Lütfen Yardım Edin..

YoYo
09-10-2015, 10:03   |  #1  
YoYo avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

Arkadaşlar Merhaba.Öncelikle aranıza yeni katıldım ve beni çileden çıkaran,teknoloji dünyasına küstüren bir sorun yüzünden yardımlarınızı rica ediyorum.Olayı en başından anlatırsam sizler için daha aydınlatıcı olabilir.Bundan 1 Ay öncesine kadar Ati hd 65 70 marka modelinde ekran kartı kullanıyordum ve bu kartım yandıktan sonra,malum doların yükselmesi ile ekran kartı fiyatları uçtuğundan dolayı, 2.el bi ekran kartı alıyım dedim.İkinci el ekran kartım ise spark 9600 gt.Bu ekran kartını alıp pc taktıktan sonra,eski kartım ile oynayamadığım bir çok yeni nesil oyunu 40 50 fps arası orta grafikte oynar hale geldim ve oldukça memnundum.Yanlı şöyle bir sıkıntı başıma gark etti.Bu kartı taktıktan sonra,sistem normal şekilde kapatılmayınca yani elektrik gitse pc donsa felan,tekrar açılışta Windowsu normal olarak başlattıgımda,ya win7 windows logosunda oylece donup kalıyor yada Hoşgeldiniz yazısında donup kalıyor veya masaüstü geldiğinde ekranda değişik değişik görüntüler,çizgiler ortaya çıkıyor.Bu sorunlardan sonra sistem geri yükleme yaptıgımda herşey normale dönüp eski performans ile devam edebiliyorum.Ama atıyorum yeni bir program indirdim veya bi oyun diyelim direkt olarak geri yükleme yaptıgımdan solayı o indirdiğim programlar siliniyor ve onları indirmek ve kurmak için harcadığım emekler heba oluyor.İkinci olarak,pc yoğun çalıştıgında ekran kapanıyor ve ortasında gidip gelen bir pencere içinde ''Kablo Takılı Değil'' yazısı çıkıyor halbuki bütün bağlantılar yerli yerinde ve sistemi baştan başlatınca normale dönüyor.Bu yukarıda yaşadığım sorunları,Eski kartlarımla hiçbi şekilde yaşamamıştım acaba bütün bu sorunların nedeni yeni aldığım ekran kartı olabilirmi ?eğer öyle ise nasıl bir yol izlemem geektiği konusunda bana yardımcı olabilir ve beni bu illetten kurtarabilirseniz minnettar olurum.Teşekkürler.

Sistem özellikleri

İntel i5 650 3.2ghz işlemci

Ekran kartı Spark 9600 gt 2gb 256bit

4 gb ddr3 ram

Windows 7 ultimate 64 bit sp1 işletim sistemi.

okinkurt
10-10-2015, 03:44   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 308
4,897 mesaj

Bu sorunun nedenini parça testi yaparak bulabilirsiniz öncelikle satın aldığınız kartı başka pc de test sokun aynı durumlar ortaya çıkıyormu bakın eğer çıkmıyorsa sizdeki pc de bir problem var demektir bu sorun ekran kartı slotundan meydana gelebilir tam tespit için dediğim gibi parça testi şart ancak yüksek ihtimal kart sorunu çünki ekranda çıkan çizgiler genelde kart bozulmasından meydana gelir iyi geceler.

Son Düzenleme: okinkurt ~ 10 Ekim 2015 03:45