Masa Üstü Pc'yi Led Tv'ye HDMI Kablosu İle Bağlama

hamker55
05-01-2011, 10:40   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

Arkadaşlar yeni bir televizyon aldım tabi alınca pc den full hd film indirip tv de izlemek istiyorum.Bu yüzden teknosa dan hdmi kablosu aldım 3 metrelık pc ye bağladım bir ucunu diğer ucunu ise televizyona bağladım.Tv den hdmi 1 e bağladım tv de herşey tamam ayalrını yaptım pc cıkısı hdmı 1 diye bağladım pc açık herşey tamam.EKRAN GELMEDI SES GELMEDI TV'DE video sinyali yok yazıyor.bilgisayardan bütün ekran kartı drıverlerını felan guncelleştirdim ekran kartı markam  PALIT ATI HD 3850 ekran kartının hdmi çıkışı da var ama bağladım olmuyor 2. monitör felan seç diyeceksiniz biliyorum onları da ayarladım ama bilgisayarda bir algılama yok algılasa yapıcam hdmi kablosunda bir sorun var mı diye dvd ile test ettim görüntü alabiliyorum sorun nerde olabilir arkadaşlar acil yardım kac gundur ugrasıyorum. 

Ekran kartı : Palit ati hd 3850 
Anakart: Asus M2N-MX

censez41
05-01-2011, 14:09   |  #2  
censez41 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
1,705 mesaj

ati nin sağ alt köşede bir yazılımı kurulu olması yazım (ati simgesi) yoksa kartın güncel sürücüsünü kur o programla gürüntü çıkışını ayarlaman gerekiyo ben ati kullanmadığım için daha detaylı anlatamıyağım ama değim programda ayarlayacağı na inanıyorum :)

Hector59
05-02-2014, 03:10   |  #3  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

Bn de de wardı Önceden o sorun Şöyle Çözdum: Eğer HDMI Takılıyken VGA Yıda takarsan Alırsın Bn hdmı yı sökdum vgayı takdım Çalışdı ama ikisini birden ayrı ayrı soket lere denersen olmuyor Bnım tv de Yardımcı Olduysam Ne mutlu bana.