CHIP Forum
Haber
İnceleme
Makale
CHIP TV
Galeri
Kategoriler
Forum
Canlı Yayın
Konu Seçenekleri

GTA Vice City Ses Çıkmıyor.

CHIP Online
UID
41714

Kişisel Sayfası

08 Mar 2009 19:00     #1
Uharc sormuş:
Arkadaşlar internetden gta vice city oyununu indirdim.250 MB .rar dosyası şeklinde fakat oyunda ses çıkmıyor ve ayarlar bölümünde ses ayarları kısmı aktif değil bunu nasıl düzeltebilirim.Fakat Yüklediğim oyunun audio dosyası var.ve Bilgisayarımda şarkı dinleyebiliyorum.Sadece oyunda ses yok. :S

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
Ses Kartı Onboard(ve ses Driver'ı yüklü Realtek,Directx sound v.s.)

İnternet Tarayıcı: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; tr; rv:1.9.0.7) Gecko/2009021910 Firefox/3.0.7 (.NET CLR 3.5.30729)

Bildir
Teşekkür et Yanıtla Alıntıla
Üye
REP: 142, 3,86
UID
77056

Blog Sayfası
Kişisel Sayfası
Engelle

08 Mar 2009 19:07     #2
Dosya eksikliğinden kaynaklanıyordur.İnternetten indirile oyunlarda boyuttan kısmak için ses dosyalarını falan siliyorlar.

Bildir Teşekkür et Yanıtla Alıntıla
Üye
UID
88682

Kişisel Sayfası
Engelle

08 Mar 2009 22:28     #3
HPQ-User
Uharc sormuş:
Arkadaşlar internetden gta vice city oyununu indirdim.250 MB .rar dosyası şeklinde fakat oyunda ses çıkmıyor ve ayarlar bölümünde ses ayarları kısmı aktif değil bunu nasıl düzeltebilirim.Fakat Yüklediğim oyunun audio dosyası var.ve Bilgisayarımda şarkı dinleyebiliyorum.Sadece oyunda ses yok. :S

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
Ses Kartı Onboard(ve ses Driver'ı yüklü Realtek,Directx sound v.s.)

İnternet Tarayıcı: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; tr; rv:1.9.0.7) Gecko/2009021910 Firefox/3.0.7 (.NET CLR 3.5.30729)
Oyun büyük bi ihtimalle kırpılmış "Riplidir" Bu tür oyunlarda ses veya kilipler olmaz..

Ankara içi pc bakım,onarım,sistem kurulumu,hdd sıfırlama,overclock ve bios güncellemeniz özenle yapılır aynı gün teslim edilir...
((A’dan Z’ye full sistem kurulur))

-Sisteminize yüklenecek tamamı orjinal bazı programlar
-Daemon Tools
-Everest Ultimate Edition
-Glary Utilities
-Malwarebytes' Anti-Malware
-Microsoft Office Professional Edition 2003
-Mozilla Firefox
-Nero StartSmart
-RivaTuner
-Winrar
-Your Uninstaller! 2008
-Sizden isteyeceğim tek şey sisteminizle birlikte gelen cd’ler
-Ciddi düşünen arkadaşlar olursa pm,özel msj atabilirler…

Yeni Üye
UID
104738

Kişisel Sayfası
Engelle

27 Nis 2009 19:04     #4
arkadaşlar bende indrdim şnternetten gtayı aynı sorun bendede oluştu ses çıkmıyo oyundan ses çıkmasını nasıl saglayabilirim yardım ederseniz svnrm

Üye
REP: 1316, 3,86
UID
65242

Blog Sayfası
Kişisel Sayfası
Engelle

27 Nis 2009 19:16     #5
Yukarıda dediği gibi arkadaşın oyun büyük ihtmal ripli

Ripli oyunlarda miktar azaltılmak için şarkılar...vs çıkartılır sadece temel sesler vardır.

Üye
REP: 155, 3,69
UID
108982

Blog Sayfası
Kişisel Sayfası
Engelle

27 Nis 2009 19:41     #6
Hayır Arkadaşlar Hiçbiri Değil Oyun Tamam Ripli ama adam audio dosyası var diyor bu sorun u bizzat kendimde yaşamıştım :D.Oyunu yüklerken sistemdeki antivirüs programı audio dosyasını virüs olarak algılayıp engelliyor.Fakat bundan sizin haberiniz olmuyor yani virüs programı herhangi bir uyarı vermiyor.Oyunu kaldırıp Sistemdeki anti-virüsü kapatıp oyunun tekrar yükleyin ses açılacaktır.

Üye
UID
65242

Blog Sayfası
Kişisel Sayfası
Engelle

27 Nis 2009 19:52     #7
Yiğido,

Antivirüs programı dosyayı engellerse crc hatası verir.

Oyun yüklenemez.

Üye
UID
108982

Blog Sayfası
Kişisel Sayfası
Engelle

27 Nis 2009 20:14     #8
Mustafa@PC
Yiğido,

Antivirüs programı dosyayı engellerse crc hatası verir.

Oyun yüklenemez.
Hayır Mustafa abi öyle değil işte oyunu yüklerken zaten siyah renkli uharc ekranından yüklüyorsun.Bendede öyle oldu diyorum size avira antivir vardır açıkken yükledim ses yoktu ama anti-virüs programını kapatıp yükledim ses açıldı.Google amcaya sor öğrenirsin.

Üye
UID
108982

Blog Sayfası
Kişisel Sayfası
Engelle

27 Nis 2009 20:17     #9
Gta Vice City "Ses Donanımı Yok" Ses yok sorunu çözümü

Bu sorun hakkında öyle uzun uzun yazılacak şey yok sorunun kaynağı açık ve ortada..

Birinci ve en büyük nedeni indirdiğiniz ve kurduğunuz Gta Vice City ripli versiyondu toplam 235 mb olandan..indirdikten sonra kurulumu yaptı ve sonra oyunu açtığınızda ses yoktu hatta Audio options kapalı sağ alttada Ses Donanımı yok yazıyordu..

Tabi yukarıda Türkçe yazdıklarım türkçe yama kurulu olanlarda var ingilizce kullananlardada bu hata oluyor..

Hatanın nedenine gelelim eğerki sizin bilgisayarınızda ses ile ilgili bir probleminiz yok müzik dinleyebiliyor ancak sadece Gta Vice Cityde ses çıkmıyorsa bilgisayarınızda antivirüs yazılımı var ve kurulum sırasında kuruluma paketlenen winRAR paketini virüs olarak görüp kurulumunu atlamış…

Yukarıdaki sorunun tek nedeni bu yani bunun dışında ripli oyun kurarken aynı sorunu alıyorsanız o zaman ses kartıyla ilgili bir sorun zaten vardır ama o zamanda müzik bile dinleyemezsiniz o zaman işte ses kartı driverlarını güncellemeniz bundan öncede DirectX yazılımının son versiyonunu indirip kurmanızı tavsiye ederim..

Neyse sorununuz dediğim gibi AntiVirüs yazılımından kaynaklı ise çok kolay bir çözüm var oyunu kurulu olduğu klasörden silin daha sonra AntiVirüs yazılımı tamamen pasif hale getirin ve tekrar ripli kurulumu yapın kurulum bittikten sonra %70 ihtimal bu sefer oyun ses ayarları aktif olarak çalışacaktır..

Yukarıdaki sorunu bizzat kendim yaşadım dediğim gibi ripli Gta indirdiyseniz ve virüs taramanız varsa sorun ve çözümü bu kadar basit..oyunu kurduktan sonra virüs taramanızı açabilirsiniz..

Virüs taramalarının o paketi virüs gibi görmesi onların virüs olduğunu göstermezki zaten kurulumdan sonra açılan rar paketi kayboluyor çünkü içerisindeki dosyalar oyun klasörüne açılmış oluyor…

Eğer sorun yukarıdaki kadar kolay değilse yani oyun ripli değil ve AntiVirüste kurulu değil ise sorun dediğim gibi DirectX yazılımı yada Ses kartı driverlarında olabilir tabi bu durumdada bilgisayarınızda hiç ses çıkmıyor olmalı..

Önce kablo bağlantıları hoparlörün çalışırlığını kontrol etmeli sonrada DirectX ve Ses kartı driver güncelleme yapmalısınız..

Son düzenleme: Y.İ.Ğ.İ.D.O. ~ 27 Nis 2009 20:18

Üye
UID
65242

Blog Sayfası
Kişisel Sayfası
Engelle

27 Nis 2009 20:17     #10
Doğru uharc dan yüklersen dosya çıkmassa bile yüklenir dikkatli baktığın zaman zaten arada "crc fail" gibi uyarıları görürsün ama eksik yüklenir.

Ama winrar da benim dediğim gibi oluyo dosyayı çıkartırken.