Kablosuz modeme sifre koyma

eyup_205
12-01-2007, 15:28   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
109 mesaj

Arkadaslar Airties kablosuz modemim var ve alt kattan üst kattan girebiliyorlar.Bende buna sifre koymak istiyorum.Leptoptan kablosuz aglar algılanıp girmek istediklerinde sifre sorsun istiyorum.Bilgisi olan arkadaslar yardımcı olursanız sevinirim.

root1907
12-01-2007, 15:52   |  #2  
root1907 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
231 mesaj

modemin içerisine girip ayarlamalarını yaptıktan sonra bilgisayarında kablosuz ağ bağlantılarımdan sağ tuş yap özelliklere gir ve kullanıcılar internete bu bilgisayardan bağlansınlar gibi bir seçenek var onu işaretle ve şifre koruması diye bir seneçek daha var oraya parolayı yaz bölelikle dışarıdan bağlanmak istiyenler modem yerine önce senin pc görücekler senden yetki alıcaklar sendede şifre olucağı için modeme ulaşımıyacak ve giremiyecekler bukadar.kolay gelsin.

selimhun
12-01-2007, 19:21   |  #3  
Yıllanmış Üye
602 mesaj

1)Öncelikle  web arayüzü giriş ekranındaki  ''password''  şifrenizi kendi belirlediğiniz bir şifre ile değiştirin.

2) Güvenlik anahtarı olarak  modeminizn ''Güvenlik'' arayüzündeki WPA-PSK  seçeneğini seçin , minimum 8 karakterli bir şifre yapın-Bir yere not edin ya da ezberleyin-şifre anahtarı bölümüne bu şifreyi yazın, değişikliği ''save'' edin .

Modemdem modeme ufak tefek değişiklikler olabilir ama ana hatlar bunlar...

Kolay gelsin

Saygılar

eyup_205
12-01-2007, 20:18   |  #4  
OP Yıllanmış Üye
109 mesaj

Verdiginiz cevaplar icin sag olun arkadaslar.

RTURKHAN
30-01-2007, 13:39   |  #5  
Yıllanmış Üye
199 mesaj

Arkadaşım şifre koyupta ne yapacaksın sanki bırak bağlansınlar hayata..

siecle
09-02-2007, 10:43   |  #6  
Taze Üye
2 mesaj

merhaba.bana da cevap yazma sabrını gosterırsenız sevınırım.bende de datron wireless modem var.ve ben bu ısın acemısıyım.ben de sıfre koymak ıstıyorum.bı yapabılsem:)yazdıklarınızı okudum ama.ag baglantılarına gırdım.baglantı olan sımgenın ustune sag ıle de yıkladım ama benden oyle bır sey cıkmadı:)kesın yanlıs yerlerde gezıyorum.benım ıcın daha acık net ayrıntılı yazarsanız cok sevınırım.

selimhun
09-02-2007, 11:16   |  #7  
Yıllanmış Üye
602 mesaj

12.1.2007 tarihinde yazdığım mesajı okursanız size yardımcı olur.

Bu arada  en etkin ve  hızlı yöntem  ''Datron '' u arayıp  online hattından yardım almanız. usr robotics, zyxel, airties . v.s. bu konuda yardım veriyor. Eminim ''Datron '' da  ''Yardım'' hattından size gerekli yönlendirmeyi yapacaktır.

Saygılar,

siecle
09-02-2007, 12:19   |  #8  
Taze Üye
2 mesaj

tsk ederım

yakaza_555
06-08-2007, 23:15   |  #9  
Taze Üye
1 mesaj
selimhun
1)Öncelikle  web arayüzü giriş ekranındaki  ''password''  şifrenizi kendi belirlediğiniz bir şifre ile değiştirin.

2) Güvenlik anahtarı olarak  modeminizn ''Güvenlik'' arayüzündeki WPA-PSK  seçeneğini seçin , minimum 8 karakterli bir şifre yapın-Bir yere not edin ya da ezberleyin-şifre anahtarı bölümüne bu şifreyi yazın, değişikliği ''save'' edin .

Modemdem modeme ufak tefek değişiklikler olabilir ama ana hatlar bunlar...

Kolay gelsin

Saygı

muazal
12-02-2008, 11:35   |  #10  
Taze Üye
13 mesaj

merhaba, önce internete gir-sol üsteki adresi sil-yerine''192.168.2.1'' yaz,enter,bekle, şifre yazmadan direkt tamam,sonra ''kablosuz''tıkla, ''kablosuz ağ güvenliği''tıkla, wpa'yı iptal et,solundaki wep işaretli olsun, şifreni başında sıfır olmadan en az 10 haneli sadece rakam(mesela başındaki sıfırsız cep numaranız)yaz,kaydet,bu kadar.(bende 444.02.39 air ties'ten telefonla yardımla öğrendim).saygılar.

muazal bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
deli_cevat
07-02-2009, 17:17   |  #11  
Taze Üye
1 mesaj

merhaba scientific atlanta modemim var ve bilgisayarim ingilizce internetimi şifreleyemiyorm ayrıca modemi de tanıtmam gerekmiyor u?

asesbaşı
10-05-2009, 18:16   |  #12  
Yıllanmış Üye
201 mesaj

Şimdi ilk önce modeminizin web arayüzüne bağlanmak için modeminizin IP adresini öğrenin nasıl yapacağınızı anlatayım; 1.Başlat çalıştır cmd yazın ve ıpconfig yazın oradaki Gateway yazan yerde IP adresi yazar modemin sağladığı ıp adresine göre genelde (192 ile başlayan ıp adresileridir).

2.Şimdide modemin sayfasına erişmek amacıylada web tarayıcısını açın ve ıp adresini tarayıcısı sayfasında bulunan kutucuğa girin(gateway die adlandırdığım IP adresini yazıp) modemin anasayfasına erişin.

3.Modem sayfasına eriştiniz ve ekranda şifre ekranı geldi genelde burdaki şifreyi değiştirmediyseniz ya boştur direk tamam diyerek gireriz yada admin admin gibi ilk girişte kolay şifresi vardır. şifre girip unuttuysanız modemin reset düğmesine 5 sn basılı tutun ışıklar yanıp söner ve modem eski haline döner ve şifre gene ilk aldığınız fabrika ayarlarına döner ve tekrar internet servis sağlıyıcınızdan aldığınız bilgileri net'e girmek için girmeniz gerekli. Şifre kullanıcı adı gibi bilgiler.

4.Daha sonra Kablosuz modeminize şifre koymak için kablosuz yazan yeri tıklayın ve sekmelerden kablosuz ağ güvenlik ayarları var oraya tıklayın tıkladıktan sonra kablosuz ağınızı şifrelemek istediğiniz şifreleme türünü seçin Size önerim WPA Veya WPA2'yi seçin ve şifrenizde T_h*?- a)4 ( / gibi şifre seçin. kaydete tıklayarak kaydedin.

5.Kablosuz ağ ayarlarına girerekte kablosuz ağ adınızı seçebilirsiniz.

Şifreleme işlemi bu kadar şifrenizi girdikten sonrada modemin sayfasını kapatın.

Şimdide şifre koyduğunuz için otamatik bağlanmıycaksınız ( tabikide ethernet kablosundan bilgisayarınızın ağ bağdaştırıcısı ethernete kablo takmadıysanız.(gendle bu mavi kablodur aklı karışanlar için ).

Şimdi modeme göre yada yüklediğiniz wi-fiye göre saatin yanında bulunan dalga gibi yayılan bir simge vardır yeşil renkte ona tıklayarak seçtiğiniz kablosuz ağ ayarlarındaki adınızı çift tıklayarak şifre ekranıda karşımıza geldi ve seçtiğimiz şifreyi girerek bağlantıyı artık sağlayabiliriz bundan sonra her bağlandığımızda artık şifre sormıycaktır.

Detaylı bir şekilde anlattım genede takılan arkadaşlar olursa bana sorabilirler

bebra
12-05-2009, 18:06   |  #13  
Yeni Üye
48 mesaj

arkadaşlar exper bir modemim var modemin ıp onumrasını giriyorum adres çubugununa önüme 401 Unauthorized
Authorization required. böyle bie şeyler çıkkıyo ne yapambilrim yardım etme zahmetini gösteren arkadaları simdiden tesekürler ederim..

asesbaşı
13-05-2009, 11:04   |  #14  
Yıllanmış Üye
201 mesaj

Dostum o sayfa modemin içerisinde yapılandırmaların yanlıştır yani internet servis sağlayıcısından aldığım isim ve parola yanlıştır sen bi modeme reset at daha sonra tekrar bağlan ve bilgileri doğru gir dostum

Üst tarafta modemin ıp felan nası görebilceğini anlattım önceki yazımda

burakisguder
23-09-2011, 20:57   |  #15  
Taze Üye
6 mesaj

philips atheros9285 e şifre koymak istiyorum fakat bir türlü yapamadım bana da bi yardımcı olursanız sevinirim.

aplanemo
15-10-2011, 16:20   |  #16  
Taze Üye
1 mesaj
Alıntı: root1907  
modemin içerisine girip ayarlamalarını yaptıktan sonra bilgisayarında kablosuz ağ bağlantılarımdan sağ tuş yap özelliklere gir ve kullanıcılar internete bu bilgisayardan bağlansınlar gibi bir seçenek var onu işaretle ve şifre koruması diye bir seneçek daha var oraya parolayı yaz bölelikle dışarıdan bağlanmak istiyenler modem yerine önce senin pc görücekler senden yetki alıcaklar sendede şifre olucağı için modeme ulaşımıyacak ve giremiyecekler bukadar.kolay gelsin.
İnternete normalde kablolu bağlanıyordum. Bir tanıdığım modem gönderdi, başta şifresi vardı; fakat telefonumdan bağlanamıyordum. Modemi sıfırladım, şimdi internetten çok yararlanan var. Şifreyi arayüz güvenliğinden tekrar koyuyorum; ama hâlâ bağlanılabiliyor ve ağa bağlanma merkezinde ağın güvensiz olduğu yazıyor (wpa kişisel yazsa bile). Ne yapmam gerekiyor?

teenwolf
27-06-2012, 23:12   |  #17  
Taze Üye
1 mesaj

çok saolun

1qzafer
03-09-2012, 16:01   |  #18  
Taze Üye
3 mesaj

Sımdı ılk once benım pc wındows xp... o yuzden xp uzerınden anlatıcam yapamadıgınız yerlerı ınternetten bakın arkadaşlar... 

1) ßaşlat > Çalıştır > cmd yazıyoruz..  Karsımıza bı pencere açılacak .. ipconfig yazıp enter tusuna basıyoruz.. Ordan kendı varsayılan ağ geçidinin karsında 192.168.1.1 yazar.. ßende 1.1 tabıkı sızde 192.168.2.1 de yazabılır o rakamları bıyere not alıyoruz.. Sonra Google chrome / Internet explorer hangısını kullanıosunuz acıosuz ıste.. Adres cubuguna o rakamları yazıp enter tıklıyoruz... Kullanıcı adı ve sıfre ıstıyecektır.. Burdan modemınızın arayuzune ulasıcaksınız.. Bu kullanıcı adını ve sıfreyı bılmıyorsanız genelde sıfrede kullanıcı adıda admin veya users / user gıbı genel seyler olabılır.. sonra modemınızın arayuzune ulastıgınızda Wireless >> Security secıyoruz.. sız genellıkle guvenlık anlamına gelen security kelmısını arayın modemden modeme bulundugu baslık degısır...  Wireless yerıne security bakın ılk .. Devam edıyoruz.. >> Network Authentication: WPA-PSK olarak ayarlıyoruz... hemen altında WPA Pre-Shared Key: .....   << bu bolumude ıstegımız herhangı bı sıfre yazıp en altta yer alan save tıklıyıp... Islemımızı bıtırıyoruz.. 

keyser söze
04-09-2012, 00:31   |  #19  
keyser söze avatarı
Yeni Üye
37 mesaj

bu arada ben üst komşunuz bedava internet için teşekkür ederiz, sen zahmet etme biz şifre koyarız.

utaci
10-10-2012, 08:59   |  #20  
Taze Üye
7 mesaj

merhaba arkadaslar

10. katttan 6. kata kablosus bağlanmak ıstıyorum

hangı modemı onerırsınız

yada hagı yontemı:)

tsk ıyıı calısmalr

çhip10line
10-10-2012, 09:25   |  #21  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 114
864 mesaj

arada 4 kat var...aynı cephede ise evler, en iyi yöntem kablo + access point kullanmak olacaktır.. 10. kattaki modeminden 6.kata kadar cat5 kablo ile neti taşıyacaksın...çektiğin kabloya access point'i bağlayıp 6. katta kablosun olarak interneti kullanacaksın...

baranasada
21-12-2013, 20:11   |  #22  
Taze Üye
1 mesaj

Selam arkadaslar ya size birsey soracam simdi ben halam gilden internet çekiyorum onlarda komsularında çekiyor gercek internet sahibi komsulari modem onlarda halam gilde onlardan cekior ve halam wireless aldi linksys die bitane ama wireless e nasil şifre koyacagimi bilmiyorum wireless in üstünde altinda ip adresi yazmiyor.. lütfen yardımcı olun.