Geçerli İP Yapılandırmasına Sahip Değil

JUEZ
14-04-2012, 14:47   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
4 mesaj

Evimde 2 Adat Masaüstü Bilgisayarım var. Biriyle Ethernet Kablosu ile nete bağlanıyorum diğeri ile wiriless ile bağlanıyorum. Daha doğrusu bağlanıyordum. Lanet olsun ki dün wireless ile bağlanmış olduğum bilgisayarım vistaydı. Format attım win7 yükledim. Başta her şey iyi hoştu sonrasında Farkettim ki nete bağlanamıyorum. Aklıma gelen her şeyi denedim, modem sök,çıkar,tak,sil,yükle vs. vs. vs. fakat olmuyor sorun modemden diye diğer modemi taktım ondada aynı hatayı veriyor..

Hata şu ki sizinde tahmin etceğiniz üzere ; Geçerli İp Yapılandırmasına sahip değil. Bazen kafası esiyor bağlanıyor 2-3 dk sonra tekrar gidiyor internet. Kablosuz Ağdaki IPv4' de ip numarası zaten otamatik olarak seçilmiş durumda. Yani elle girilen bi ip söz konusu değilken İp hatası veriyor. Ben ilk defa karşılaşıyorum böyle bir şeyle bunca yıldır kullanıcısıyım ilk defa başıma böyle bir şey geliyor. 11820 midir nedir orayı aradım tam yarım saat görüştüm onlar manuel ip girdiler 1-2 dakikalığına net geldi ben telefonu kapattım sonra net geri gitti. sonra  IPv4 otomatik yaptım 1-2 dakka internette kaldım sonra tekrar internet gitti.
Kablosuz bağdaştırıcı veya erişim noktası sorunuda veriyor. Sorun Üstüne sorun çıkarıyor. Sorun Gider diyorum Modem Aç Kapa Diyorum Açıp kapatıyorum bu seferde Geçerli İp Yapılandırılmasına Sahip Değil Diyor.

Anlıcağınız Kafayı yemek üzereyim. TTnet arıyorum bizden kaynaklanmıyor diyor, 11820' de beceremedi.
Son Çarem artık siz kaldınız. Sorunumu Anlamışsınızdır sanırım. Gezindim sitede herkes diyor işte IPv4 Otomatik yap falan filan zaten otomatikde ama otomatik ip doğrulanmıyor. Elim kolum bağlandı valla ne yapcağımı bilemiyorum artık beynim durdu. Sizin bi öneriniz yada bu konuda bildiğiniz bi kesin çözüm varsa paylaşırsanız çok makbule geçer inanın.

Bana en kısa yoldan   e-posta  ulaşabilirsiniz

e posta :  juez0600@gmail.com

Lütfen Şu Lanet Olası Durumdan Kurtarın Beni :)
Şimdiden Teşekkürler
İyi Günler

JUEZ
14-04-2012, 15:02   |  #2  
OP Taze Üye
4 mesaj

Yardım Lütfne :(

Flapjack
14-04-2012, 15:31   |  #3  
Flapjack avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 18
860 mesaj

modemin ayarlarından sabit ip yaparsan düzelcek büyük ihtimalle
ama nasıl yapılıyor bilmiyorum

JUEZ
14-04-2012, 15:36   |  #4  
OP Taze Üye
4 mesaj

Sabit İp de yaptım olmuyor Malesef :(

Flapjack
14-04-2012, 15:40   |  #5  
Flapjack avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 18
860 mesaj

bilsem yardım ederdim modemin şifreleme türünü değiştirdinmi
ondanda oluyor diolar windows 7 de bilmiosan kurcalama :)
wpa2 yap şifrelemeyi

JUEZ
14-04-2012, 15:50   |  #6  
OP Taze Üye
4 mesaj

Yardım ve destek almadığım hiç bi yer kalmadı bura haricinde :) herkes bişeyler yapma çabasına girdi ama sonuç Hüsran. Şifreyi değiştirdim, şifrelemeyi değiştirdim olmuyor malesef artık burdanda bi bilen çıkmazsa teknik servis çağırıcam halledebilirse halletcek halledemezse vista kurucam tekrar :(

mustafa2116
15-04-2012, 01:49   |  #7  
mustafa2116 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 64
3,012 mesaj

Windows 7 de Virüs olabilir yada Otomatik net yapılandırma hatasının  nedeni sanal networt istemi olabilir.

Her ikisininde açıklamasını yapıcam uzun olacağını düşünüyorum okumayıp bırakacağın bir konu değil.

virüs:
Yeni format atmanız bilgisayarın virüssüz olduğu anlamına gelmez ancak Virüs her seferinde işletim siteminde olmaz ağ içindede olur.

Ağ virüsü açık bilgisayarların modemi rahatsızlığından oluşur otomatik ip alınsada kanal dolu olduğundan ip atakları boşa çıkar.
Modemi sıfırlamanız işinize yarayabilir ama diğer yandan bu tür virüsler modemin ve bilgisayarın kapalı olmasıyla öldürülebilir.
Bilgisayrınız kapalıyken modeminizi Kendi reset tuşuyla resetlemelisiniz. Bu işlemi yaparken modemin tüm ( telefon hattıda dahil) kablolarını çıkartın ve ardından resetleyin.
Modemin kurulumunu bilgisayarınızın açılışından sonra kurulumunu yapın.

Virüs bilgisayarınızın içinde bir bot sistematiği olabilir. Virüs niteliği direk yoktur sadece interneti fazlasıyla rahatsız eder. ipconfig /release komutu gibi sürekli aygıtın yeniden ip almasını sağlar.

Ancak bu yapı sadece virüslele olmuyor yarım  kurulumlu drivers yada uyumsuz driverslerde bu tür hatalara neden oluyor.
Drivesrleri  kaldırıp yeniden yüklemek  işi çözebilir Bunun yanısıra İnterent tarayıcısını güncel şekilde yüklemekte bu sorunu çözebilmekte.

Diğer hata ise sanal Yerel bağlantı Donanımı.

bu benimde başıma gelen sık rasladığım bir hata. Bilgisayarım üzerinde 8 farklı bağlantı bulunmakta.
Bunlardan sadece biri gerçek bağlantı.
Diğerleri VPN adresleri için geçit kapılarından Yedek işletim sistemleri için köprüler ve adres kaydırması için yapılan kandırma kanalları en sonunda ise çoklu DNS ortamından site yasaklarını kaldırmakiçin farklı iki bağdaştırıcı yerl almakta.

Gerçek bağlantı internete bağlanıyor ancak her seferinde hizmet gerçek bağlantının hangisi olduğunu öğrenmek için adresi gerçeklik kontrolünden geçiriyor. İşböyle olunca bağlı ve köprülü bağlantılarda adres ulaşımı hızlı oluyor ve gerçek adresi tespit etmek zorlaşıyor.
Kendi güncelleme sitesini teste soksada sanal ağ üzerinden köprü yolula internte bağlanabildiğinden o anlık onu gerçek sanması tüm interneti düşürmeye yetiyor. Çünkü gerçek bağdaştırıcı kapanmışolduğundan diğer bağdaştırıcılar devre dışı kalmış oluyor.

Küçük bir örnekle

Wirtual Net work W.N.T Sanal bilgisayarın bağlantısı.
Team viever VPN ve DHPC ağı geçişi.
Sanal Networ VPN  sanal Veri akımlarında daha hızlı ağ bağlantısı için kullanılyıyor
Sanal İP Network Telnet cevirmeli ağını Upload bazında hızlandırmakiçin işe yarıyor
Telnet Netvork Ağ üzerinden uzak ağ üzerine Yerel bağlantı yapılması için kullanılıyor.
Wirtual host Network Adresin DNS sisteminin çalışmasını sağlıyor
Yerel sunucu Telnet Yasak sitelerin Açılması için üste var olan ağların yapılandırmalarını birlikte yürütüyor
Yerel Ağ Bağlantısı LAN ise gerçek internet

2 tane daha var Onları yayınlamam Sizin için işe yaramaz Ama Torrent için bire bir :)

Yerel ağ bağlantısı lan  Telnet dışındakilerden yavaş kalmakta.
Ancak Diğerlerinin hızı ise Yerel ağ bağlantısının hızına bağlı.
Olurda Sanal Networ VPN  adresinden sinyal daha hızlı alınırsa tüm bağdaştırıcıları kaptmadığınız müddetce internet ağınız geri gelmeyecek gelsede çook kısıtlı gelecektir.

Sorunun Çözümünün farklı yollarıda vardır.
Sorun hakkında detaylı bilig isteyen varsa Konu ile ilgli geneş bir Konu başlığı açabilirim.