İstanbul Kıyamet Vakti

خH@љ
31-08-2008, 16:24   |  #1  
Ø®H@Ñ™ avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
404 mesaj

Mevlüt Dinç önderliğinde Türk oyun sektörüne önemli hizmetler veren Sobee Studios, İstanbul: Kıyamet Vakti'nin yeni ek paketini ve ek paketin dahil olduğu kutulu versiyonun satışa sunulacağını bir basın toplantısıyla duyurdu.
Sultanahmet'teki Binbirdirek Sarnıcı'ndan LEVEL olarak hazır bulunduğumuz basın toplantısında İstanbul: Kıyamet Vakti ve diğer oyunlar hakkında açıklamalar yapan Mevlüt Dinç, oyunun ek paketinin de yer aldığı kutulu versiyonun piyasaya sürülecek olmasından duyduğu mutluluğu dile getirdi. Oyunu ilk olarak 2007 yılında Türk oyun severlerle buluşturan Sobee Studios, Aral ve TTNET ile işbirliği yaparak oyunun kutulu versiyonunu piyasaya sürüyor. İlk aşamada 50.000 adet basılan özel İstanbul: Kıyamet Vakti versiyonunda Sobee, TTNET ve Mynet hesaplarında geçerli üç aylık özel üyelik de içeriyor ve 29.90TL yerine 19.90TL'ye piyasaya sürülüyor.
Mevlüt Dinç'in konuyla ilgili açıklamasıysa şöyle: "Kore'nin ve Çin’in pazar liderliğini sürdürdüğü milyarlarca dolarlık online oyun sektöründe Türkiye’nin de yer alması çok önemli bir gelişmedir. Sektörün henüz gelişme aşamasında olduğu Türkiye’de, birçok Avrupa ülkesinin halen bir online oyunu bulunmazken, Sobee Studios olarak online oyun konusunda ciddi bir tecrübeye sahibiz. Bu tecrübemizin ürünlerinden biri olan, mantıklı oyun kurgusu ve sayısız yan hikayeler ile desteklenen İstanbul: Kıyamet Vakti, Türkiye’deki oyun severler arasında oldukça sevilerek kendi hayran kitlesini yarattı. Online ortamda birbirlerini tanıyan oyuncular piknikler düzenleyerek bir araya geldi. Hatta 18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma Günü, 30 Ağustos Zafer Bayramı gibi bizler için çok önemli olan günler için özel törenler düzenledi. TTNET ve Aral işbirliğiyle piyasaya sunmaya hazırlandığımız özel sürüm kutusu sayesindeyse İstanbul: Kıyamet Vakti daha geniş kitlelere ulaşacak."

Kaynak : Level                                      Derleyen : Krepitasyon

TÜRKİYENİN EN BÜYÜK ONLINE OYUNU!                                                                                                                                                                                             

Sinsinin beklediği yıkıntılarda
Ucubenin doldurduğu depolarda
Ölümün koşturduğu taş oyuklarda
Vahşetin süpürdüğü topraklarda
Zalimin uluduğu kraterlerde
Sessizliğin pusu kurduğu sahillerde
Kibrin hüküm sürdüğü derinlerde
İstanbul'da...
Kıyametin göbeğinde!
Kendi zincirini hep kendin vurdun
Seni diğerleri gibi ezemediler
EZEMEYECEKLER!

• Bugüne kadar yarım milyon oyuncunun oynadığı, devasa online dünya
  • Devasa online oyun standartlarının üzerinde realist grafiklerle İstanbul'un önemli tarihi mekanları
  • Gelişmiş oyun dünyası, çok detaylı hikaye örgüsü ve sayısız yan hikayeler
  • Yüzlerce fantastik yaratık ile savaşma imkanı, çok sayıda farklı tipte OOK (Oyuncu Olmayan Karakter, NPC)
  • Kullanılabilecek onbinlerce silah, zırh, iksir ve eşya, yüzlerce görev
  • Gelişmiş karakter yaratme sistemi ve seçenekleri
  • İyi dengelenmiş üç farklı sınıf (Savaşçı, büyücü ve şifacı) ve her sınıfa özgü yetenek sistemleri, 49 seviye
  • Keşfedilmeyi bekleyen devasa oyun dünyası.
  • Birbirinden zengin içerik görevler, gizemli bilmeceler, acımasız düşmanlar.
  • Sınırsız oyun süresi, onbinlerce ekipman, zengin yetenek sistemi, dengeli oyun sistemi.
  • Online ortamda Türkçe konuşan onbinlerceinsanla bir arada oynama imkanı, gerçek Türk kültürünü yansıtan oyun dünyası
Oyunu Oynayabilmeniz İçin Minimum Gereksinimler:

İşletim Sistemi: Windows® XP/Vista/Windows 7,
İş
lemci:
P4 1,5 GHz / Celeron 1,8 GHz / AMD XP 2200+ veya üzeri,
Hafıza:
512 MB RAM veya üzeri,
Hard Disk:
1,2 GB boş Hdd alanı,
Video Kartı:
Pixel shader & Vertex Shader destekli grafik kartı. Örnek: Ati Radeon 9500 / GeForce FX 5200 veya üzeri. 1024x768 minimum çözünürlük.
Ses Kartı:
DiretX 9.0c uyumlu,
DirectX: Versiyon 9.0c,
Giriş: Klavye, Fare
İnternet bağlantısı gerektirir.
Üyelik gerektirir. Üyelik ücretsizdir.

Resmi Site : http://www.istanbulkiyametvakti.com  - http://www.istanbuloyun.com
Kaynaklar :
LEVEL     : http://www.level.com.tr/index.ph ... da-kyamet-suerueyor
ZAMAN  : http://www.zaman.com.tr/haber.do?haberno=993583

Aral Game : http://www.aralgame.com/asp/prod ... VAKTI-DERINDEKI-SIR

Son Düzenleme: Ø®H@Ñ™ ~ 09 Haziran 2010 19:25
خH@љ
31-08-2008, 16:27   |  #2  
Ø®H@Ñ™ avatarı
OP Yıllanmış Üye
404 mesaj

İKV GELİŞİYOR:.....

Son Düzenleme: Ø®H@Ñ™ ~ 09 Haziran 2010 19:26
cotanak55
31-08-2008, 18:42   |  #3  
Taze Üye
5 mesaj

Merhabalar;

İstanbul Kıyamet Vakti gibi müthiş bir online oyunu, oyunun kurulduğu günden beri oynamaktayım. İlk zamanlar gibi oyunla artık yönetim ve yapımcılar tarafından ilgi yok.
Artık hiçbir gelişme yaşanmamakta ve yüzbinlerce oyuncunun seslerine kulak kapatılmaktadır.
MYNET Türkiye'nin ilk online devasa rol yapma oyununu her zaman ki gibi rezil rüsva etmiştir.
Derginizin bu konuya dikkat etmesi ve bu vurdumduymazlığı insanlara ve oyun severlere duyurmanızı rica ediyorum.
Saygılar.

Son Düzenleme: cotanak55 ~ 31 Ağustos 2008 18:43
Banned
31-08-2008, 18:51   |  #4  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 1
1,447 mesaj

benim pc kaldırmıyor malesef şansım yok yoksa oynardım..

kullgeretta
31-08-2008, 19:02   |  #5  
Taze Üye
3 mesaj

arkadaşlar lütfen bizlere yardım edin sizden çok rica ediyoruz tüm ikv camiası olarak 1 veya 2 sayfanızı bizden esirgemeyin çok büyük bir dergisiniz lütfen bize yardım edin !

DuyguSaaL
31-08-2008, 19:05   |  #6  
Taze Üye
2 mesaj

Merhabalar;

İstanbul Kıyamet Vakti (İKV) Türkiyede Bir İlk olup Dünya MMprog Oyunları arasındadır. Henüz yeni Bir Oyun olması Nedeniyle Bir çok Eksiği olmasına karşın Kullanıcı Sayısı Bir hayli Fazladır. Toplamda 7 tane Sunucu Mevcuttur. oyunun Yapımcımcısı Sobee Firmasıdır. Destekcisi MYNET Olmasına rağmen İlk Çıktığı andan itibaren Epeyce Gelişmiştir. Fakat Son Zamanlarda MYNET'in İKV Cok daha Arka Plana Atması İKV nin Gelişmesine Engel Oluyor. Bu kadar Fazla Kullanıcısı Olan Böylesine Devasa Online ROl yapma Oyununun Arka Plana Atılması nasıl Bir Cahiilliktir... Biz İKV Oyuncuları Olarak Mynetin Sobee Firmasına Gerekli Desteği Vermesini Rica ediyoruz. Bu Yolda Bize yardımcı Olacak herkeze Şimdiden teşekkurler ederiz..

kullgeretta
31-08-2008, 19:06   |  #7  
Taze Üye
3 mesaj

bilgisayarının kaldırmasını boşver oynayamasan bile bize destek ol suskunkral

korayysezer
31-08-2008, 19:09   |  #8  
Taze Üye
2 mesaj

Merhaba  Resmi sitede konuyu açan kişi benim oyunun başından beri yönetimi en iyi tanıyan oyuncuyum ve yönetimde görevde yaptım  ancak şuanda HSO adlı oyun İkv'nin yeri almak üzre HSO veri tabanlı bir oyun ancak MMOG oyununa çevrilmek üzre  sizlerden istediğimiz bu İLK MMOG oyunumuz için mynete karşı bir oyuncu baskısı oluşturabilmek için derginizde bir veya yarım sayfa kadar yer vermenizdir eminimki mynet için yeterli olacaktır desteklerini bekliyoruz saygılarımla Koray SEZER

dertonyo
31-08-2008, 19:25   |  #9  
Taze Üye
1 mesaj

Bende İstanbul Kıyamet Vaktini 1 yılı aşan bir süredir oynuyorum.yönetim artık duysun.istanbul kıyamet wakti ilkti ve ilk olan bir oyunu bitirmek üzereler burdan dergidende destek bekliyorus ltf bu olaya duyarsıs kalmayın.......

cotanak55
31-08-2008, 19:40   |  #10  
Taze Üye
5 mesaj

Eminiz ki CHIP dergisi bu sese kulak verecektir. İKV'yi yaşatacağız arkadaşlar.
Hep birlikte.

Banned
31-08-2008, 19:50   |  #11  
Banlandı
1,098 mesaj

Böyle şeylerde formülünün böyle bulunması çok ilginç geliyo.. Adamlar madem ilgilenmiyosa yaşatıcaz diye koşturmacanın anlamı yok.. İyi güzel Türk oyunu eyw ama adamlar takmıyosa siz hiç takmayın beyler günün sonunda bizi yıprattınız diye sizi suçlarlar..

Ultima Online oynayın güzel oyundur ''rpg''nin babası.. (:

erdem187
31-08-2008, 19:52   |  #12  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
2,334 mesaj

Sonuçta bir Türk oyunu ve kurtarmak biz TÜRK'lere düşüyor.Gerekeni yapalımGöz kırpma

RoCk-StaR
31-08-2008, 19:56   |  #13  
Taze Üye
8 mesaj

ÖNCELİKLE MERHABA BENDE BU OYUNU 6 AY GİBİ BİR SÜREDİR OYNUYORUM 4 AYDIR DÜZENLİ OLARAK PLUS ÜYELİK ALIYORUM.BEN GELDİGİM SÜREDEN BERİ 6 AYDA KISA BİR SÜRE DEGİLDİR HİÇBİR DEGİŞİKLİK YAPILMADI YÖNETİMİN OYUN VE OYUNCALARLA İRTİBATLI OLMASI UFAK AKTİVİTELER İLE OYUNA OLAN İLGİYİ ARTIRMALARINI GERÇEKTEN ÇOK İSTERDİM ÖNCEDEN YAPILMIS FAKAT BEN O ZAMANLARA YETİŞEMEDİM...
YANİ DURUM NEDİR MADDİ DESTEKMİ? UYUMSUZLUKMU? BASKA PLANLANAN BİRŞEYLERİN OLMASIMI?
BU OYUNUN YAPIMI AŞAMASINDA DİGER MMORG TİPİ OYUNLARIN ÇOK YAKINDAN TAKİP EDİLDİGİNİ VE İNCELENDİGİNİ ANLAMAK ÇOKDA ZOR DEGİLDİR.
ONLİNE ALIŞVERİŞ YAPILABİLECEK Bİ SAYFA KONULSUN O ZAMAN BURADANDA KÜCÜMSENMEYECEK BİR MADDİ DESTEK SAGLANABİLİR.SUAN SADECE PLUS ÜYELİK İLE DESTEKLENİYOR OYUN ANCAK ODA KÜCÜMSENMEYECEK BİR PARA DEMEKTİR.

TOPLAM 7 SUNUCU
ATIYORUM TOPLAM 1,000 (BİN) KİŞİ HERAY DÜZENLİ OLARAK PLUS ÜYELİK ALIYOR OLSA Kİ BU SAYIDA 5 BİN CİVARLARIDIR DİYE TAHMİN EDİYORUM.

AYLIK PLUS ÜCRETİ : 11,80 X 1000 = 11,800 GİBİ BİR ÜCRET YAPIYOR AYLIK.HER OYUNCUNUN PLUS ALMA VE BİTİŞ TARİHİ FARKLIDIR AMA 30 İŞ GÜNÜ İÇERİSİNDE ELDE EDİLEN ÜCRET BUDUR.

TÜRKİYENİN İLK %100 TÜRKÇE YERLİ MMORG OYUNUNDAN
İLERİDE ''BİR ZAMANLAR BÖYLE BİR OYUN VARDI'' DİYE BAHSETMEMEK İÇİN OYUNCULARI DİGER MMORG OYUNLARINDAN YANISIRA BU OYUNA ÇEKMEK İÇİN SAHİP ÇIKILMALI.

BİZİM OYUNUMUZ SAHİPLENİLMEK İSTİYOR.

GEREK BASTA CHİP DERGİSİ PCNET VE SIRASI İLE DİGER TÜM TEKNOLOJİ DERGİLERİ/SİTELERİNDE UMARIM DİKKATLERİNİ ÇEKEBİLİRİZ.BU OYUNDAN UFAK BİR ARAŞTIRMA İLE BAHSETMELERİ OYUNCULARININ SIKINTILARINDAN SÖZ ETMELERİ BİRİLERİNİN BU DURUMA BİR EL ATMASI SAGLANABİLİR.HABER SİTELERİNDE OYUNUN İLGİSİNİN AZALDIGINDAN BAHSEDİLEBİLİR.Kİ DAHA BİRKAÇ GÜN ÖNCESİ HSÖ DAN COGU HABERSİTESİ BAHSEDİYORDU

BKNZ: http://www.haberturk.com/haber.asp?id=91036&cat=210&dt=2008/08/13

UMARIM CHİP DERGİSİNİN DESTEGİNİ GÖRÜRÜZ.

İYİ GÜNLER..DİLERİM...

JeT-Li
31-08-2008, 20:09   |  #14  
Taze Üye
1 mesaj

Chip Online yönetimine de seslenmek istiyorum lütfen İstanbul Kıyamet Vakti Oyunu'nu kurtarmak için siz'in de desteğinizi almak istiyoruz...

SaygıLarımLa /Jetli

Msnchallenge
31-08-2008, 20:18   |  #15  
Taze Üye
1 mesaj

EVET OYUNUMUZLA İLGİLENEN YOK LÜTFEN VE LÜTFEN DESTEK OLACAĞINIZA KÖSTEK OLMAYIN!!

minnoş_97
31-08-2008, 20:27   |  #16  
Yıllanmış Üye
1,115 mesaj

arkadaşlar oyunu yükledim ve direct3d driveri yok dedi.ekran kartının sitesinden indireceğim ama benim ekran kartı anakartla Bütünleşik ne yapacağım?anakartın sitesinden belki bulurum dedim ama anakartımın markasınıda bilmiyorum?Arkadaşlar lütfen çok gerekli lütfen yardım edin..

خH@љ
31-08-2008, 20:33   |  #17  
Ø®H@Ñ™ avatarı
OP Yıllanmış Üye
404 mesaj

"Everest" programının deneme sürümünü indirirsen ordan bütün parçaların modellerini görebilirsin

SaGoPa KaJMeR.
31-08-2008, 20:36   |  #18  
SaGoPa KaJMeR. avatarı
Yıllanmış Üye
2,547 mesaj

Hep destek Tam destek buna demek istiyorum ve Chip online'dan bende desteklemesini istiyorum.  İlk oyunumuzu !     

I Love GS
31-08-2008, 20:37   |  #19  
Yıllanmış Üye
448 mesaj
Morgue
Böyle şeylerde formülünün böyle bulunması çok ilginç geliyo.. Adamlar madem ilgilenmiyosa yaşatıcaz diye koşturmacanın anlamı yok.. İyi güzel Türk oyunu eyw ama adamlar takmıyosa siz hiç takmayın beyler günün sonunda bizi yıprattınız diye sizi suçlarlar..

ben de sana katılıyorum
zaten ben bir türk mmorpg oyununa emek veripde char kasmam zaten hepsinin sonu belli
:D
boşuna çırpınmayın bence mynet koyduysa kafaya hso verdiği okdr parayı geri çekme veya antlaşmayı iptal etme gibi bir durum söz konusu olamaz:D
siz eniyisi unutun gitsin:DBeğendimCool

Willdone
31-08-2008, 20:37   |  #20  
Taze Üye
5 mesaj

Değerli arkadaşlar İKV ye tabiki destek olmak lazım fakat bu bilgiler nereden nasıl geldi ve nekadar güvenilir ve doğru bilgiler bilemiyorum ve konuyu açan arkadaşım kırılmasın kızmasın ben sadece merak ettim ama sonuna kadar böyle birşeyin olabileceğini savunarak tam destek full destek vermeye gönüllüyüm.

Saygılarımla..

DuyguSaaL
31-08-2008, 20:40   |  #21  
Taze Üye
2 mesaj
Morgue

İKV Oynamaığın çok Belli.Eğer İKV Oynasaydın BUnun Sadece Oyun Olmadığını TUrkıyenın her yerınden BInlerce Kısının Bulustuğu,Eğlendiği.İyi vakit Geçirdiği Bir Yer Olduğu Görürdün.Böylesine Bır Ortamı Dağıtmaya, Bunca Kişiyi Birbirinden Ayırmaya Kimsenin hakı Yok...Chip Dergisinden Gerekli Desteği Biz İKV OYUNCULARI olarak Rica Ediyoruz
Saygılarımla..

korayysezer
31-08-2008, 21:44   |  #22  
Taze Üye
2 mesaj
Willdone
Değerli arkadaşlar İKV ye tabiki destek olmak lazım fakat bu bilgiler nereden nasıl geldi ve nekadar güvenilir ve doğru bilgiler bilemiyorum ve konuyu açan arkadaşım kırılmasın kızmasın ben sadece merak ettim ama sonuna kadar böyle birşeyin olabileceğini savunarak tam destek full destek vermeye gönüllüyüm.

Saygılarımla..

Çok kısa Eski yöneticiyim ve yönetici olmadanda yönetimle ilgili bilgilerim vardı diyelim yönetimle iç içeydimde diyebiliriz :)

خH@љ
31-08-2008, 22:36   |  #23  
Ø®H@Ñ™ avatarı
OP Yıllanmış Üye
404 mesaj

Oyuncuların istediği tek şey yöneticilerden bir cevap oyun geliştirilecekmi yoksa kaderine mi terk edilecek ? Geliştirilcekse bu ne zaman devreye girecek ayrıca iddialara göre sobenın hazırladıgı güncelleme bulunuyormus ancak mynet almıyormus bu doğru mu ? bunlara bir yanıt aylardır yok !

Banned
31-08-2008, 22:42   |  #24  
Banlandı
1,098 mesaj
DuyguSaaL
İKV Oynamaığın çok Belli.Eğer İKV Oynasaydın BUnun Sadece Oyun Olmadığını TUrkıyenın her yerınden BInlerce Kısının Bulustuğu,Eğlendiği.İyi vakit Geçirdiği Bir Yer Olduğu Görürdün.Böylesine Bır Ortamı Dağıtmaya, Bunca Kişiyi Birbirinden Ayırmaya Kimsenin hakı Yok...Chip Dergisinden Gerekli Desteği Biz İKV OYUNCULARI olarak Rica Ediyoruz
Saygılarımla..
Espirimi yapıyosun..? (: Ne yazdığımı tekrar bi konu o zaman tartışalım.. Adamlar sizi umursamıyo hala İKV İKV diye bağrınıyoz.. O adamlara öyle bi taş atcaksınızki bu piyasada bi daha tutunamıcaklar.. Ayaklarına kapanırsanız daha ne süründürürler sizi.. Neyse devam et İKV İKV İKV..!! Sinsi

minnoş_97
31-08-2008, 22:43   |  #25  
Yıllanmış Üye
1,115 mesaj

arkadaşlar oyuna yeni bir server açılacaktır diye düşünüyorum.nedeni ise tüm sunucular kalabalık.
not:Bi yandan SLAXımı yapmaya uğraşıyorum diğer yandan ikvye girmenin yollarını arıyorum.galiba everest ile anakartın sürücüsünü indirmek son umut.