laptopa kablolu internet nasıl bağlanır

sülfürikasit
07-05-2010, 23:07   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
6 mesaj

bugün asus markalı bi laptop aldım.ama evimde bulunan pegasus markalı modemi llaptopa yükleyemedim-tanıtamadım.siteyide biraz araştırdım ama bu işlerden pek anlamadıgım için çözüm bulamadım.şimdi sorum masaüstü pc'ye olan modem laptoba tanıtılırken farklı bişey mi yapılır? yani laptoba daha önceden bişey mi yüklenir? yardımcı olursanız sevinirim

Atilla Sarıtaş
07-05-2010, 23:12   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
5,871 mesaj

Eğer masaüstünde kurduysan laptop da kurmana gerek yok ayarlar bilgisayar için değil modem için yapılır. Direk Ethernet girişine bağlayıp internete bağlanman gerekir. Tabi bu dediklerim normal giriş (Ethernet) için geçerli USB modem kullanırsanız yani bilgisayara USB ile bağlarsanız modemi tanıtmanız gerekicek muhtemelen Ethernet kullanıyorsunuz.

zxsel
07-05-2010, 23:28   |  #3  
zxsel avatarı
Yıllanmış Üye
903 mesaj

ıp nodan bırsey kurmadan modemı kurcan bu kadarı yeterl ıancak bu nun ıcın bılgın olması gerek

ornek 192.168.1.1 arayuz ıp noyu adres cubuguna gırıp modem kullanıcı adı ve sıfresını gırıp

arayuze gelıp modem ayarlarını yapıp kaydet deyıp cık  modem 5 dakıka ıcınde yenden baslıcak basladıktan 3 dakka sonrada nete gırer cd ıle yuklemene gerekte yok ayrıca

resımde ayarlar nasıl yapılır bak

Son Düzenleme: zxsel ~ 07 Mayıs 2010 23:34
Atilla Sarıtaş
07-05-2010, 23:34   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
5,871 mesaj

Sanırım kampanya ile alınan modemler ayarlı geliyor sadece cd takıp kullanıcı adı ve şifre girerek internete bağlanabilirsin.

sülfürikasit
08-05-2010, 14:35   |  #5  
OP Taze Üye
6 mesaj

bu hızlı cevaplarınız için çok teşekkürler ama bu ethernet gibi şeylerden çok anlamıyorum.şimdi şöyle anlatıyım ben masaüstü bilgisayarıma format attıktan sonra internete bağlanabilmem için modemin kurulum cd'sini takıp onu çalıştırıyorum bilgisayara tanıtıyorum ve sonradan kullanıcı adımı,şifremi yazıp ondan sonra numara çeviriyorum.yani benm modemi pcye tanıtmam lazım.yani zxel arkadaşım senn göstermiş olduğun resimdeki gibi bişey yapmadım hiç gerekmediği icin.şimdiki sorunum ise modemin cdsini laptopa takıyorum fakat laptop cdyi çalıştırmıyo yani kurulum yükleniyor diyo ama 1 saat boyunca beklememe rağmen yüklenmiyo.laptopu yeni aldıgım için içine başka bişeyler mi yuklemem gerek.ya çok uzun oldu bu yazı inş. anlatabilmişimdir

sülfürikasit
08-05-2010, 22:07   |  #6  
OP Taze Üye
6 mesaj

bi de laptop windows7. bu sanırım yeni çıkmış o yüzdende cdyi tanımıyo olabilir mi? lütfen bu işlerden anlayan yok mu çabuk tarafından cevap verebilir misiniz?

sülfürikasit
09-05-2010, 18:02   |  #7  
OP Taze Üye
6 mesaj

kimsenin bi bilgisi-önerisi yok mu??