Mükemmel Windows 7 koruması

CHIP Online
08-11-2009, 00:45   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Win 7'nin kendi içindeki araçlarla güvenlik seviyenizi nasıl artırabileceğinizi anlatıyoruz...

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/muke ... korumasi_16267.html

Resimlerle: Windows 7 için 77 püf nokta

Windows 7 standart kurulu haliyle tam anlamıyla güvence altına alınmış değil. Problem: Microsoft birçok yerde güvenlikten feragat ederek kullanım rahatlığını arttırmaya çalıştı. Fakat korkulacak bir şey yok; sistemin kendi içerisinde sunduğu araçları uygun biçimde ayarlayarak dayanıklı bir güvenlik çemberi oluşturabilirsiniz.

Windows, çok yaygın olması sebebiyle siber suçluların ana hedefi olmaya devam ediyor. Bununla birlikte Microsoft daha fazla kullanıcıya daha rahat bir Windows sunmak için güvenlik pahasına bazı ayarlardan feragat etmek zorunda kaldı.

Windows 7'yi mühürlemek
CHIP Online güvenlik rehberi Windows 7'nin zayıf noktalarını ortaya çıkarıyor. Ayrıca söz konusu risklerin teknik arka planını anlatıp bu güvenlik açıklarını nasıl kapatabileceğinizi gösteriyor.

Tüm konu: Mükemmel Windows 7 koruması

İzleyin: Windows 7'yi çocuklar bile kullanır

Resimlerle: Windows 7 için 77 püf nokta

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Anlatılan ipuçlarından hangilerini uygulamayı düşünüyorsunuz?

OSMAN BAĞÇEVAN
08-11-2009, 01:14   |  #2  
Denetmen
Teşekkür Sayısı: 5
6,606 mesaj

Sistem geri yükleme noktası
avira yerine kis(ücretli ama....)
kullanıcı hesabı denetimi
ctrl-alt-delete

canerkurt
09-11-2009, 08:02   |  #3  
Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
25 mesaj

Çok özür dileyerek Microsoft'un Win 7 hakkındaki güvenlik önerileri ve anlatımlarına ikna olamadım.

Öncelikle şunu belirteyim, bir işletim sistemi daha çıktığı ilk hafta Anti-Virüs firmalarına Win 7 uygunluk belgesi dağıtıyorsa orada bir sorun var demektir.
Yukarıda belirttiğim benim kişisel görüşümdür. Teknik olarak birşeyler anlatmak gerekirsede, Microsoft bence güvenlik tarzını değiştirmeli. Merkezden yönetilen güvenlik, makineye çok büyük yük getirmektedir. Hele birde buna Anti-Virüsler eklendiğinde iş çığrından çıkmaktadır.
Güvenlik tek merkezden yönetildiği sürece daha büyük açıklar çıkacaktır. Conficker zararlısıda öyle değilmi ?
Conficker'ı inceleyen arkadaşlarımız bilir, açık kodlarla yazılmış bir zararlı, adamlar kodları gizlemeye bile ihtiyaç duymamışlar, ama pc ye girdikleri nokta yani işletim sisteminin öyle korunmasız ve henüz Microsoft'un bile bulamadığı bir açıktan girmişlerki buda benim iddamı güçlendirmektedir. Merkezi güvenlik devam edildiği sürece Conficker gibi birçok zararlı daha çıkacaktır. Makineler risk altında olacak ve sistem kaynaklarını tüketen Anti-Virüslerden kurtulamayacağız.
Benim kişisel görüşüm Microsoft güvenlik alanında farklı bir yol izlemeli ve bunu işletim sistemlerinde uygulamalı.
Not: Yazdıklarım kişisel fikirlerimdir. Kimse ile polemik yaratmak yada ürünlerini kötülemek amacı taşımamaktayım.