internet cafe nasil acilir neler gerekli yardim ?

Bu başlık kilitlidir. Yeni mesajlar gönderilemez veya mevcut mesajlar düzenlenemez.
fatihoezbek
03-04-2005, 03:05   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

merhaba arkadaslar ben internet cafe acmak istiyorum ve teknik olarak hic bilgim yok nasil yapicam neler gerekli acaba bilgisayar donanimi olarak yani server ve network nasil birbirine baglicam acaba dukkan hazir 10 tanede bilgisayar aldim masalar filan sadece internet olcak  yani makinalari kurdum ama birbirine nasil baglamam gerek ana makina nasil olcak onlari ögrenmek istiyorum lütfen yardim cok tesekür ederim..Üzgün

karasuvari
08-04-2005, 12:49   |  #2  
Taze Üye
3 mesaj

Dostum bende ayni sekilde bir internet cafe acmayi düsünüyorum; 10 bilgisayar az gibi en azindan sunlari 15 yap. Hup  yada swich lazim sana lan baglantisini ve ayarlarini bilgin yoksa sen yapamazsin isin uzmani teknik servis veren bir yer bulman gerek bundan sonrasi sana kalmis.Anabilgisayarin configirasyonunu yüksek tut özellikle islemci ve ram i yoksa sürekli restart atmak zöründa kalirsin...Bilgisayarlarin network vev diger ayarlarinida artik yapacak birisini bulursun...

jaina
09-04-2005, 12:04   |  #3  
Yıllanmış Üye
1,406 mesaj

Kardeş bunu buradan anlatanlar ile yapamazsın, birisi kasıp anlatsa dahi anlamazsın.

Bir tanıdığını yada gidip para verip bir bilgisayarcıyı çağır, iyice düzgün yap. Yoksa başına dert alırsın.

TuVNeRa
12-04-2005, 01:55   |  #4  
Yeni Üye
20 mesaj

Bırak PC donanım ile uğraşmayı. Önce güzel bir mutfak harika bir menü yap. Asıl yiyecek ve içecekten kazanırsın.