modem arayüzüne giremiyorum

Sergen Aksu
12-10-2015, 23:19   |  #1  
Sergen Aksu avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
6 mesaj

Arkadaşlar 192.168.1.1 olarak sürekli girdiğim modem arayüzüne bir türlü giremiyorum "HTTP Error 404. The requested resource is not found." hatası alıyorum ama internet ip adresimi adres cubuğuna yazdığımda modem arayüzüne girebiliyorum modemi kapatıp açtım ama resetlemek istemiyorum sadece çözümünü bulmak istiyorum. ipconfig yap diyecek arkadaşlarada şimdiden söyleyeyim default gateway 192.168.1.1 zaten :)

modem : zyxel VMG3312-B10B0B

Son Düzenleme: Sergen Aksu ~ 12 Ekim 2015 23:21 Neden:
Batıkan Doğan
15-10-2015, 08:17   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
1,366 mesaj

Merhaba,

Vekil sunucu ile veya VPN bağlantısı kurduktan sonra mı modeminin web arayüzüne girmek istiyorsun. Çünkü İnternet IP adresinle modeminin web arayüzüne girebilmişsin. Eğer durum buysa vekil sunucu (proxy) kullanıyorsan, web browser'ların ayarlarında yerel bilgisayarlar için vekil sunucu kullan ayarı var ondaki tiki kaldırabilirsin. VPN tünel bağlantısı kurduysan da ya VPN bağlantısını kesmelisin ya da split VPN hani Hamachi yazılımının da kullandığı (ben split VPN yazılımı -diyelim sadece Firefox, Opera, Chrome, VPN tünelini kullansın bunların dışındakiler doğrudan İnternet'e erişsin- yazılımı PureVPN'in yazılımını hatırlıyorum) yazılımı kullanmalısın. Böylece Internet Explorer ile veya tünel bağlantısı kullanmasını istemdiğin bir web browser ile modeminin web arayüzüne ulaşabilirsin.