Ne çeşit bir virüs anlamadım...

Wale123
26-07-2015, 15:21   |  #1  
Wale123 avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
6 mesaj

Merhaba...

Arkadaşlar öyle bir sorun var ki çözemedim bana yardım edin.Sorunum şu.Android tabletim var.Tablette nette gezinirken bir siteye giriyorum site yükleniyor ve hemen başka bir siteye yönlendiriyor.Ardından tabletinizde virüs var falan diyor.Tablete defalarca format attım ama aynı şey çıkıyor.Bu sorunla bilgisayarda daha öncelerde karşılaşmıştım ama bir şekilde düzeldi ya da ben böyle umuyorum.Bu sorun üzerine tableti artık kullanamdım.Geçen gün kuzenim bize geldi android telefonuyla internetime bağlandı ve aynı sorun ondada oldu.Daha önce böyle bir sorunun oldumu dediğimde hayır dedi.Şimdi ben internetimde birşeyler olduğunu düşünüyorum.Belki saçma olacak ama internetimde virüs olduğunu düşünüyorum acaba bunun çözümü nedir bana yardım ederseniz çok sevinirim.Cevaplarınızı bekliycem...

padisah
27-07-2015, 00:00   |  #2  
padisah avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 178
2,190 mesaj

Zararlı yazılım modeminize bulaşmış.
Modemi fabrika ayarlarına sıfırlayarak temiz bir cihaz ile yeniden kurulumunu yapın muhtemelen düzelecektir.
Ayrıca modem temizlendikten sonra zararlının yeniden bulaşmaması için zararlıdan etkilenen cihazları modeme bağlamadan önce temizleyin ki modem yeniden zararlıdan etkilenmesin.

Wale123
27-07-2015, 15:16   |  #3  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
6 mesaj

Dediğinizi Yaptım modem ayarlarını yapmam gerekti elimden geldiği kadar onu da Yaptım şimdi ise sarı Ünlem çıktı net var ama kullanamıyorum dns ile ilgili diyor dns değiştirdim yıne olmadı ne yapmalıyım acaba