CHIP Forum
Haber
İnceleme
Makale
CHIP TV
Galeri
Kategoriler
Forum
MWC 2014
Konu Seçenekleri

İzlediğiniz Flash animasyonları Pc'ye kayıt etme

Üye
REP: 130, 3,51
UID
30464

Kişisel Sayfası
Engelle

11 Ara 2008 15:48     #1
İzlediğiniz Flash Animasyonları Pc’ye Kayıt Etme (Programsız)
Bu anlatımda İnternet Explorer’da izlediğimiz flash animasyonları bilgisayarımıza kayıt etmeyi göreceğiz.Öncelikle Animasyonu İzleyip Bitmesini Bekleyelim.
Bilgisayarımdan C: sürücüsüne girin (Windows hangi sürücüde kuruluysa o sürücüye girilecek)
Daha sonra eger gizli dosyalarınız gözükmüyor ise Ayarlar>Klasör seçenekleri>Görünüm>Gizli dosya ve klasörleri gösteri işaretleyerek aktif edip “local settings”klasörüne girin.Açılan Local Settings klasöründen “Temporary Internet Files” klasörüne girin. Temporary Internet Files klasöründeyken F3 tuşuna basarak Arama yardımcısını aktif edin.Soldaki arama yardımcısından “Tüm dosya ve klasörleri” seçeneğine tıklayın ve en üstteki kutuya ” *.swf ” (tırnaklar yazılmayacak) yazıp “ARA” tuşuna tıklayın :

Sağ tarafta bilgisayarda kayıtlı tüm Flash dosyaları görünecek. Onların içinden eğer seyrettiğiniz animasyonun adını bilmiyorsanız tek tek çift tıklayarak bulabilir istediğiniz bir klasöre alabilirsiniz. Benim seyrettiğim animasyon “Happy Tree Friends” sitesindeydi. Listedeki “htf_icy.swf” dosyasıda seyrettiğim animasyon olduğunu anladım çünkü Sitenin baş harflerini var dosya adında. Sizde bu şekilde animasyonunuzu bulabilirsiniz.

Son düzenleme: viking20 ~ 30 Eyl 2010 12:19

Bildir
Teşekkür et Yanıtla Alıntıla
Üye
UID
54273

Blog Sayfası
Kişisel Sayfası
Engelle

12 Ara 2008 03:03     #2
ben bunu biliyordum hatta birgün tesadüfen keşfetmiştim :)

Bildir Teşekkür et Yanıtla Alıntıla
Üye
UID
80618

Kişisel Sayfası
Engelle

12 Ara 2008 04:00     #3
ya da çok daha kolayı:

önce internet explorerdan çok daha iyi bir tarayıcı olan firefox kurun. Firefox açık kaynaklı, internet explorerdan çok daha hızlı ve ücretsiz eklentileriyle bir tarayacıdan beklenilenden çok daha fazlasını yapabiliyor.denemek için:

http://www.mozilla-europe.org/tr/firefox/

sonra flash animasyonları bilgisayarınıza kaydetmek için aşağıda ki eklentiyi kurun:

videoDownloadhelper

https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/3006

Son düzenleme: kalamarr ~ 12 Ara 2008 04:01

Üye
UID
103078

Blog Sayfası
Kişisel Sayfası
Engelle

02 Oca 2009 20:34     #4
AdRaMiTi
Ben Firefox'cu olduğumda Bu olayı Genelde Cache ile yapıyorum :)
bende öle yapıorumm :D

Üye
UID
80541

Blog Sayfası
Kişisel Sayfası
Engelle

02 Oca 2009 22:53     #5
ewt paylaşım için teşekkürler kardeş:DXd:d:d

Üye
UID
78986

Blog Sayfası
Kişisel Sayfası
Engelle

09 Oca 2009 09:21     #6
bilmiyodum.bunu da öğrenmek istiyordum.gerçekten teşekkürler...

Yeni Üye
UID
87309

Kişisel Sayfası
Engelle

12 Şub 2009 01:26     #7
fizikle ilgili flash animasyonları indirmeyi denedim olmadı...bu konuda yardımcı olursanız çok minnettar kalırım...şimdiden teşekkür ederim...

Yeni Üye
UID
47698

Kişisel Sayfası
Engelle

25 Şub 2009 00:07     #8
ie için; Bir internet exp. sayfası açın o sayfada araçlar bölümüne girin oradan internet seçenekleri, açılan internet seçeneklerinde gözatma geçmişi adı altında sil ve yanında ayarlar var.
Ayarlara tıklayın açılan sayfada dosyaları görüntüle butonuna tıklayın, işte açıldı geçici dosyaların kaydedildiği yer. Genelde isimleri farklı olacaktır.
Sizin aradığınız yüksek boyutludur, yüksek boyutlu olanları üzerine sağ tıklayıp kopyalayın sonrada masaüstünde bir dosya açıp oraya yapıştırın ve teker teker seyrederek bulun istediğiniz müziği.
firefox için ise dosya adresi C:\Users\pekcan\AppData\Local\Mozilla\Firefox\Profiles\a3odesz7.default\Cache
pekcan benim bilgisayarı kurarken ben bıraktım, sizinki tahminen ya belgelerim olur yada bilgisayarı kurarken adını ne koyduysanız odur.
Bu dosyayı açtıktan sonra yukarıda anlatılanları tekrar yapın.
E hadi kolay gelsin.

Üye
UID
111940

Kişisel Sayfası
Engelle

28 Şub 2009 07:13     #9
viking
İzlediğiniz Flash Animasyonları Pc’ye Kayıt Etme (Programsız)
Bu anlatımda İnternet Explorer’da izlediğimiz flash animasyonları bilgisayarımıza kayıt etmeyi göreceğiz.Öncelikle Animasyonu İzleyip Bitmesini Bekleyelim.
Bilgisayarımdan C: sürücüsüne girin (Windows hangi sürücüde kuruluysa o sürücüye girilecek)
Daha sonra eger gizli dosyalarınız gözükmüyor ise Ayarlar>Klasör seçenekleri>Görünüm>Gizli dosya ve klasörleri gösteri işaretleyerek aktif edip “local settings”klasörüne girin.Açılan Local Settings klasöründen “Temporary Internet Files” klasörüne girin. Temporary Internet Files klasöründeyken F3 tuşuna basarak Arama yardımcısını aktif edin.Soldaki arama yardımcısından “Tüm dosya ve klasörleri” seçeneğine tıklayın ve en üstteki kutuya ” *.swf ” (tırnaklar yazılmayacak) yazıp “ARA” tuşuna tıklayın :

Sağ tarafta bilgisayarda kayıtlı tüm Flash dosyaları görünecek. Onların içinden eğer seyrettiğiniz animasyonun adını bilmiyorsanız tek tek çift tıklayarak bulabilir istediğiniz bir klasöre alabilirsiniz. Benim seyrettiğim animasyon “Happy Tree Friends” sitesindeydi. Listedeki “htf_icy.swf” dosyasıda seyrettiğim animasyon olduğunu anladım çünkü Sitenin baş harflerini var dosya adında. Sizde bu şekilde animasyonunuzu bulabilirsiniz.
Alıntı
Oda güzel eline sağlık.Ama benim o kadar sabrım yok :D

Yeni Üye
UID
86683

Blog Sayfası
Kişisel Sayfası
Engelle

13 Mar 2009 00:19     #10
Paylasim icin tesekkurler