kulaklığın tekinden ses gelmioyor !

ufuli
15-04-2008, 12:10   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
140 mesaj

arkdaşlar yardım edecek varsa sevinirim..problem şu..laptopta sadece müzik dinlemek için  kulaklık aldım(mp3 kulaklığı)..ilk başlarda güzel güzel dinliodum..bir kaç gün sonra gene dinlerken tak kulaklırdan birinden ses gitti..tekinden ses geliodu ama..dedim herhalde kulaklık bozuldu..yenisini aldım taktım..bi baktım onunda tekinden ses gelmio..o zaman dedim kendi demek kulaklıklarda bi problem yok ..sorun laptopta galiba..bu sorun ne olabilir...yardım ederseniz sewinirimm..teşekkürler

sah1n
15-04-2008, 12:43   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,757 mesaj

winamptaki balance ayarını ortaya al.

Banned
15-04-2008, 12:45   |  #3  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 21
5,777 mesaj

Öncelikle ses ayarlarına gidip her iki hoparlörede çıkış verildiğine ayrıca ses kartınızn kontrol paneline girerek kulaklık sekmeisinden yine her iki hoparlörede çıkış verildiğinden emin olun. Düşüncem sorunun ayarladan kaynaklandığı yönünde.

Diğer bir nokta baktım ayarlarda sorun yok diyorsanız kulakık jakı bozulmuş olmasın.Kulaklık sağlamsa jak bozulmuş temas noktalarından birisi iletmiyor olabilir.

Son Düzenleme: khramn ~ 15 Nisan 2008 12:50
ufuli
15-04-2008, 12:59   |  #4  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
140 mesaj

kulaklığı takmadan önce her iki hoparlörden ses gelio..orda bi problem yok..ama realtek hd sound efecekt diye bi yer var..oraya girdiğimde audio bölümüne girip headphone seçtiğim zaman  sağ ve sol kulaklığı tıkladığım zaman ses gelio,ancak kulaklığı takıp tıkladığım zaman ise sadece soldan ss gelio sağdan ses gelmioo..dediğiiniz gibi jak dediğiniz problem olabilir...bu problem nasıl giderilirr..illa servise mi gitmesi lazım..oraya da gittiğinde 40 günde gelmio yaww

Banned
15-04-2008, 13:15   |  #5  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 21
5,777 mesaj

Öyle servise gönder bekleye gerek yok.Pc tamiri yapan herhangi güvenilir bir yer ölçüm yaparak pc yi açmadan jakta arıza olup olmadığını söyleyebilir. Varsa da muhtemelen ayaklardan birinin lehimi oynamış buna bağlı temssızlık vardır.Yapılamsı oldukça basittir ancak garantisini etkilermi onu bilemem.