hijack yazılım virüsünden nasıl kurtulcam

Bu forum kilitli bir forumdur. Yeni mesajlar gönderilemez veya mevcut mesajlar düzenlenemez.
voltaren
15-09-2009, 15:42   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
7 mesaj

arkadaşlar bilgisayarın yazılımına hijack adında virüs girmiş karantinaya alıyorum fakat silemiyorum şu virüsle baş edebilecek bi program varsa bilen benle acill olarak paylaşabilirmi çünkü güncelleme yapmamıda engelliyor  :(((((((((

zxsel
22-09-2009, 16:52   |  #2  
zxsel avatarı
Yıllanmış Üye
903 mesaj

http://www.mspro.org/index.asp?status=tools  bu sıteden update yazan zipi tıkla ordanda all update yazan

zipi ındır onu tıkla o tum updateyı engel olan yazılımları durdurur ıkıncısı  quıck startup adlı kucuk  programı ındır turkcedır onla pcnın acılısındakı tum calısan gızlı exe dosyalarını gorursun eger bunu sılemıyordan once ordan calısıyorsa durdur dıcen o exe dosyasına sonra sılersın eger dosyanın yerını bılıyon ama  hıcbır sekılde sılemıyorsan en kral sılme prog olna   unlocker  programını  gooogleden bul ındır kesın sıler sılemedıgın dosyaları pc acılısında sıl komutu ıle kesın sıler yada adını degıstırp vırusu etkısız kılar bu dedıgım programlar 100kb kadar nerdeyse kucuktur yanı kurulum gerktırmıyor  eger saglam bır spam progra  m soruyorsan spybot1.6 yı kur guncelle sıler onu..  ama benım tercıhım elle yapmandır ılk anlattıgım yontemlerdır   avırayı kurup deneyebılırsın yada nod32v4 bunlar buyuk ıhtımal  halleder...zaten karantınaya aldıgın vırus bır daha calısamaz onuda soyleleyım....antıvıruusunu updete edemıyorsanda   akullandıgın antıvırusunu sıtesınden manuel updateyı ındır elle update yaparsın  ama wındows update  yapmıyorsa yukarda anlattım  all updet prog zipin adresını verdım yukarda verdıgım lıkn mıcrosoft  lınkıdır

alpereleman
10-10-2009, 12:14   |  #3  
Taze Üye
1 mesaj

HJInstall programını indir kur kesin çözüm.