Hobbit - Yüzüklerin Efendisi Mantık Hatası

berk1995
20-12-2014, 02:14   |  #1  
berk1995 avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 17
323 mesaj

LOTR ve Hobbit izleyenler bilir özellikle yüzük 1 de bilbonun yüzüğü ele geçirme sahnesine dikkat edin "yüzük yeni efendisini bulmak için gollum ayrılıyor" diyor ve taşlara çarpa çarpa gidiyor sonra bilbo yüzüğü kemiklerin olduğu bir topraktan sağ eliyle alıp cebine koyuyor ve gollumun bağırışlarını duyunca tırsıp kaçıyor. Oysa hobbit 1 de bilbo şans eseri gollumun yanına gidiyor gollum o sıra yüzüğü kaybetmiş ve üzgün sonra yüzük bulunuyor bilbo yüzüğü kemik falan yok temiz bir toprak yerden sol eliyle alıp cebine koyuyor sonra gollumdan kurtulmaya çalışıyor bir şekilde kaçıp gidiyor gollum araksından hırsız tarzında söylemde bulunuyor. Ben mi yanlış hatırlıyorum bilmiyorum ama olay üç aşağı beş yukarı böyle gelişmişti. Böylesini büyük bir prodüksiyonun ürünü olan bir filmde böyle basit bir hatanın olması açıkçası çok şaşırtıcı. Hobbit çekilip çekilmeyecek belli değildi vs. derseniz de şunu derim madem hobbit gibi bir film çekmeye kalkıyorsun kendi filmini aç bi daha izle ki böyle basit hatalar yapmayasın :)

Selçuk İslamoğlu
20-12-2014, 02:34   |  #2  
Selçuk İslamoğlu avatarı
CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 73
4,133 mesaj

Yüzüklerin efendisinin başındaki kısım direkt özet geçme amaçlıydı... Sonuçta yüzüğün nasıl bulunduğu belli yaklaşık 80 senedir.

berk1995
20-12-2014, 02:43   |  #3  
berk1995 avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 17
323 mesaj

Ama yüzük de yüzük kendi isteğiyle gollumdan ayrılıp düşüyor taşlardan sonra bilbo buluyor gollumun sesini duyunca ürküp kaçıyor ve seste kıymetlimiz kayboldu gibi bi şey diyor hobbitte ise gollumun yanına giden bilbo buluyor ondan kurtulmak için oyun oynuyor vs sonra kaçıyor gollumda hırsız tarzında bir söylemde bulunuyor :) yani bence hobbit bi yüzük serisi olamaz ama her ne kadar özet olarak anlatılan kısmı genişletecek olsanda dönüp incelemen lazım diye düşünüyorum

AtAvratSilah
20-12-2014, 14:47   |  #4  
AtAvratSilah avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 10
198 mesaj

fazla şaapmamak lazım Kahkaha

teknolojimeraklisi
30-12-2014, 11:32   |  #5  
teknolojimeraklisi avatarı
Üye
Teşekkür Sayısı: 1