CHIP Forum
Haber
İnceleme
Makale
CHIP TV
Galeri
Kategoriler
Forum
Canlı Yayın
11
Konu Seçenekleri

LCD tv'yi bilgisayarıma bağlamak istiyorum.....

Üye
UID
19806

Kişisel Sayfası
Engelle

30 Oca 2007 16:02     #1
öncelikle yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim. ben yeni bir LCD televizyon aldım. ekran kartının s-video çıkışından, televizyonun s-video çıkışına bir kablo aracılığıyla bağlantı kurdum. masaüstü bilgisayarımın ekran kartı ayarlarına girdiğim zaman orda s-video seçeneğini etkinleştiriyorum ve LCD tv'me görüntü geliyor.orda bir sorunum yok yani. ancak leptop'umda aynı bağlantıyı yapıp ekran kartının özelliklerine giriyorum orda s-video için bir seçenek yok. yani ekran kartına s-videoya görüntüyü aktar diyemiyorum. bunu için 3. parti yazılımlar olduğunu biliyorum. yani hangi çıkışı istersen o çıkışa görüntüyü aktarmanı sağlıyor. ancak o proğramların adını bilmiyorum. proğramların adını biliyorsanız veya daha kolay bir yoldan ekran kartının s-video çıkışını etkinleştire bilirim biliyorsanız lütfen yardımcı olun. işletim sistemim winXP SP2 prof. yardımlarınızı bekliyorum . byee

Bildir
Teşekkür et Yanıtla Alıntıla
Üye
UID
23761

Blog Sayfası
Kişisel Sayfası
Engelle

30 Oca 2007 17:16     #2

Bildir Teşekkür et Yanıtla Alıntıla
Üye
UID
19806

Kişisel Sayfası
Engelle

30 Oca 2007 18:07     #3
teşekkürler dostum. ama bu benim sorumun yanıtı deyil ne yazıkki. verdiğin sitede sadece pc'yi nasıl tv'ye bağlarız diye yol gösteriyoru. ben zaten ekran kartının s-video çıkışından tv'nin s-video çıkışına bağlantı yaptım. yani orda bir sorunum yok. ancak ekran kartının özelliklerine girip s-video çıkışını etkinleştirmek gerekiyor. benim ekran kartının özelliklerine yani "settings" e girdiğin zaman böyle bir seçenek gelmiyor karşıma. o yüzden de tv'ye görüntüyü aktaramıyorum. bana bu işi yani ekran kartının s-video çıkışını etkinleştirmeye yarayan 3. parti bir yazılım gerekiyor. genede teşekkürler.

Üye
UID
19806

Kişisel Sayfası
Engelle

02 Şub 2007 16:32     #4
arkadaşlar, yardımcı olabilecek kimse yokmu bu konuda bana.

Üye
UID
39299

Kişisel Sayfası
Engelle

02 Şub 2007 23:26     #5
Laptop ta ayrıca ek bir ekran girişi yok mu. Sadece S-video mu var? Varsa eğer , piyasa da normal girişten LCD ye(DVI-I) dönüştürücü kablolar kullanılıyo. Böyle bir alternatif olabilir mi senin için?

Üye
UID
19806

Kişisel Sayfası
Engelle

03 Şub 2007 20:05     #6
yok arkadaşım. dönüştürücü kullanmakta bir çözüm ama şimdilik bunu yapmak istemiyorum. benim aradığım s-video girişini nasıl aktif hale getirebilirim. ilgin için teşekkürler.

Üye
UID
31980

Kişisel Sayfası
Engelle

03 Şub 2007 20:11     #7
laptop markası nedir.benim bildiğim tv çıkışı için FN+F5 tuşuyla yapıyorduk.sizdede böyle bir tuş kombinasyonu olabilir.birde tv-output biosdan da aktiv olmalıdır.

kolay gelsin.

Üye
UID
19806

Kişisel Sayfası
Engelle

06 Şub 2007 14:57     #8
ilgin için teşekkürler.ancak öyle bir tuş kombinasyonu yok laptop'umda. laptop'umun markası IBM think Pad R51 .

11