Gigabyte Anakart'ta habersiz revizyon!

serkan_0023
19-12-2014, 14:13   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3 mesaj

Geçtiğimiz günlerde GIGABYTE'ın H61M-DS2 anakartını satın aldım. Ancak merakımı gidermek için küçük bir araştırma yaptığımda ciddi bir sahtekarlıkla karşılaştım. 

Satın aldığım anakartın, elime geçenle hiçbir alakası yok. Vatan'ın sitesinden aldığım modelin görseliyle elimdeki anakartın içeriği farklı. 

Aşağıda özellikle fotoğrafını çektiğim kısımlarla Vatan'ın sitesindeki görseli karşılaştırırsanız fark edersiniz. 

Hemen CPU'nun sol altındaki kısmı, Vatan'ın sitesindekiyle karşılaştırabilirsiniz. Aynı zamanda üstündeki MOSFET'lerin sayısı da düşmüş. 

Görselleri Gigabyte'ın Türkiye sitesiyle karşılaştırdım. Orada birden fazla revizyon olduğunu ve Vatan'ın sitesindekinin 1. revizyon, elimdeki kartın ise 4.0 revizyonu olduğunu görebilirsiniz. Vatan sitesinde revizyon numarasıyla ilgili bir bilgi vermiyor. Hadi onu geçtim, Gigabyte'ın sitesinde revizyon ayrımı olmasına rağmen, bu revizyonlarda anakart üzerinde kullanılanlarla ilgili değişiklikle ilgili en küçük bir ibare bile yok. 

Gidip böyle ucuz bir üründe bile çakallık yapıyorlarsa, kimbilir daha neler yapıyorlardır. 

YAZIK. Bundan sonra bir daha Gigabyte markalı herhangi bir şey almayacağım ve elimdeki kartı da iade edeceğim. Sizi bilgilendirebildiysem ne mutlu bana. Böyle bilinçli tüketicilerin olması cidden iyi hissettiriyor insanı. 

remzinaz
20-12-2014, 14:57   |  #2  
remzinaz avatarı
Üye
Teşekkür Sayısı: 8
75 mesaj

Dostum Anakart revizyon no arttıkça karttaki hatalar giderilir ve yeni özellikler eklenir. Satın aldığın kartta da böyle olmuş. Gigabyte'ın sitesine girip anakart modelini girer ve teknik özellikler kısmından revizyonların özelliklerine bakarsan (kolaylık olması bakımından karşılaştırma tablosuna ekle seçeneğini tıkla) aradaki farkları görürsün... Gerçi gördüğüm kadarıyla satın aldığın kart 5. revizyona ulaşmış. Bu da pek iyi birşey olmasa gerek... Kolay gelsin...

serkan_0023
22-12-2014, 08:00   |  #3  
OP Taze Üye
3 mesaj

Bahsettiğim değişikliklerden Gigabyte'ın sitesinde hiçbir şekilde bahsedilmiyor. Asıl sorun da bu.

512512AMDX6
17-02-2015, 16:24   |  #4  
512512AMDX6 avatarı
Yıllanmış Üye
560 mesaj

Ya bana Gigabyte demeyin adamlar bir bios kurmaya 30 gün bekletiyorsa herşeyi yaparlar. Asus alırım kafam rahat. Bios kurulumlarıda servisleride daha iyi çalışıyor. Personelleri piyasada ve sürekli yardımcı oluyorlar.

Son Düzenleme: 512512AMDX6 ~ 20 Şubat 2015 23:30