Internet Explorer 9 Beta hazır; İndirin!

CHIP Online
16-09-2010, 00:03   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Internet Explorer 9'un beta'sı nihayet indirilmeye sunuldu: İndirme bağlantısı ve yenilikler burada.

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/inte ... -indirin_22453.html

Resimlerle: Internet Explorer 9 Beta hazır!

Microsoft, daha önce de söz verdiği gibi, Internet Explorer 9'un beta sürümünü tam zamanında indirmeye sundu. Beta sürüm, final sürümde olması beklenen tüm yenilikleri içeriyor.

Internet Explor 9 Beta'da dikkat çeken en önemli özellik, HTML 5 ve CSS 3 desteği. Ayrıca yeni JavaScript motoru da, beta'yı indirenleri bekliyor.

IE9 Beta'da bulacağınız ilginç özelliklerden biri de "Acid Test". Bu özellik sayesinde bir web sitesinin Internet Explorer 9 ile ne kadar uyumlu olduğunu test etmeniz mümkün.

Tüm bunlara ek olarak, IE9'un GPU'nuzu çok daha verimli bir biçimde kullandığını hatırlatmakta yarar var.  Ayrıca bir İndirme Yöneticisi de ilk defa Internet Explorer'a eklendi.

Tüm konu: Internet Explorer 9 Beta hazır; İndirin!

Resimlerle: Internet Explorer 9 Beta hazır!

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: IE 9 Beta'yı denediniz mi? Görüşleriniz...

Bragg
16-09-2010, 00:45   |  #2  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

Haber için teşekkürler Chip Online

Nicoll
16-09-2010, 01:34   |  #3  
Nicoll avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
1,352 mesaj

Internet Explorer'ın pazar lideri olduğu eski ihtişamlı günlerine hiç bir zaman dönmeyeceğinden bahsetmiştim. Nitekim bir işletim sisteminin iki versiyonu arasına sıkıştırılmış -küresel- bir uygulamadan bahsediyoruz... Bir emulatör kullanmadan Windows dışındaki sistemlerde kullanmak imkansız. %60 kullanım oranı olmasına rağmen Windows XP'ye bile destek vermiyor. Vista ve 7'nin toplam %30 kullanım oranı var; tamamını alışkanlıklarından vazgeçirip IE'a geri döndürebilecek mi? Üstelik elinde Bing gibi bir güç varken onu kullanamaması, Mac ve Linux için IE sürümü çıkarmaması rekabet açısından hiç akıl kârı değil...

IE sıradan bir Windows uygulaması ve hatta işletim sistemini satabilmek için bir promosyon olarak görüldü! Oysa temel prensibi yayılmak olmalı ve Silverlight benzeri bir açık kaynak proje olarak yürütülmeliydi... Bu sayede Bing arama motoru da Google ile sert bir rekabete girebilirdi. Ama maalesef Microsoft'un internete yeterince önem vermemesi sonucu her ikisini de kaybetmek üzereyiz... Artık bu saatten sonra Internet Exporer'ı da Opera'nın yanına defnediyorum...

Sizlere bu satırları yazdığım esnada plakta bir şarkı çalıyor, güzel gözlü bir kadın; "Zaten bu aşkla geçen günlerim ziyan oldu, şahidimdir aynalar; bak gençliğim kayboldu. Hasretin kavursa da, yerlere savursa da, gözlerim ağlasa da sana geri dönmek yok" diyor... Ruhtan kopan o nağmeler, jilet kesiği gibi keman sesleri beni alıp götürüyor; "bedevi sonbahar bulutlarıyla alıp götürüyor, iki yorgun yaprak diye gözlerimi."

E Alpay'lı bir açılış yaptım, Gülden Karaböcek'li bir veda yakışır vesselam.

Gülden Karaböcek - Son Yemin: http://www.dailymotion.com/swf/k348hKDG3UggtM1GlVg

Son Düzenleme: Nicoll ~ 16 Eylül 2010 01:42
Batuhan Karsan 26
16-09-2010, 15:14   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 62
2,471 mesaj

Uyumluluk Görünümü yapın sayfalarda sorun kalmaz

Fattur
16-09-2010, 18:40   |  #5  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
5,768 mesaj

Cidden çok güzel olmuş. Ie kendini aşmış diyeyim xD sekmeleri sürükle bırak özelliği de çok güzel uygulanmış. Hız konusunda çok iyi geliştirmeler yapmış. Opera ile çok rahat kapışabilecek seviyede. Eğer hızı yavaşlatan eklentiler varsa size uyarı ile bildiriyor ve rahatça kapatabiliyorsunuz. Firefox,chrome ve safari ile kapışma meselesine gelince. Onları tarayıcı kategorisine bile koymuyor. Chrome ki max. 1 dk da bir çöken bir tarayıcı ve firefox ki daha açılırken donan, internette gezinme hızı ve güvenlik konularında her ne kadar safari kadar olmasada düşük bir tarayıcı. Bildiğiniz üzere safarinin hem mac'de hemde pc'de en hızlı kırılan tarayıcı ünvanı var...

serkanb
16-09-2010, 20:54   |  #6  
Yıllanmış Üye
136 mesaj

indrdim tek kelimeyle harika ama bu windows hep kendine çalışıyor yakında explorerda parayla olur çok özellik yok sadece prewiev lerin sekmelisi sekme yeride araç çubuğunun yan tarafı ben sevmedim aşağı almaya falan ugrastım ama abi özellik göremedim yapamadım da ssadece hız var artı reklam engelleme konusunda sanırım arka planda çalışan bir adblock (reklam engelleme sistemi ) hissettim bence tabi Artı sayfa genişliği güzel olmuş chrıme dan da güzel olmuş ama eklentileri olmadan bi işime yaramaz o yüzde ya Firefox yada Chrome derim herzaman Açık kaynak benim favorim ......

serkanb
16-09-2010, 21:34   |  #7  
Yıllanmış Üye
136 mesaj

5 krş etmez yeni nesil tarayıcıymış m.Firefox çıksanda görsün tarayıcı nasıl oluyormuş nasıl bir windowsmş kardeşim ya oyaladı oyaladı ie 8,5 ugu kakaladı ....

onurrT
16-09-2010, 21:36   |  #8  
Yıllanmış Üye
288 mesaj

sp 2 yoksa yüklenmiyor vistada daha yeni format atmıştım şansa bak