Silinen dosyalarınızı bu araçlarla kurtarın

CHIP Online
16-07-2008, 05:03   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Silinen önemli dosyalarınız varsa üzülmeyin: Bu araçlar sayesinde hepsi geri gelecek.

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/Sili ... -kurtarin_7725.html

Bilgisayarların günümüzde iyice yaygınlaşmasıyla beraber gerçek dünyada gerçekleştirilen pek çok aktivite artık bilgisayarlar aracılığıyla yapılmaya başlandı.

Bunun yanında bilgisayarlar verilerimize de ev sahipliği yapıyorlar. Bu nedenle PC'lerin önemi kullanıcılar için artık daha da büyük.

Bir dosya silinmek istendiğinde DEL tuşuna basıldığında söz konusu dosyanız Geri Dönüşüm Kutusu'na atılır. Ancak istenildiği taktirde dosyaların buradan tek bir tıklamayla eski yerine getirilme şansı vardır. Ancak SHIFT+DEL tuş kombinasyonu kullanılarak ya da bir şekilde diskinizden tamamen silinen veriler Geri Dönüşüm Kutusu'na gitmeyip direkt olarak bilgisayarınızdan silineceği için normal durumda bu dosyaların kurtarılmasının mümkün olamayacağı düşünülebilir.

Fakat dosya kurtarma konusunda uzmanlaşan ve bu iş için geliştirilen araçlar sayesinde bu durumdaki PC kullanıcıları, sistemden tamamen silinmiş olan dosyalarını tekrar kazanabiliyor.  

CHIP Online, bu yazımızda Hard Disk'ten USB hafızalara, dijital fotoğraf makinelerinden flash kartlara, harici disklerden iPod'a kadar pek çok birimde nasıl silinen dosyalarınızı kurtaracağınızın yollarını açıklıyor.   

Tüm konu: Silinen dosyalarınızı bu araçlarla kurtarın

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Dosya kurtarma yazılımları: Kullandıklarınız ve önerecekleriniz...

bektash
17-07-2008, 00:56   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,997 mesaj

Data Recovery Dosyalarımı Kurtarmak için ideal bir program olduğunu düşünüyorum. Ancak Şuan oyle bir problemim yok yaklaşık olarak 1 senedir Veri kurtarma qibi sıkıntım yok.

anacoda
18-07-2008, 18:51   |  #3  
Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
43 mesaj

benim böyle bir derdim war bundan 10 gün önce tüm resimlerimi ve mizüklerimi sildim şimdi hepsini geri getirmem gerekiyor o pcden dosyaları sildikten sonra hiç bişi yüklenmedi yani geri getirme sansın war ama hangi programı önerirsiniz bide kurtarılabilir mi tüm şarkılarla resimler???

CU_GS7
18-07-2008, 20:06   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
6,371 mesaj
anacoda
benim böyle bir derdim war bundan 10 gün önce tüm resimlerimi ve mizüklerimi sildim şimdi hepsini geri getirmem gerekiyor o pcden dosyaları sildikten sonra hiç bişi yüklenmedi yani geri getirme sansın war ama hangi programı önerirsiniz bide kurtarılabilir mi tüm şarkılarla resimler???
Buraya bakmalısın..:

ttbpc
03-07-2014, 14:04   |  #5  
ttbpc avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 146
1,448 mesaj

Sony Microvault USM-16GR flash diskimden  3,05 GB lık bir klasör sildim geri getirme şansım var mı?