Kaspersk Antivirüs kampanyası 1 YIL YASAL lisanslı

usb4
17-04-2013, 11:21   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 1
39 mesaj

Kaspersky nin ASUS ile olan işbirliği neticesi Anakartı ASUS ROG (Republic of Gamers) olanlar Anti-Virus 2013 i bir yıl süreliğine BEDAVA kullanabiliyorlar (Internet Security paketini değil)
http://www.asus.com/event/2013/mb/KL_ASUS_ROG/index.htm

Eğer bu anakarta sahip değilseniz Kasperky Antivirüs kurulmayıp aşağıdaki hataları veriyor:
- Error has Occurred.
- Application was not installed.
- Digital signature of installation files is missing

fakat aşağıdaki Auto installer ile sanki sizde bu anakart varmış gibi gösteriyorsunuz ve sorunsuz 1 yıl bedava kaspersky sahibi oluyorsunuz
1. Aşağıdaki linklerden birinden indirdiğiniz Auto installeri çalıştırın
Auto installer Link 1 , Auto installer Link 2
2. Kaspersky sitesinden Antivirüsünüzü indirip kurun
http://www.kaspersky.com/anti-virus-latest-versions

Auto installer e güvenmeyip kendisi kurmak isteyenler için Anlatım
Kullananlar ne dedi Burada 

UYARI : Yöntem Tek PC içindir , Aynı ağdaki PC lere kurmaya kalkmayın "Son kullanıcı Lisans sözleşmesi ihlal edildi" diye uyarı alırsınız ve lisansınız iptal olur

Son Düzenleme: usb4 ~ 18 Nisan 2013 16:59
murat5038
17-04-2013, 13:09   |  #2  
murat5038 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 681
6,682 mesaj

cleaver Hala comodoyu savunuyorsun ya helal :D Adamın verdi korsan değil yasal bir ürün okuma gayretini gösterse idin veya biraz bu konular hakkında bilgin olsa idi yasal ve sorunsuz olduğunu bilirdin.İllagal bir durum yok asusun veridiği yazılımı bug yaparak kullanmayı amaçlamışlar buda asusun hatası İllegal durum yok neticede.Ayrıca Kaspersky %100 korumaz diyorsun ancak bütün antilerden daha iyi koruduğunu neden söylemiyorsun veya bilmiyorsun.Bu kadar yazına cevap vermişim neden araştırıp bu sözlerini söylemiyorsun.Fanı olmuşsun comodonun önünü göremiyorsun.Bana da dersen sen başkamısın diye evet başkayım çünkü dellillerle konuşuyorum yeterliliğini yitirirse yeterli olanı savunurum.

usb4
17-04-2013, 13:23   |  #3  
OP Yeni Üye
39 mesaj

Üssteki arkadaşımın yazısına ilaveten  Virüstotal linki  Ayrıca Autoinstaller e güvenmeyen olur diye manuel nasıl yapıldığının anlatıldığı linki de vermiştim ve kullananların yorumlarının yeraldığı linkte ilk mesajımdaydı , keşke Botnetler suçlamasından önce mesajı okusaydınız

Son Düzenleme: usb4 ~ 17 Nisan 2013 13:23
murat5038
17-04-2013, 13:44   |  #4  
murat5038 avatarı
Yıllanmış Üye
6,682 mesaj
Alıntı: usb4  
Üssteki arkadaşımın yazısına ilaveten  Virüstotal linki  Ayrıca Autoinstaller e güvenmeyen olur diye manuel nasıl yapıldığının anlatıldığı linki de vermiştim ve kullananların yorumlarının yeraldığı linkte ilk mesajımdaydı , keşke Botnetler suçlamasından önce mesajı okusaydını

Bende zaten ona dayanarak cevap verdim dediğin gibi okusa idi belki virüslü veya zararlı taşımıyacağını anlardı.

Ek olarak o şekil kullanmak isteyen için test virüslerini ilk olarak denemeleri tavsiye ederim yanlış yapmalaı halinde antivirüüsn işleyiş halini bozabilir ancak bunu zaten bozuk olduğundan kendi belli ediyor güvenilmiyecek bişey yok Asusun açık bıraktığı bir yol sadece.

murat5038
17-04-2013, 16:54   |  #5  
murat5038 avatarı
Yıllanmış Üye
6,682 mesaj

1.ALLAH Hepimize yardımcı olsun Clever.

2.Anlamadığın yer korsanın anlamı,WArezin anlamı Orj.Link çıkışlı bir Asusun programı Nasıl Korsan veya başka bişey olabiliyor.

Auto installer hacker yapımı diye bişey yok.Hackerlara takmışsın artık  yapcak bişeyim yok sana.Güvenmeyenler içinde dediğin gibi link koymuş resimli anlatılmış Resimli bölümünde de orj.Çıkışlı olmayan bir yazılım yok.Yapılan işlemlerde de Başka bir program yok,Yazılım yok.

Bu bugu sağlayan Firma bundan sorumlu kullanıcı veya indiren değil zaten bu sorunu anlayıp düzeltcekdir..

Bu işleme bug denir Korsan değil.

usb4
17-04-2013, 17:16   |  #6  
OP Yeni Üye
39 mesaj

Manuel anlatımın verildiği sitenin kendisi yazılım üreticisi zaten , c.r.a.c.k vs verse  yazılım satışı yapabilirmi ? imkansız , Adı üstünde Autoinstaller ;  Manuel adımların otomatikleştirilmiş hali ,  içeriğinde bire bir KAspersky nin .dll ve aktive edilmemiş lisans dosyası var ha elle denilen yerlere kopyalanmış ha autoinstaller kullanılmış , yazılımı  asla kırmıyorsunuz Muratın dediği gibi bu bir BUG bunu o site vermese başkaları  eninde sonunda bulup belkide illegal lisans satışı yapıp üzerinden para bile kazanacaktı  , çok art niyetli düşünülmemesi gerekltiği kanaatindeyim

Son Düzenleme: usb4 ~ 17 Nisan 2013 17:18
black_flood
18-04-2013, 00:17   |  #7  
black_flood avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 152
5,190 mesaj

senin dediğin gibi bir durum olsa zaten BSA varya  iflahını keser asus firmasının kal dı ki bu firmalar 20 liranın  yada 30 liranın lafını etmez. o iş o kadar basit değil korsan demeylen korsan olmuyor bazı hazır sistem üreticileride 6 aylık değişik yazılımları aynı şekilde active olarak veriyor o zaman onlarda kaçak veriyor diyelim olmaz bu mantık ve bu arada comodo ejderini kullandım yeterli değil maalesef gerçek zamanlı koruması ev kullanıcıları için yeterli olabilir ama iş yerleri için asla yeterli değil haftada 1 kez en azından manuel taratmak sistemi şart comodo varken kaspersky,avast,bitdefender,panda antivirüs ve norton yazılımlarında ise sadece ilk kurulumda eğer sıfır formatlı değilse sistem taratmak şart ondan sonra paranoyak gibi boyna o girdimi bu oldumu diyede  şüphelenme imkanı sunmuyor. comod %100 güvenlik garantisi verebilen tek firma ama maalesef paralı sürüm için verdiğini idda aediyor ve hatta 10 katı para iadesi veriyor sisteme virüs bulaşması durumunda ama ne yazık ki gerek testlerde gerekse piyasada hep free sürümü olduğu için tam olarak nasıl bir yazılım olduğunu tespit edemedim. çünkü paralı sürümü aktive etme imkanı sunmuyorlar kısa süreliğinede olsa ama gerçek zamanlı olarak anlık bire bir deteği sunan piyasadaki tek yazılım comodo. inanmayan varsa free sürümüde olsa kursun sisteme virüs bulaştırıp yardım butonuna basıp direk türk bir yetkili ile irtibata geçebilir.

usb4
18-04-2013, 17:01   |  #8  
OP Yeni Üye
39 mesaj

Bazı arkadaşlar Ağdaki tüm PC lere uygulamaya kalkmış , Lütfen Bu yöntemin 1 PC için olduğunu unutmayalım ve ağda kullanmayalım yoksa lisansınız gider (en başa uyarı mesajı ilave edilmiştir)