Nero Kullanım Rehberi

Banned
18-09-2005, 10:14   |  #1  
OP Banlandı
Teşekkür Sayısı: 0
198 mesaj

Nero

Nero bir Cd yazma programıdır.. Nero ile CD'lerinizi kopyalayabilir, dosyalarınızı yedekleyebilirsiniz. Hard-Disk'inizde olan bilgileri kaydedebilir, müzik veya video CD'si yapabilirsiniz.

Nero'yu Nasıl Edinebilirim?

Nero'yu satın alabilirsiniz veya ülkemizde satılan LG CD-RW'ları satın alarak ile ücretsiz olarak Nero'ya sahip olabilirsiniz.

Nero 6'nın Trial versiyonu indirmek için tıklayınız.
Daha sonra Download'a tıklayınız.

Nero'nun son versiyonu olan Nero 6 Ultra Edition

Nero Kullanım Rehberi

Masaüstünde bulunan Nero Start Smart simgesine tıklıyoruz.

Karşımıza bir menü geliyor.

Menü'de;

• Sık Kulanılanlar
  •   Veri
  • Ses
  • Foto Vidyo
  • Kopyala-Yedekle
  • Ek Ayarlar

Seçenekleri var ...
- Sık kullanılanlar'da en sık kullandığımız kopyalama biçimlerini görüyoruz.
- Veri'de 'Veri Diski Yarat','Ses ve Veri Cd'si Yarat', 'Başlangıç Diski Yarat' seçenekleri var.
- Ses'de Audio, Mp 3, Ses CD'leri yaratabilirsiniz.
- Foto-Vidyo'da Video ve Slayt gösterilerinizi cd'ye kopyalayabilirsiniz.
- Kopyala ve Yedekle'de Cd'lerinizi kopyalayabilirsiniz..
- Ek Ayarlar'dan ise Re-Rw CD'lerinizi silebilir,ayarları yapabilirsiniz.

Şimdi bir Veri Diski yapalım..
Veri Disk'i Yarat'a tıkladık;

Sağ tarafta ki 'Ekle' butonuna tıklarsak PC'mizde ki CD'ye yazmak istediğimiz dosyaları seçmemiz için ayrı bir pencere açılacak. Alttaki barda da CD'mizin ne kadar alana sahip olduğunu ve eklediğimiz dosyaların ne kadar bir alan kapladığını grafiksel olarak görebiliyoruz. CD'imizin boyutunu aşarsak program bizi uyarıyor. Bu özelliğinden dolayı gayet tutulan bir program.

LG CD-RW'lar ile mükemmel bir uyumu var. Bu uyum gayet güzel bir uyum tabii ki. LG CD-RW'larınızda, CD'lerinizin yanması sorunu ile çok ender karşılaşıyorsunuz. Yapılan testlere göre 50 CD'de 1 CD başarısız oluyor. Bu nedenle LG CD-RW almanızı öneriyorum. Bunun yanında Nero'ya da ücretsiz olarak sahip oluyorsunuz.

Nero'nun menüsüne geri dönelim şimdi de..
Sağ alttaki butondan Nero'yu kapatabilirsiniz. En sonundaki minik yuvarlak tuş ise Nero menüsünün rengini değiştiriyor. İstediğiniz herhangi bir rengi seçebilirsiniz.

Programın bir diğer artısı da Mp3'leri direkt olarak Audio formatına çevirip CD'ye yazabilmesi. Aynı işlemi Audio formatları Mp3'ede çevirebilirsiniz.
[bitti]

Ufak gecikmeden dolayı çok çok özür diliyorum.. Chip Forumlarına uzun süredir uğrayamıyordum.. Birde şu anda ki makinemin vasatlığı devreye girince biraz kısa kesmek zorunda kaldım. Ama olur da Nero ile ilgili bir sorun yaşarsanız. Bana Pm veya E-Mail atabilirsiniz. Elimden geldiğince yardımcı olurum.

Saygılarımla.
Sami "CyberiA" Eyidilli

Son Düzenleme: Banned ~ 09 Ağustos 2006 22:29
Recep Baltaş
21-09-2005, 20:42   |  #2  
Recep Baltaş avatarı
CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 8
9,635 mesaj

Arkadaşlar bu konuya yazılan mesajlar cevap aldıktan sonra silinecektir...Neor Rehberi gereçketen nero kullanımı için gerekli...Ve inanın Türk web sitelerinde ilk burada gibi bir şey...

bu adrese bakan zaten anlar...cyber_sami arkadaşımızı bu konuda destekliyorum...

Son Düzenleme: Recep Baltaş ~ 05 Ekim 2005 16:25
Recep Baltaş
10-10-2005, 14:02   |  #3  
Recep Baltaş avatarı
CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 8
9,635 mesaj

http://216.239.59.104/search?q=c ... rn&hl=tr&lr=lang_tr

bu adrste overburn yazıyor...

Banned
05-11-2005, 22:00   |  #4  
OP Banlandı
198 mesaj

Evet, uzun süredir rehberi hazırlamaya devam edemedim..  Zira internete giremiyordum, şimdi tamamlamaya çalışacağım..

Dip Not: Rehber tamamlanmıştır.

Son Düzenleme: Simple User ~ 09 Ağustos 2006 22:17
marser
13-11-2005, 19:30   |  #5  
Taze Üye
12 mesaj

CD yazarken "güç hatası" ile karşılaştım. Yazım yapamıyorum artık. Bu mesaj hakkında bilgisi olan var mı arkadaşlar?
haliset@hotmail.com

Banned
20-11-2005, 11:08   |  #6  
OP Banlandı
198 mesaj

marser sorununu çözmüş ...

marser
09-08-2006, 18:45   |  #7  
Taze Üye
12 mesaj

Evet çözdüm, teşekkürler; garanti kapsamında aleti değiştirdim. :(

Acaba aynı anda 2 cdwr kullanarak aynı anda kayıt yaptırabilir miyiz. Seçiyorum ama, neroda hata gösteriyor.

Son Düzenleme: marser ~ 09 Ağustos 2006 18:47
Banned
09-08-2006, 22:33   |  #8  
OP Banlandı
198 mesaj

Böyle bir şey mümkün değil. Böyle bir şey mümkün olsa da, gerçekten çok iyi bir sistem özelliğinizin olması lazım ki, PC'niz bu işlem sırasında zorlanmasın. Fakat CD kopyalamak isterken, 2 CD-RW'ınızın olmasının yararını mutlaka görürsünüz. Kopyalamak istediğiniz CD bir sürücünüzde okunurken, diğer sürücünüzde bulunan boş CD'nize okunan bilgiler yazılır ve büyük bir zaman kazanırsınız. Böylece PC'nizin hafızası biraz daha ferahlayacaktır.

hazankartal
05-09-2006, 13:36   |  #9  
Taze Üye
3 mesaj

Merhaba Arkadaşlar

Benim nero ile ilgili şöyle bir sorunum var admindey ken yazıyor fakat user ,power user ken kullanıcı cd yazmıyor su hatayı veriyor neroyazım hakları sistem yöneticinz tarafından kısıtlanmıştır bunun için yani neroyu diger kullanıcılarında kullanabilmesi için ne yapmam lazım
ilginize şimdiden teşekkurler

yeliz76
11-01-2007, 13:02   |  #10  
Taze Üye
1 mesaj

merhaba bendemi sorun programdamı sorun anlıyamadım ama ben kayıt yapamıyorum galiba kaydettiğim tüm cdler vcd de çalmıyo ayy cd lerime yazık  rica etsem biri bana bunu detaylarıyla anlatırmı çok merciiiii Gülümseme