LCD tv'yi bilgisayarıma bağlamak istiyorum.....

freefire22
30-01-2007, 16:02   |  #1  
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 0
50 mesaj

öncelikle yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim. ben yeni bir LCD televizyon aldım. ekran kartının s-video çıkışından, televizyonun s-video çıkışına bir kablo aracılığıyla bağlantı kurdum. masaüstü bilgisayarımın ekran kartı ayarlarına girdiğim zaman orda s-video seçeneğini etkinleştiriyorum ve LCD tv'me görüntü geliyor.orda bir sorunum yok yani. ancak leptop'umda aynı bağlantıyı yapıp ekran kartının özelliklerine giriyorum orda s-video için bir seçenek yok. yani ekran kartına s-videoya görüntüyü aktar diyemiyorum. bunu için 3. parti yazılımlar olduğunu biliyorum. yani hangi çıkışı istersen o çıkışa görüntüyü aktarmanı sağlıyor. ancak o proğramların adını bilmiyorum. proğramların adını biliyorsanız veya daha kolay bir yoldan ekran kartının s-video çıkışını etkinleştire bilirim biliyorsanız lütfen yardımcı olun. işletim sistemim winXP SP2 prof. yardımlarınızı bekliyorum . byee

BOOMFUNKMCS
30-01-2007, 17:16   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 11
3,373 mesaj

yardımcı olabildiysem ne mutlu;

(()

freefire22
30-01-2007, 18:07   |  #3  
OP Üye
50 mesaj

teşekkürler dostum. ama bu benim sorumun yanıtı deyil ne yazıkki. verdiğin sitede sadece pc'yi nasıl tv'ye bağlarız diye yol gösteriyoru. ben zaten ekran kartının s-video çıkışından tv'nin s-video çıkışına bağlantı yaptım. yani orda bir sorunum yok. ancak ekran kartının özelliklerine girip s-video çıkışını etkinleştirmek gerekiyor. benim ekran kartının özelliklerine yani "settings" e girdiğin zaman böyle bir seçenek gelmiyor karşıma. o yüzden de tv'ye görüntüyü aktaramıyorum. bana bu işi yani ekran kartının s-video çıkışını etkinleştirmeye yarayan 3. parti bir yazılım gerekiyor. genede teşekkürler.

freefire22
02-02-2007, 16:32   |  #4  
OP Üye
50 mesaj

arkadaşlar, yardımcı olabilecek kimse yokmu bu konuda bana.

nazif_bahar
02-02-2007, 23:26   |  #5  
Üye
55 mesaj

Laptop ta ayrıca ek bir ekran girişi yok mu. Sadece S-video mu var? Varsa eğer , piyasa da normal girişten LCD ye(DVI-I) dönüştürücü kablolar kullanılıyo. Böyle bir alternatif olabilir mi senin için?

freefire22
03-02-2007, 20:05   |  #6  
OP Üye
50 mesaj

yok arkadaşım. dönüştürücü kullanmakta bir çözüm ama şimdilik bunu yapmak istemiyorum. benim aradığım s-video girişini nasıl aktif hale getirebilirim. ilgin için teşekkürler.

cell-o
03-02-2007, 20:11   |  #7  
Yıllanmış Üye
843 mesaj

laptop markası nedir.benim bildiğim tv çıkışı için FN+F5 tuşuyla yapıyorduk.sizdede böyle bir tuş kombinasyonu olabilir.birde tv-output biosdan da aktiv olmalıdır.

kolay gelsin.

freefire22
06-02-2007, 14:57   |  #8  
OP Üye
50 mesaj

ilgin için teşekkürler.ancak öyle bir tuş kombinasyonu yok laptop'umda. laptop'umun markası IBM think Pad R51 .