internetten video izlerken kayıt yapmak

HPQ-User
21-02-2008, 17:05   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

brave_x sormuş:
merhaba ben internetten bir dizi izlemek istiyorum fakat bunu bir kere değilde daha sonra tekrar tekrar izlemek istiyorum örneğin izledikten sonra kaydedip cd ye atmak istiyorum bunu rapid yoluyla değilde izlerken ekrandaki görüntüyü kaydedecek bir programla yaparsam kota bakımından daha faydalı ve karlı olacağı fikrindeyim kıscası ekrandaki filmi izlerken bir yandan kaydedecek mümkünse türkçe olan program arıyorum yada bu konuyla ilgili fikri olanların yardım ve önerilerini bekliyorum

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
1512 mb ram amd 64 athleon 2.84

İnternet Tarayıcı: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; tr; rv:1.8.1.12) Gecko/20080201 Firefox/2.0.0.12

XxXDaRKoXxX
21-02-2008, 19:39   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3,720 mesaj

Böyle bir şansınız yok ama illegal yoldan sıkıştırılmış olarak bulabilirsiniz veya bir kafeden 1-2 ytl gibi cuzi bir fiyata kopyalatabilirsiniz...

brave_x
22-02-2008, 15:16   |  #3  
Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
38 mesaj

SIKIŞTIRILMIŞ DERKEN DİVX FORMATINIMI KASDEDİYORSUNUZ ASLINDA FARKLI CEVAP VERMİŞSİNİZ SOROMUN CEVABI BU DEĞİLDİ TELEKKÜRLER ......
BAŞKA FİKRİ OLAN VARMI ACABA?

AnchryA
22-02-2008, 15:48   |  #4  
AnchryA avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
734 mesaj

Bahsetmiş olduğunuz  Programlar  mevcut  fakat % 90 'ı  ingilizce  dil seçeneği sunmakta. ( Hem ekran görüntüsü , hemde  sesi aynı zamanda  kaydebilir ve  sorunsuz bir şekilde  istediğiniz farmatta kaydedip daha sonradan izleyebilirsiniz.

Fakat bu yöntem yerine !

DivX Formatına  getirilmiş  yani 2 Cd alan  kaplayan bir Film 'i  380 Mbayt gibi  bir birimde  DivX formatında   daha kaliteli bir şekilde  indirebilirsiniz.

İnternet üzerinden Film vs. izlerken  dosyayı yine indirmiş oluyorsunuz.

Sizin izleyebilmeniz için  Bilgisayarınızın önbelleğine  yüklenerek size sunulmakta yani  500Mb ' dan oluşan bir filmi internetten izlesenizde   , indirip izlesenizde aynı KOTA miktarını kullanmakta !

size tavsiyem DivX formatında  sıkıştırılmış olarak  temin edebilirseniz  aradığınız filmleri  , sizin için çok daha hesaplı olacaktır.