese önerecekler.

oasman bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]