laptopa kulaklık hoparlör takınca ses gelmiyor:(

da-pu
27-01-2011, 18:29   |  #26  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
16 mesaj

beyler sırf bişey biliyormuş gibi görünmek için yorum yapmayın lütfençbilmiyosanız susun adam sansınlar.kulaklık giriş yerin bozulmuş kardeşim.yüksek gerilim geldiginde olur genelde laptoplarda.tamire götürmen gerekiyor.sen dinleme bunları.herbi konuda atıp tutarlar bunlar

chupper67
11-10-2011, 13:53   |  #27  
chupper67 avatarı
Taze Üye
3 mesaj

Konu başlatılalı epey olmuş ama bendede aynı ses sorunu başladı.Dün laptopuma format atmadan önce herşey normaldi yani kulaklıktan ses geliyordu.Formattan sonra dahili hopörlörden ses gelirken kulaklığı taktığımda ses gelmiyor.Durup dururken neden olmuş olabilir acaba?Sistemim win7 ultimate ve formattan öncede win7 yüklüydü.

Son Düzenleme: chupper67 ~ 11 Ekim 2011 13:55
gectibizden
01-11-2011, 18:06   |  #28  
Taze Üye
1 mesaj

selam arkadaşlar.. aynı sorun bende de vardı benimde marka dell.. günlerdir bu sorunla ilgili bi çok yerde bi çok yorum okudum ve bi çözüm bulamamıştım. ta ki buradaki yorumlardaki çözümleri okuyana dek..
çözüm çok basit ve kesinlikle girişlerin yanmasıyla alakası yok..

resimleri takip edelim....

hepsi bukadar...

sahandayumurta
12-01-2012, 18:34   |  #29  
Taze Üye
1 mesaj

Arkadaşlar benim durumum biraz daha farklı, masaüstü bilgisyarımda, ne film ne video ne de winamp ya da media player dan, kulaklık girişine kulaklık bağlı iken ses gelmiyor, fakat şu anda kulaklık kulağımda aynı anda mikrofonu açtım, gayet klavye tıklamaları ya da yutkunmama kadar duyabiliyorum. Yani:

Jak girişimde problem yok,
kulaklığım çalışıyor şu anda mikrofondan aldığım sesi bilgisayar üzerinden kulaklıklardan duyabiliyorum,
Bunun yanında 5+1 creative ses sistemim mevcut hoparlörlerinde de bir sorun yok,
Fakat ne bir film ne de bir müzik sesini KULAKLIKTAN alamıyorum,

Gerçek anlamda bu konuda yardımlarınızı bekliyorum.

Şimdiden teşekkürler.

EDİT: Bir de şu anda birşey farkettim, VLC player ile bir film açtım ve kulaklıktan sadece arka efekt ve müzik seslerini alabildim, fakat konuşmalar gelmiyor..

Son Düzenleme: sahandayumurta ~ 12 Ocak 2012 18:39
anthony8134
06-02-2013, 21:07   |  #30  
Taze Üye
1 mesaj

arkadaslar bende de ayni sorun vardi soyle hallettim sorunu : denetim masasindan ses'le ilgili olan bolume girdim, orda yukardan 3. de ses yaziyodu ona tikladim, sonra cikan ekranda hoparlor  ve altinda da kulaklik vardi (bunu kulaklik takiliyken yaptim),  kulaklik olana tikladim ve ordan da yukardan (genel falan yazan yerden) soldan 3.ye tikladim, orda 3 tane oge vardi onlara tikladim ve yanlarinda tik oldu boylece, ve ondan sonra da sorunum cozulmust uzaten

Afifenur
10-08-2013, 14:24   |  #31  
Taze Üye
1 mesaj

Aynı şey benim pcmdede var .Ama benimkinde kulaklığı yarım bir şekilde takıldığında hem hoparlörden hem de kulaklıktan ses geliyor.Tam takıldığı zaman ne höparlörden ne de kulaklıktan ses geliyor .Yardımcı olursanız sevinirim . Ölü

murat5038
11-08-2013, 02:08   |  #32  
murat5038 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 681
6,682 mesaj
Alıntı: Afifenur  
Aynı şey benim pcmdede var .Ama benimkinde kulaklığı yarım bir şekilde takıldığında hem hoparlörden hem de kulaklıktan ses geliyor.Tam takıldığı zaman ne höparlörden ne de kulaklıktan ses geliyor .Yardımcı olursanız sevinirim . Ölü

Sizin jacklar uyumsuz veya Arızalı. Bir elektrikçiye gösterirseniz uyumlu bir jack bağlayabilirler.

Silent_Fire
10-01-2015, 17:33   |  #33  
Taze Üye
1 mesaj

bilgisayarın özelliklerine gir ayarları değiştir/donanım/aygıt yöneticisi/ses video ve oyun denetleyicileri ordaki sürücüye bas sürücü kısmına gel sürücüye geri dön de sürücünün eski versiyonuna geri dönecektir ve düzgün çalışacaktır