Nedir Bu?!

blue-crash
26-05-2012, 20:33   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
159 mesaj

Arkadaşlar Merhaba,

Son 2 gündür hangi tarayıcıyı açsam,''dimibu'' isimli anasayfa çıkıyor.İçeriğinde ise,google'nin kişiselleştirilmiş sayfası vs.Arama çubuğu aşağısında bazı sayfaların bağlantıları;bilindik haber vs sayfaları.İnternette o kadar araştırma yaptım sonuç alamadım,defalarca tarama yaptım sistem temiz çıktı bilgisi olan varmı lütfen.

blue-crash
28-05-2012, 21:31   |  #2  
OP Yıllanmış Üye
159 mesaj

Virüsmüş,ama ne virüs beah,hiçbir güvenlik yazılımı fayda etmedi.

BekleGeliyorum
28-05-2012, 22:39   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 23
581 mesaj

Tarayıcının eklentilerinden toolbarları kaldır.Program ekle/kaldırdan toolbar tarzı olanlarıda kaldır.Ana sayfanı tarayıcıdan değiştirmeyi dene eğer o kısım pasifse linktekini indir.Sonra tekrar değiştirmeyi dene.

http://www.mediafire.com/?ipc0vtbaviheaa3

sewerim
29-05-2012, 22:18   |  #4  
Taze Üye
3 mesaj

Alakası yok Hiç bir şekilde ne eklentilerde nede programlarda nede herhangi bir yerde ben çözemedim ama nasıl kaldırılacağını soruyorsanız yöntemi zaten Sıkça sorulan sorularda belirtmiş

Dimibu'yu bilgisayarımdan nasıl kaldırabilirim?
Dimibu bilgisayarınıza yüklenen bir program değildir. Sadece bir web sitesidir. Fakat Dimibu installer kullanılarak web tarayıcınızın anasayfasını Dimibu olarak ayarlamış olabilirsiniz. Bu durumda Dimibu'yu bilgisayarınızdan kaldırmak için Dimibu Uninstaller programını buradan indirip anasayfanızı eski haline getirebilirsiniz.

blue-crash
29-05-2012, 23:41   |  #5  
OP Yıllanmış Üye
159 mesaj

Sewerim,
Hay eline,diline sağlık,ama bugüne kadar nerdeydin adamım ya format attırdı bu mikrop bana :)
Neyse öğrenmiş olduk artık ve benden uyarı nerden geldiğini biliyorum,tanınmış bir indirme sayfasından isim vermeyeyim ortalık bulanır :),bozuk dvd den veri almak için bir program indirirken,durup dururken ''registiry cleaner'' isimli bir program,aniden çalışmaya başladı.Durumu farkedip hemen kapattım,ne zaman indi,kim indirdi,kim çlalıştırdı daha önemlisi,windows 7 kullanıcı denetimi katı seviyede nerden yetki aldı bu program da kendisini çalıştırdı.Neysem beni birileri bu site hakkında uyarmıştı ama ben dinlememiştim bana ders oldu.

Alıntı: sewerim  
Alakası yok Hiç bir şekilde ne eklentilerde nede programlarda nede herhangi bir yerde ben çözemedim ama nasıl kaldırılacağını soruyorsanız yöntemi zaten Sıkça sorulan sorularda belirtmiş

Dimibu bilgisayarınıza yüklenen bir program değildir. Sadece bir web sitesidir. Fakat Dimibu installer kullanılarak web tarayıcınızın anasayfasını Dimibu olarak ayarlamış olabilirsiniz. Bu durumda Dimibu'yu bilgisayarınızdan kaldırmak için Dimibu Uninstaller programını buradan indirip anasayfanızı eski haline getirebilirsiniz.

Son Düzenleme: blue-crash ~ 29 Mayıs 2012 23:44
xnock
01-07-2012, 10:41   |  #6  
Taze Üye
1 mesaj
Alıntı: sewerim  

norton uninstaller programını virüs olarak görüyor.

burakbadari
03-09-2012, 17:48   |  #7  
burakbadari avatarı
Taze Üye
1 mesaj

DİMİBU SİLME BU GÜNE KADAR YAPAMADIYSANIZ BAŞLATın yanındaki EXPLORER SİMGESİ VEYA MASAÜSTÜNDEKİ EXPLORER KISAYOLUNUN ÜZERİNİ  SAĞ TIKLAYIP ÖZELLİKLER DEDİĞİMİZDE KISAYOLUN UZANTISINDA http://www.dimibu.com diyebir uzantı var ( " ) bu işarettten sonrasını silip tamam derseniz sorun ortadan kalkıyor.

Son Düzenleme: burakbadari ~ 03 Eylül 2012 17:49
meraklı000
13-09-2012, 02:37   |  #8  
Taze Üye
1 mesaj

Bedava online yer imi yönetici olarak, kaplumba com sitesini gördüm.
Güvenlik konusunda bayağı iyi iş çıkarmışlar. İnceleyen var mı?