İnternet explorer açılış sayfası değiştirilemiyor.

mnadirarica
14-01-2010, 18:53   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
7 mesaj

İyi akşamlar
Bir süredir internet explorer (8) giriş sayfasında www.sunserial.net adresi sabitleniyor ve bu adres google arama sayfasına açılıyor. çeşitli şekillerde düzeltme yapsam da tekrar yukarıdaki adrese sabitleniyor. Çeşitli virüs taramaları da yapmama rağmen durum değimiyor.
"HKEY_CURRENT_USER \ SOFTWARE \ Policies \ Microsoft \ Internet Explorer \ Control Panel
Dizinini takip ederek  Yan Tarafta Bulunan Homepage’e sağ tıklayıp Değiştir i seç “1″ olan değeri “0″ olarak değiştir." önerisini uyguladım devamlı çözme ulaşamadım. O an için düzeliyor fakat interneti yeniden açtığımda yine aynı sabitlenme oluyor. Sistem yeniden yükle uygulamasından da sonuç alamadım. Son çarem format atma galiba. Yardımlarınızı bekler şimdiden teşekkür ederim.

clickonline
15-01-2010, 00:23   |  #2  
clickonline avatarı
Yıllanmış Üye
459 mesaj

Demekki bunu geri getiren spyware var ya hijackthis ile tarama yap log'u hijackthis.de adresine analiz ettir yada Güvenli modda Combofix ile tarat sistemini.

Son Düzenleme: clickonline ~ 15 Ocak 2010 00:24
mnadirarica
16-01-2010, 10:51   |  #3  
OP Taze Üye
7 mesaj

Önerinizi aynen ve birkaç kez yeniden uyguladım. Maalesef sonuç almak mümkün olmadı. Hala çeşitli kaynaklardan araştırıyorum. Selamlar.

IceManF1
16-01-2010, 11:42   |  #4  
IceManF1 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
3,546 mesaj

Kesin sistemde gizli bir virüs var.Önce onu bulmalı ve yok etmelisiniz.
Antivirüs programınız ne?

mnadirarica
16-01-2010, 14:10   |  #5  
OP Taze Üye
7 mesaj

AVG Anti-Virus Free Edition 9.0.725
Malwarebytes' Anti-Malware

mnadirarica
18-01-2010, 11:50   |  #6  
OP Taze Üye
7 mesaj

Yukarıdaki "Bir süredir internet explorer (8) giriş sayfasında www.sunserial.net adresi sabitleniyor ve bu adres google arama sayfasına açılıyor."

şeklindeki sorunum çözülemeyince formatlatmak için bu sabah tanıdığım bir servise bıraktım. Akşam bilgisayarımı sabah için topladıktan sonra yine bana ait Asus Marka dizüstü bilgisayarımı açtım, ilk açışta normal yani eski kayıtlı internet adresi açıldı. Denemek amacıyla interneti kapatıp yeniden açtım. Bu sefer PCX teki gibi adres sabitlenmesi oldu ve aynı olay burada da tekrarlandı. Ne yapacağım bilemiyorum. Hepinize selamlar.

kullanici62
19-01-2010, 00:20   |  #7  
Yeni Üye
21 mesaj

öncelikle her zaman için mozilla firefox tarayıcısını kullanmanızı öneririm.

bu yazılımı deneyin. olmazsa nod32 ile taratın(kendi sitesinden indirin.)

AtoX
19-01-2010, 15:47   |  #8  
AtoX avatarı
Yıllanmış Üye
517 mesaj

Norton ve ya Kaspersky deneseniz.

baho_592
26-01-2010, 00:17   |  #9  
baho_592 avatarı
Yıllanmış Üye
255 mesaj

Öncelikle BAŞLAT menüsünden ÇALIŞTIR uygulamasını başlatınız.
Ardından açılan pencereye ''gpedit.msc'' yazarak ''Grup İlkesi'' isimli menüye geliniz. Daha sonra ''Kullanıcı Yapılandırması'' sekmesi altında bulunan aşağıdaki sekmeleri tek tek tıklayarak ''İnternet Explorer'' bölümüne kadar ulaşınız.
Tüm bunları yaptıktan sonra karşınıza aşağıdaki pencere gelecektir.
Bu menünün sağ tarafında bulunan '' Giriş Sayfası Ayarları Değişimini Devreden Çıkar'' seçeneğini mouse ile çift tıklatınız.
'' Giriş Sayfası Ayarları Değişimini Devreden Çıkar'' seçeneğini tıkladıktan sonra karşımıza aşağıdaki pencere çıkacaktır. O penceredeki ''Devre Dışı'' seçeneğini işaretleyip TAMAM butonuna tıklayarak ''Grup İlkesi'' menüsünden çıkınız.

al sana kesin çözüm.

bektash
27-01-2010, 12:01   |  #10  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,997 mesaj

Bu kadar uzun mesajlara gerek yok .

*Yeni Metin Belgesi Aç

[ Tüm kodu seç ] [ Yeni Pencerede Göster ]
Windows Registry Editor Version 5.00[HKEY_CURRENT_USER\Software\Policies\Microsoft\Internet Explorer\Control Panel] "HomePage"=dword:00000000
*Yukarıdaki Kodu Yapıstır.
*Dosya+Farklı Kaydet Tıkla
*Abc yada istediğiniz bir isim koyun Uzantısı Reg olucak. ornek (kilitac.reg)
*İşlemi Yapıp Kaydedin.
*Olusturulan Dosyaya Tıklayın Evet Deyin
*Hepsi Bu kadar :)

Detaylı Anlattım Anlamayan Arkadaslar Olur Diye..

mnadirarica
27-01-2010, 13:39   |  #11  
OP Taze Üye
7 mesaj

Merhabalar.
Sonuç alamayınca dün bilgisayarımı formatlatmıştım önerinizi deneme şansım kalmadı teşekkür ediyorum.