Gmail mi? Hotmail mi?

ibrahim19
08-02-2009, 21:34   |  #26  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
635 mesaj

her ikiside ama seçmek zorunda kalsaydım gmail nede olsa arkadasında google baba var :D

black rose
08-02-2009, 22:51   |  #27  
black rose avatarı
Yıllanmış Üye
880 mesaj

tabiki de hotmail
gmail ile hotmail karşılaştırılamaz bile bence

ilginch
08-02-2009, 22:55   |  #28  
Yıllanmış Üye
1,635 mesaj
black rose
tabiki de hotmail
gmail ile hotmail karşılaştırılamaz bile
hehe

tabiki de gmail
hotmail ile gmail karşılaştırılamaz bile bence

ofluvahdet
11-02-2009, 13:24   |  #29  
Taze Üye
18 mesaj

Bence herkoşulda heryerde Gmail.Gmail hotmail ve diğerlerine göre daha güvenli ama spamlardan korunmak başka.Ben her ikisinide kullanıyorum ama gmail daha önemli işler için ...hotmail ise aktivasyon mailleri vb. gibi şeyler için kullanıyorm.

cemkala
11-02-2009, 15:11   |  #30  
Üye
93 mesaj

BENDEN SİZE ÖNERİ GMAİL NETTE MAİLERE BAQMAK İÇİN KULLANILIO BENDE GMAİLİ OTURUM ADRESİNE ÇEVİRDİM MSN ADRESİ OLARAK KULLANIOM  GMAİL DE İYİ AMA SİZ HANGİSİNİ KULLANIRSANIZ. BEN  GMAİL DİORUM :D

H@ckerCesur
11-02-2009, 15:22   |  #31  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,881 mesaj

ikisi de degil... En iyisi hackermail :D

youngvowel
14-02-2009, 13:02   |  #32  
Yıllanmış Üye
211 mesaj

hotmail..!

_cypher_
14-02-2009, 13:25   |  #33  
Yıllanmış Üye
1,389 mesaj
YasarS
Bence ikiside güvenli değil ve neleri sunduklarının yanında neleri aldıklarını bilmiyoruz.Ama mecburuz kullanmaya sonuçta ikiside america tabanlı ve ulusal olarak bizden neleri aldıklarını bilmiyoruz.
ewet 2 side guvenli değil ancak onları kullanmak zorunluluğumuzda yok ben http://inbox.com ve http://graffiti.net kullanıom

alexkidd
14-02-2009, 13:28   |  #34  
alexkidd avatarı
Yıllanmış Üye
361 mesaj

eskiden olsa gmail derdim oda genis alanından sebep ama suan hotmail de alanı artırdı artı menu kullanımı ve alan dizaynı olarak da onde o yuzden hotmail

hmyrr
15-02-2009, 10:07   |  #35  
Taze Üye
2 mesaj

bencede hotmail...belki güvenlik olarak gmail daha iyi olabilir fakatt kullanım olarak hotmaile alıştığım için gmail bana biraz garip geliyor...

karabasmayan
18-02-2009, 01:13   |  #36  
Taze Üye
10 mesaj

hotmail şifre güvenliği olarak pin kodu sistemine geçti.gizli soru veya şifre sıfırlama maili gibi mail hackleme yollarını kapadı.ama...
ama ama ama ama.

igoogle kulanıyorum
size gmail aracılığıyla tek hesapla kullandıgım google hizmetlerini yazayım.
gmail
google groups
youtube
blogger
google dökümanlar
picasaweb

ayrıca igoogle ansayfasında bir çok seçenek mevcut.(en güzeli eklediğiniz sitelerden satırbaşlarını görebilmeniz)gmail sayfanızda kişilerinizle sohbet edebiliyorsunuz gtalk yüklemeden.sms sistemine geçildi yurtdısında yakında bizde de hizmete girecek.pop3 desteğini saymıyorum bile.hotmailden kat be kat hızlı ve üstün.

şimdi ben soruyorum hotmailin msn olarak kullanılma dışında başka ne özelliği var?(ki gmail ile de msn kullanılabiliyor.)

live search desen google'ın tırnağı olamaz.
picasaweb gibi güzel bir hizmet varken msn space biraz basit kalmıyor mu?
güvenlikten bahsedilmiş bi yerde.sen güzel şifre kombinasyonu oluşturmadıktan,nelerin güvenliğini tehlikeye sokacağını bilmedikten sonra en iyi güvenliği olan maili alsan yine hacklenirsin ki.

açık ara gmail.

Battal Gazi
18-02-2009, 01:19   |  #37  
Battal Gazi avatarı
Yıllanmış Üye
366 mesaj

Güvenlik açısından konuşmayacağım da.Ben mynet kullanıırm genelde,yerli olduğu için ama bu ikisinden de gmail derim.Çünkü hotmail deki önemszi mesajlar 3 gün sonra filan siliniyor.Bunu kapatamadım ayarı var mı bilmiyorum.Gmail de daha fazlaydı hatırladığım kadarıyla.

Gmailde yönlendirme olayı da var,5 hesabı birden yönetmede.Ben gmaiil değil ama benzeri İstanbul.com kullanıyorum.

Çoklu mesaj gelince altalta gösteriyor ya,imazalar karşıyor,kim kime demiş karışıyor.Bu kötü

Kal-El
18-02-2009, 11:56   |  #38  
Yıllanmış Üye
816 mesaj

Gmail bence biraz abartılıyor. E-mail servisi açısından bakarsak (kaldı ki ben gmail ve hotmaili mail almak için kullanıyorum, banane arama motorundan, picassa'dan): güvenlik diyenler için en temelinden şifrelerde gmail özel karakterlere izin vermiyor. Hal böyle olunca istediğim güvenli şifreleri oluşturamıyorum. Sadece harf ve rakamlardan oluşan şifreler beni tatmin etmiyor.  

Alan genişliğinden bahsediliyordu. Hotmail de artık sınırsız alan veriyor. Eğer tüm derdiniz oysa Hotmail ile arasında bir fark kalmadı.

Tasarım bakımından ise Hotmail çok çok önde bana göre.

Hotmail Microsoft ürünü olduğu için herkeste bir önyargılı "ıykk kaka" yaklaşımı var. Ona bakarsanız Gmail de Google ürünü. Hani kişisel gizlilikle ilgili sorunları olan Google. Microsoft'a ıyk kaka diyenlerden kaç tanesi işletim sistemi olarak Linux veya MacOS kullanıyor merak ediyorum. Kaç tanesi MSN kullanmıyor? Bence biraz işkembeden sallanıyor gibime geliyor. Almış başını bi MS karşıtlığı, neden niçin yapıldığını bile bilmiyor bazıları. Çok popüler ya MS karşıtlığı, tek sebep bu.

Gmail iyidir ama Hotmail daha iyidir bence. İşin özeti bu.

frozen
18-02-2009, 22:41   |  #39  
frozen avatarı
Yıllanmış Üye
776 mesaj

Güzel bir yorum Kal-El. Tuttum oldukça yazdıklarını. Fakat Gmail de özel karakter desteği var. şahsen benim şifrelerimde ğ#$½~ gibi ifadeler var. özel karakterden kastın bunların dışındaysa, haklı olabilirsin başka birşey denemedim.

Öte yandan bu "kaka" olayı güzel bir benzetme ve son derece haklısın. Bir kaç kez dile getirmeye çalıştım fakat çok gereksiz ve komik tepkiler aldım. ilk desteğin benden gelsin bari.

Kal-El
27-02-2009, 18:29   |  #40  
Yıllanmış Üye
816 mesaj

Evet gizli yanıtta o karakterlere izin vermiyor ancak ŞİFREde izin veriyor. Gmail'de sadece noktalama işaretleri, harf ve rakamlara izin var. Güvenliği şifreden sıkı tutmak varken gizli yanıtımda özel karakterler içersem ne yazar? O düğün arabası şeklinde dediğin şifreleme yöntemiyle internet dünyasına girdim gireli sorunsuzca yaşıyorum. Hem gizlilikten bahsediyorsunuz hem de güçlü şifreleme yöntemlerini düğün aracı olarak nitelendirip bunu beceremeyen gmail'e toz kondurtmuyorsunuz. Eheh, gülesim geldi.

Kal-El
27-02-2009, 20:44   |  #41  
Yıllanmış Üye
816 mesaj

Arkadaşım, sen güçlü şifre oluşturma kriterlerini eksik biliyorsan yapabileceğim bir şey yok. %, &, + gibi özel karakterler sana yetiyorsa senin bileceğin bir iş, ancak ben ve birçok insan işi şifrede bitirir. Misal: © bu karakteri kullanabilir misin Gmail'de? Hayır. Hotmail'de kullanabilir misin? Evet. Demek ki neymiş, Gmail'in de eklemesi gereken şeyler varmış.

Kırılması imkansız şifreler yaratmak senin için alay konusu olabilir ama, güçlü şifreler yaratmana el vermeyen bir servisle yetersiz şifreler yaratıp sonra da gizli yanıtımda özel karakterler var diyerek onu savunman ve şifresi çok daha güçlü olan insanları ve buna imkan veren bir servisi kötülemen kadar basit bir düşünce yapısı olamaz.

Kal-El
28-02-2009, 00:10   |  #42  
Yıllanmış Üye
816 mesaj

Evet, konuya girdiğin nokta özel karakterlerdi. Ben o noktadaki yanlışlarını söyledim. Cevap vermediğine göre o konuda, demek ki kabul ediyorsun.

Gmailde son etkinlik konusuna bir şey demedim. Ha bu Hotmail'i daha az güvenli mi yapar, tartışılır. Bana göre yapmaz. Çünkü zaten bana baştan sunduğu güçlü şifre oluşturma imkanı sayesinde bizim şifreyi kaptırmak gibi bir derdimiz yok. O derece güçlü bir şifreyi kırabilen birisi varsa-ki en güçlü bilgisayarı getir senelerce kıramaz şifreyi- zaten email avcılığıyla uğraşmaz.

moon
25-08-2009, 06:14   |  #43  
moon avatarı
Yıllanmış Üye
113 mesaj
Alıntı: black rose  
tabiki de hotmail
gmail ile hotmail karşılaştırılamaz bile
Çok güzel karşılaştırılır. Hotmail sadece msn kullanıcılarından kazanabiliyor. Gmail'in Gtalku gelişmemesine rağmen sunduğu imkanlar ortada...

Sana çok ufak bir örnek vereceğim, her iki mail adresinde güvenlik düzeyini ele alalım. Gmail hesabımın gizli sorusunun cevabını sana vereyim, mail adresimide vereyim üstüne istersen... Yinede kıramazsın maili. Ama hotmail için bu geçerli bile değil... Neden mi kıramazsın, cünkü cep telefonuma gelen kod u bilmelisin önce. Gmailin bu özelliği var. Ufak bir örnekti...

CharShe
09-09-2009, 17:02   |  #44  
Yeni Üye
38 mesaj

Merhaba,
Forum başlığında Gmail gördüğüm için buraya yazıyorum. Daha geriye gidemedim. Bunun için özür dilerim. Sorum şu, bildiğininiz gibi google ve yan uygulamaları hepimizin aklını başından aldı. Benim de yaklaşık 5-6 yıldır kullandığım bir gmail hesabım var. Ancak son 1 senedir SPAM mesajlar gelmeye başladı. filtre seçeneğinden SPAM mesaj başlıklarında yer alan bazı kelimeleri yazarak "bunları içeriyorsa direk sil" gibi bir şey yapmaya çalıştım. Ancak sanırım başarılı olamadım. Haftalık olarak 50 adet spam mesaj gelmeye devam ediyordu. Darlandım filtrelerin hepsini sildim. Bu kez mesaj sayısı günlük 100'e fırladı. Nasıl yapacağım nasıl edeceğim şu SPAM lardan kurtulmak için? Gmail'in bu konuda yetersiz kaldığını sanmıyorum. Yetersizlik bende muhakkak -ki- bir yardımcı olabilir misiniz? Deneyimlerinizi paylaşabilir misiniz? (Eğer benzer bir konu hakkında yorum/yanıt var ise adresi belirtebilir misiniz)
Teşekkürler

Muharibullah
26-09-2009, 20:23   |  #45  
Yeni Üye
38 mesaj

1.Yahoo
2.Hotmail
3.Gmail

krc1331
19-01-2011, 16:49   |  #46  
Taze Üye
2 mesaj

Gmail açık ara üstündür.
Gmail hesabı ile msn hesabı da açabiliyorsun. Birisi msn hesabını ele geçirse mail hesabını ele geçiremiyor. Oysa hotmailde msn şifreni birisi elde etse mail hesabın da gitmiş demektir.
İkincisi 25 mb e kadar dosya yükleme ya da gönderme yapabiliyorsun.
En önemlisi de mail arşivinde google araması yapabiliyorsun. Şahsen benim 2005 den bu yana kullanmış olduğum hesabımda 2500 mail var halihazırda. İçinde word exel dokümanları fotoğraflar vs. Resmi yazılarım bile orada. Bir kelime yazıp aradığımda o kelime hangi mail içeriklerinde geçiyorsa o mailler anında sıralanıyor. Ben fotolarımı ve videolarımı bile gmail de yedekliyorum. Picasa zaten çok büyük bir hizmet. Ben insanları anlamıyorum. Flickr falan nasıl ön plana çıkabiliyo picasaweb gibi bir alternatif varken. Anlamakta zorlanıyorum. Bir picasayı 100 tane flickr'a bir gmail'i 100 tane hotmaile değişmem. Bence insanlar bilmedikleri için tablo böyle çıkıyor. Yoksa ortada ne hotmail kalırdı ne de yahoo. Benim 8-9 tane gmail ve picasa hesabım var. Ücretsiz 1 gb yükleme alanı veriyor picasa. 7-8 tane hesapta 7-8 gb foto. Kaç binler eder siz düşünün. Videolarımıda winrar ile 25 er mb lık partalara ayırıyor Gmail hesabıma atıyorum. Yani hepsi yedeklenmiş durumda. Bilgisayarım patlasa da verilerim güvende. Ayrıca picasanın yazılımı da bir harika. Çok güzel bir video, slayt ve fotoğraf düzenleme yazılımı. Google'ı bilmemek neyse hala picasanın ve gmailin farkında olmamak ta odur bence. İnternet adına o kadar mühimdir yani.

Onuralp Yılmaz
20-01-2011, 21:07   |  #47  
Yıllanmış Üye
922 mesaj

İkiside..

KENAN_35
21-01-2011, 12:34   |  #48  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
990 mesaj

hotmailinle msn e girebilion gmailinle giremion :D nabayım gmaili :Dé

sosyalik
04-02-2012, 23:03   |  #49  
sosyalik avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 47
1,710 mesaj

Konu eskilerde kalmış ama devam ettireyim :)
Ben birkaç yıldır Gmail kullanıyorum (bütün e-posta hesaplarımı Gmail'e bağladım) çünkü daha kullanışlı geliyor. Aslında ikisi de şu anda gayet iyi. Eskiden Hotmail'in arayüzü kötüydü ama şimdi bence onun arayüzü de iyi. Bir de Hotmail'in .hotmail.com.tr uzantılı e-posta adresi çıkartması da iyi oldu, ismime uygun güzel bir hesap aldım :)

Sulhc
12-02-2012, 18:59   |  #50  
Taze Üye
4 mesaj

bence sadece gmail başka büyük yok :)