googleye giremiyorum:(

mahsunkul
14-02-2010, 19:29   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
15 mesaj

2 gün oldu google sitelerine giremiyorum. gmail, google.com, hatta hotmaile bile giremez oldum. google ye girmek istediğimde direk www.myfamily.com adresine yönleniyor.. arada bi girsede googleye bu çok kısa sürüyor. bi süre sonra tekrar googlede arama yapamaz duruma geliyorum. sürekli şu uyarı ile karşılaşıyorum

explorerdede denedim yine aynı sorun

1.5 gündür araştırıyorum, hiç bi ilerleme kaydedemedim..

bu arada saat ve tarih ayarlarımda bi problem yoktur..
google toolbar, webmailnotifier, adblock plas vb eklentileri kullanıyorum..

:((

Qromodynmc
14-02-2010, 19:44   |  #2  
Qromodynmc avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 127
4,184 mesaj

büyük ihtimalle virüs yada spyware yedin,kasperkay 2010 kur tam tarama yap pcde virüsü siler kurtulursun.

arifkrc
16-02-2010, 15:57   |  #3  
Yeni Üye
22 mesaj

Gayet klasik bir sorun. Bir spyware büyük ihtimalle. Güvenilmeyen yerlere girmemeni tavsiye ederim. Tarayıcılarını kaldır ve bunlara ait tüm parçacıkları temizle. Yeniden kur. Ve önlemini önceden al. Muhtemelen windows türevi bir işletim sistemi kullanıyorsun. Bazı virus vb. şeyler içeren bir siteye girdiğinde ki ie buna biraz daha müsait olmasına rağmen istisnasız bütün web tarayıcılara da bulaşabilir. Bu yüzden öncelikle girilen yerlere dikkat edilmeli ve web tararayıcılarımızın verdiği uyarılar dikkate alınmalıdır.

VOY
16-02-2010, 17:20   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
922 mesaj

www.malwarebytes.org
Burada ki ücretsiz Anti - Malware yazılımını indirerek büyük bir ihtimal bu sorunu aşacaksın. Eğer tabiki spyware - malware sorunu ise. Kolay gelsin..

IceManF1
16-02-2010, 17:23   |  #5  
IceManF1 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
3,546 mesaj

Öncelikle bilgisayarındaki virüsü komple temizlemelisin. http://malwarebytes.org/ sitesinde ücretsiz virus programını indirip temizlik yapabilirsin.Bu senin Araç çubukları/internet seçeneklerinden ana sayfanın Pasif olmasından kurtaracaktır. Eğer hala bloke edilmiş ise aşağıda vereceğim reg yazmacını kullanmalısın.

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Internet Explorer\Control Panel]
"HomePage"=dword:00000000

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Policies\Microsoft\Internet Explorer\Control Panel]
"HomePage"=dword:00000000

[-HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Group Policy Objects\LocalUser\Software\Policies\Microsoft\Internet Explorer\Control Panel]
"HomePage"=dword:00000001

[-HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Group Policy Objects\LocalUser\Software\Policies\Microsoft\Internet Explorer\Control Panel]
"**del.HomePage"=" "

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer]
"NoSaveSettings"=dword:00000000

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Group Policy Objects\LocalUser\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer]
"NoSaveSettings"=dword:00000000

Bu yazıları Not defteri yardımı ile yazıp farklı kaydet yaparak ( reg ) uzantılı olarak kaydetmelisin (Dosya adı.reg)

mahsunkul
06-03-2010, 21:11   |  #6  
OP Taze Üye
15 mesaj

Teşekkürlerilginize, dediklerinizi yaptım. kaspersky 2010 indirdim ve tarattım, ama düzelmedi. sonra dns yi google dns (8.8.8.8./8.8.4.4.) yaptım. Şimdi herhangi bi sorun yok. 1-2 hafta sonra dns yi default yaptığım zamanda yine o uyarıyı almıyorum artık. belki kaspersky otomatik temizlemiştir ordaki spywareyi.
Başarılar dilerim hepinize.